×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. marts, 2012
Drukāt

Polijā turpinās badastreiki

Priekšlikums samazināt vidusskolās vēstures stundu skaitu Polijā izsaucis asu pretestību, reformu pretiniekiem piesakot badastreikus. Streikotāju stafeti no Krakovas kolēģiem, kuriem ārsti ieteica pārtraukt kopš 19.marta ilgušo badošanos, 30.martā pārņēma aktīvisti Varšavā. Tiek ziņots, ka badastreikam gatavojas pievienoties arī Sosnovecas iedzīvotāji.

Badastreikus organizē Apvienība par runas brīvību, kuras biedru vidū ir daudzi antikomunistiskās pagrīdes aktīvisti, kas savulaik piedalījās cīņā pret totalitāro marionešu režīmu, vēsta laikraksts “Nasz Dziennik”. Piemēram, Krakovas protestētāju vidū bija pazīstamais neatkarīgās arodapvienības “Solidaritāte” aktīvists Ādams Borovskis.

Tikmēr opozīcijā esošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS) gatavojas iesniegt likumprojektu, kas paredz vēstures stundu skaitu saglabāt vismaz pašreizējā līmenī. PiS līderis Jaroslavs Kačiņskis izteicis protestētājiem pilnīgu atbalstu.

“Mēs zemu paklanāmies tiem, kuri nācijas labā ir gatavi riskēt ar savu veselību,” izteicās Kačiņskis, norādot, ka jautājums ir par to, vai Polijas izglītības sistēma kalpos stipras poļu kopienas izveidei. Viņš uzsvēra, ka izglītības sistēmai ir jāatgādina totalitāro režīmu nodarītais posts, lai ieaudzinātu poļos pilsonisko apziņu un pašlepnumu, kas mudinātu viņus nekļūt par lēto darbaspēku citās valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+