×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2018
Drukāt

Polija sūkstās: vēl neesam saņēmuši kompensācijas par nacistiskās Vācijas zvērībām (3)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ādolfs Hiltera vaska figūra.

Tas, ka Polija nav saņēmusi kompensācijas par nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības nodarījumiem, ir nepieņemami, intervijā nedēļas izdevumam “Gazeta Polska” paziņojis Polijas valdošās partijas “Likums un taisnīgums” līderis ekspremjers Jaroslavs Kačiņskis.

Šādi ekspremjers reaģēja uz ierosinājumiem, ka Polijai vajadzētu lūgt ebreju kopienas atbalstīt valsts centienus saņemt kompensācijas par zaudējumiem, ko Otrā pasaules karā Polijai nodarīja Vācija, arī par zaudējumiem, ko cietusi Polijas ebreju kopiena.

Dažas ebreju organizācijas pieprasījušas kompensācijas no Polijas par zaudējumiem, kas nodarīti kara gados, kā arī pēckara gados Polijas komunistiskā režīma varas laikā.

Tomēr Kačiņskis “Gazeta Polska” sacīja, ka Polija nemaksās kompensācijas par Vācijas vai Padomju Savienības nodarītajiem zaudējumiem un ka pati Polija vēl nav saņēmusi kara reparācijas.

“Mēs nevaram pieņemt situāciju, kurā mēs neesam saņēmuši kompensācijas ne tik vien par Vācijas zvērībām, bet arī par sekām, kādas bija PSRS rīcībai pret Poliju un kuras sankcionēja Rietumi,” sacīja Kačiņskis.

Septembra beigās, atsaucoties Kačiņska partijas iniciatīvai, tika izveidota parlamenta komiteja, lai aplēstu, cik lielas kompensācijas Vācijai būtu jāmaksā Polijai par Otrā pasaules karā nodarītajiem zaudējumiem.

Berlīnes eksperti gan norādījuši, ka Polijas pretenzijas, ka tai pienāktos kompensācijas, ir nepamatotas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nekaunīgie poļi baigi sacerējušies uz friču rēķina padzīvot. lai tak paši strādā čakli, tad nebūs jādiedelē no citiem alus pudelei! slinki tie velna poļu pani!

  2. Poļiem nepietiek, ka slepkavoja etniskos vāciešus, pēc kara saņēmuši lielu vācu teritoriju, izmanto vācu kultūras pieminekļus tūristu piesaistei, izmanto vācu ostas, izmanto vācu derīgos izrakteņus, izmanto vācu nekustmo īpašumu? Ko viņi vēl grib???

  3. Visi redz, ka vācieši prot taisīt naudu (pamēr paši to tik labi neprot) un meklē veidus kā no viņiem pagrābties. Kāpēc neprasa kompensāciju no Krievijas par tās zvērībām? Tad jau Baltijas valstīm pirmajām vajadzēja prasīt kompensāciju. Turklāt, Krievija vēl arvien okupē daļu Latvijas un Igaunijas zemes.

Draugiem Facebook Twitter Google+