×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. novembris, 2012
Drukāt

Polijas Neatkarības dienas svinībās Varšavā izcēlušās sadursmes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polijas Neatkarības dienas svinībās Varšavas centrā svētdien, 11.novembrī, izcēlušās sadursmes starp policiju un futbola huligāniem, kas pievienojušies labējo politiķu un nacionālistu organizāciju rīkotajam gājienam, vēsta portāla “Lrytas.lt” korespondents Polijas galvaspilsētā.

Vēl šobrīd policija cenšas tikt galā ar antifašistiskā marša dalībniekiem, kas arī noskaņoti kaujinieciski. Vietējie mediji lēš, ka kopumā nekārtībās piedalījušies aptuveni 20 000 cilvēku.

Valsts svētku oficiālie pasākumi ar valstsvīru, politiķu un sabiedrisko darbinieku piedalīšanos sākās mierīgi, bet sadursmes izraisījās pēcpusdienā.

Lai gan nacionālisti bija apsolījuši, ka viņu gājiens būs mierīgs, labējie radikāļi un futbola huligāni, kas sabraukuši galvaspilsētā no visas Polijas, neuzklausīja prezidenta Broņislava Komorovska aicinājumu visiem kopā draudzīgi nosvinēt valsts svētkus un jau desmit minūtes pēc gājiena sākuma ar metāla stieņiem, ķieģeļiem un pudelēm uzbruka policistiem.

Policisti laida darbā asaru gāzi, uz sadursmes vietu tika izsaukts arī ūdensmetējs. Policija centās neļaut sastapties nacionālistu un antifašistu rīkotajiem gājieniem un aicināja žurnālistus un iedzīvotājus atstāt sadursmju vietu, lai pasargātu viņus no savainojumiem.

Sadursmēs ievainoti vismaz seši kārtības sargi, cietis arī kāda ziņu dienesta operators. Aizturēti aptuveni 120 huligāni.

Paredzot iespējamās sadursmes, Varšavas policija jau iepriekš bija pieaicinājusi papildspēkus no astoņiem tuvējiem reģioniem.

Pērn Neatkarības dienas svinības Varšavā pārauga kreiso ekstrēmistu un nacionālistu sadursmēs, kuru laikā tika ievainoti 40 policisti un 29 demonstranti, tika dauzīti skatlogi, aizdedzinātas mašīnas, tostarp televīzijas automobiļi ar dārgām iekārtām. Tika piekauti arī vairāki žurnālisti.

Toreiz valsts vadītājs nedevās uz svētku koncertu, bet saaicināja uz apspriedi valdību un tieslietu ekspertus. Pēc apspriedes viņš uzrunā tautai nosodīja nekārtību cēlājus. Sašutumu neslēpa arī premjers Donalds Tusks. Tomēr prezidenta iniciatīva ļaut vietējām varas iestādēm aizliegt pasākumus tai pašā vietā un tai pašā laikā, kur nesen jau notikušas nekārtības, aizķērusies likumdošanas gaiteņos.

Šoreiz, cerot samierināt vairāku atšķirīgi noskaņotu gājienu rīkotājus, Komorovskis aicināja sabiedrību uz vienu oficiālu svētku gājienu. Tādu ieceri atbalstīja arī premjers Donalds Tusks un vairāku partiju vadītāji. Tomēr šim gājienam nevēlējās pievienoties ne nacionālisti, ne antifašisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+