Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. novembris, 2013
Drukāt

Polijā radīts neparasts mūzikas instruments pēc Leonardo da Vinči skices

Autors: LETA/AFPAutors: LETA/AFP

Pateicoties poļu pianista Slavomira Zubržicka trīs gadu darbam, uzbūvēts neparasts mūzikas instruments ”Viola Organista”, kādu savulaik izgudrojis mākslinieks Leonardo da Vinči, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Ar melnajiem un baltajiem taustiņiem instruments izskatās gluži kā klavieres, taču tas skan brīžam kā čells, brīžam kā ērģeles vai pat akordeons.

Prezentācijas koncertā Krakovā zāle bijusi sajūsmā. Ērģeļspēles pasniedzēja Aleksandra Gavlika intervijā neslēpj prieku un pārsteigumu par šāda izskata un skanējuma instrumentu.

Itāļu renesanses gleznotājs Leonardo da Vinči esot izsapņojis ”Viola Organista’’ ideju, kas apvienotu taustiņinstrumenta un stīgu instrumenta īpašības, apmēram 1470.- 1480.gados, taču eksperti teic, ka viņš tā arī neesot paguvis to uzbūvēt.
Kā stāsta Zubržickis, viņš esot iedvesmojies no Leonardo da Vinči skicēm. Lai gan tās nav tehniski detalizētas, tomēr galvenais instrumenta darbības princips tapis skaidrs.

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+