Pasaulē
Baltija

Polija vēl gaida, bet Latvija bija pirmā: Vīķe-Freiberga par sievietēm prezidentēm 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga (centrā) ar vedeklu Lindu (no kreisās), dēlu Kārli, kungu Imantu Freibergu un meitu Indru sagaida viesus Rundāles pilī, kur notiek pieņemšana par godu Valsts prezidentes astoņu gadu prezidentūrai. 2007.gadā.

Šodien iepazīšanās vizītē Latvijā ierodas jaunā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida. Savos 46 gados viņa ir pasaulē jaunākā sieviete prezidente.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Vai un kāda nozīme ir dzimumam, pildot augstākās valsts amatpersonas pienākumus, portāls jautāja Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, kuras prezidentūra ilga divus termiņus – no 1999.līdz 2007.gadam.

“Ar Kaljulaidas kundzes ievēlēšanu Igaunija ir pievienojusies Baltijas jūras austrumu krasta valstīm, kam ir bijušas sievietes prezidentes. Hronoloģiskā secībā tās bija Latvija kā pirmā (1999), Somija kā otrā (2000), Lietuva kā trešā (2009), un Igaunija tagad, 2016. gadā tām pievienojas kā ceturtā, atstājot vienīgi Poliju, kas vēl gaida savu sievieti prezidenti. Ņemot vērā, ka dzimumu līdztiesība ir viens no demokrātisko principu stūrakmeņiem, šādu evolūciju varam tikai apsveikt. Nav ne mazākā iemesla, lai Kaljulaidas kundze sevi nepierādītu kā izcilu Igaunijas valsts galvu, un es personīgi no visas sirds novēlu viņai par tādu izveidoties,” teica Vīķe-Freiberga.

Saistītie raksti

Arī Hilarija Klintone ir pirmā sieviete, kas pašlaik vada vienu no ASV lielajām partijām cīņā par Balto namu. Vīķe-Freiberga komentē: “Es izmisīgi ceru uz Klintones uzvaru”.

“Gluži tāpat gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās es cieši (pat izmisīgi) ceru uz Hilarijas Klintones uzvaru, jo viņas augstais profesionālās kompetences līmenis nav pat salīdzināms ar viņas oponenta politisko bezatbildību, populismu un rupjību,” teica Vīķe-Freiberga.

LA.lv