Pasaulē
Vēsture

Polija sūkstās: vēl neesam saņēmuši kompensācijas par nacistiskās Vācijas zvērībām3


Ādolfs Hiltera vaska figūra.
Ādolfs Hiltera vaska figūra.
Foto – LETA/EPA

Tas, ka Polija nav saņēmusi kompensācijas par nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības nodarījumiem, ir nepieņemami, intervijā nedēļas izdevumam “Gazeta Polska” paziņojis Polijas valdošās partijas “Likums un taisnīgums” līderis ekspremjers Jaroslavs Kačiņskis.

Šādi ekspremjers reaģēja uz ierosinājumiem, ka Polijai vajadzētu lūgt ebreju kopienas atbalstīt valsts centienus saņemt kompensācijas par zaudējumiem, ko Otrā pasaules karā Polijai nodarīja Vācija, arī par zaudējumiem, ko cietusi Polijas ebreju kopiena.

Dažas ebreju organizācijas pieprasījušas kompensācijas no Polijas par zaudējumiem, kas nodarīti kara gados, kā arī pēckara gados Polijas komunistiskā režīma varas laikā.

Tomēr Kačiņskis “Gazeta Polska” sacīja, ka Polija nemaksās kompensācijas par Vācijas vai Padomju Savienības nodarītajiem zaudējumiem un ka pati Polija vēl nav saņēmusi kara reparācijas.

Saistītie raksti

“Mēs nevaram pieņemt situāciju, kurā mēs neesam saņēmuši kompensācijas ne tik vien par Vācijas zvērībām, bet arī par sekām, kādas bija PSRS rīcībai pret Poliju un kuras sankcionēja Rietumi,” sacīja Kačiņskis.

Septembra beigās, atsaucoties Kačiņska partijas iniciatīvai, tika izveidota parlamenta komiteja, lai aplēstu, cik lielas kompensācijas Vācijai būtu jāmaksā Polijai par Otrā pasaules karā nodarītajiem zaudējumiem.

Berlīnes eksperti gan norādījuši, ka Polijas pretenzijas, ka tai pienāktos kompensācijas, ir nepamatotas.

LA.lv