×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Polijas ārlietu ministrs aizstāv Trampu (1)

olijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis  EPA/LETAolijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis EPA/LETA

Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis aizstāvējis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu aizliegt imigrāciju no septiņām pārsvarā musulmaņu apdzīvotām valstīm, paziņojot, ka ikvienai suverēnai valstij ir tiesības noteikt savu imigrācijas politiku.

Vaščikovskis norādīja, ka nevienai valstij nav pienākums uzņemt imigrantus un Trampam kā vēlētam prezidentam ir tiesības noteikt šādu aizliegumu.

Ministrs ar šiem izteicieniem nāca klajā svētdienas vakarā telekanālā “Polsat News”.
Polijas konservatīvā valdība stingri iebilst pret musulmaņu patvērumu meklētāju uzņemšanu, un pagājušajā gadā bija viens no vadošajiem spēkiem, kas iestājās pret Eiropas Savienības (ES) iecerēto patvēruma meklētāju izmitināšanas programmu.

Tramps piektdien parakstīja rīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai patvēruma meklētāju pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm”.

Saskaņā ar šo rīkojumu visas ASV programmas bēgļu izmitināšanai tiek apturēta vismaz uz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri patvēruma meklētāju pārbaudes noteikumi. Savukārt sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

Rīkojums arī paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

Trampa rīkojums izsaucis protestus lidostās, kā arī izpelnījies daudzu ārvalstu nosodījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+