Pasaulē
Eiropa

Polija un Čehija iebilst pret ES robežsardzes plānu0


Polijas robeža.
Polijas robeža.
Foto: LETA/AFP

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis pirmdien paziņoja, ka viņš un viņa Čehijas kolēģis Andrejs Babišs iebilst pret Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu stiprināšanas plānu, bažījoties, ka līdz ar šīs ieceres īstenošanu finansējumu mazākā apjomā saņems infrastruktūras projekti.

Eiropas Komisija vēl jūlijā izvirzīja priekšlikumu stiprināt robežsardzes aģentūru “Frontex”. Tās galvenā mītne atrodas Varšavā.

Brisele un arī Berlīne uzskata, ka plāns, kas līdz 2020.gadam paredz palielināt “Frontex” robežsargu skaitu līdz 10 000, stiprinās bloka spējas regulēt migrantu pieplūdumu.

Tomēr vairākas bloka dienvidu un austrumu valstis paudušas bažas, ka “Frontex” lomas palielināšanas rezultātā var sarukt to suverenitāte.

“Mēs uzskatām, ka būtiska “Frontex” personāla palielināšana nav pamatota,” ar Babišu kopīgajā preses konferencē Varšavā sacīja Moraveckis.

“Šāda veida priekšlikumi tiešām ir darba kārtībā. Tomēr nekas nav sasniedzams bez naudas,” viņš piebilda.

“Mēs esam uztraukti, ka vairāk naudas “Frontex” nozīmē mazāk naudas struktūrfondiem, mazāk naudas ceļu un dzelzceļu attīstībai.”

Saistītie raksti

“Finanšu perspektīvai no 2021. līdz 2027.gadam mēs gribētu maksimāli lielu finansējumu infrastruktūras attīstībai, reģionālajai politikai un kopīgajai zemkopības politikai,” sacīja Moraveckis.

Viņš piebilda, ka bloka rietumu valstis “gūst nozīmīgu labumu no Eiropas integrācijas”.

“Mēs, Centrāleiropas dalībnieki, gribam beidzot tikt pie tādas dzīves kvalitātes, kādu bauda Rietumeiropa. Tā ir struktūrfondu būtība,” sacīja Moraveckis.

LA.lv