Latvijā
Politika

Polijas ministrs: esam pret dubultstandartiem0


Jaceks Čaputovičs
Jaceks Čaputovičs
Foto – Ieva Leiniša/LETA

“Ieskatoties mūsu valstu vēsturē, esmu guvis apliecinājumu, ka arī mūsdienās Latvijai un Polijai  stingri jāatbalsta vienai otru,” vakar žurnālistiem Rīgā uzsvēra Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs.

Ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču saruna ilga gandrīz divas stundas, pārrunāti jautājumi, kas attiecas uz reģiona drošību, gaidāmo NATO samitu, Eiropas Savienību un sadarbību ekonomikā. J. Čaputovičs uzsvēra, ka mūsu reģionā galvenais apdraudējums nāk no Krievijas, bet problēmas Polijas ieskatā esot arī ar Baltkrieviju un Ukrainu. Viņš piebilda, ka abas amatpersonas apspriedušas arī Krievijas un Vācijas uzņēmēju kopējo enerģētikas projektu – gāzes vadu “Nordstream 2”. Polija to uzskata par šķeļošu un kā traucēkli ES vienotībai.

Rīgā J. Čaputovičam žurnālisti jautāja par tiesu sistēmas reformas situāciju un ar to saistīto strīdu ar Eiropas Komisiju. No ministra izskanēja arī apliecinājums tam, ka Polijai ir pamats tieslietu reformas jautājumos skatīt notiekošo neatkarīgi un, pēc viņa vārdiem, Polija tajā nekādas problēmas nesaskatot. “Polija ievieš reformas, kuras citas ES valstis ignorē. Mēs stingri stāvēsim savās pozīcijās. Polija pretosies dubultstandartiem, jo tie nevairo ES vienotību,” piebilda J. Čaputovičs.

Viņš pauda gandarījumu par abu valstu ekonomisko sadarbību un to, ka Polijai ar Latviju preču un pakalpojumu tirdzniecības apjoms mērāms vairāk nekā 1,6 miljardu eiro apmērā. “Esam gatavi attīstīt sadarbību “Rail Baltica” projektā, kas dos iespēju biežāk citam citu apmeklēt un vēl labāk iepazīt,” sacīja J. Čaputovičs,piebilstot, ka projekts dos papildu biznesa iespējas reģionā.

Vizītes laikā Latvijā Polijas ārlietu ministrs apmeklēja arī Ādažu militāro bāzi. Jāatgādina, ka Latvijā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sastāvā uzturas Polijas tanku rota ar vairāk nekā 160 poļu karavīriem.

Ārlietu ministra amatā J. Čaputovičs stājās šā gada janvārī. Līdz tam viņš strādājis Polijas Ārlietu ministrijā, bijis Diplomātiskās akadēmijas vadītājs, kā arī strādājis Eiropas Integrācijas komitejā. Iepriekš bijis pasniedzējs un pētnieks Varšavas universitātes Politikas zinātnes un starptautisko studiju fakultātes Eiropas studiju institūtā, kur īpaši specializējies Eiropas integrācijas jautājumos.

LA.lv