Pasaulē
Eiropa

Polijas parlaments izlemj par 20% samazināt deputātu algas1


Arhīva foto. Polijas parlaments.
Arhīva foto. Polijas parlaments.
Foto – LETA/EPA

Polijas parlamenta apakšpalāta Seims ceturtdien nolēma samazināt deputātu algas par 20%, ko ierosināja valdošā konservatīvā partija, atbildot uz sabiedrības sašutumu par dāsnām prēmijām, kuras pērn tika piešķirtas valdības ministriem.

Likumprojektu par algu samazināšanu, kas attieksies arī uz parlamenta augšpalātas Senāta locekļiem, Seims pieņēma ar 240 balsīm par un divām pret, pieciem deputātiem atturoties.

Gandrīz visi “par” balsojušie deputāti bija no valdošās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS), kura kontrolē abas parlamenta palātas.

Deputāti no trim galvenajām opozīcijas partijām, saucot “zagļi”, nepiedalījās balsojumā. Seimā ir pavisam 460 deputātu vietas.

Polijas parlamentāriešu bruto mēnešalga pašlaik ir apmēram 10 000 zlotu (2350 eiro).

Par šo likumprojektu aprīlī paziņoja PiS līderis Jaroslavs Kačiņskis, kuru daudzi uzskata par Polijas faktisko lēmumu pieņēmēju, lai gan viņš ir parlamenta deputāts bez oficiāla amata valdībā.

“Mēs esam redzējuši, ka sabiedrība prasa pazemību, un tāpēc pazemība kļūs par realitāti,” Kačiņskis toreiz sacīja reportieriem.

Mediju ziņa, ka valdības ministri, kas ir PiS biedri, pērn katrs saņēma prēmiju 15 000 līdz 19 000 eiro apmērā papildus savai algai, izraisīja sašutumu valstī, kur vidējā mēnešalga ir apmēram 1000 eiro.

Saistītie raksti

Dāsnās prēmijas ministriem apstiprināja toreizējā premjerministre no PiS Beata Šidlo. Mediji un opozīcija martā viņu kritizēja par to, ka Šidlo aizstāvēja šo prēmiju piešķiršanu kā pilnīgi leģitīmu atalgojumu par “grūtu darbu”.

Kritiķi atgādināja, ka Kačiņskis un viņa partija, esot opozīcijā pirms vēlēšanu uzvaras 2015.gadā, bija kritizējuši toreizējo liberālo valdību par daudz mazākām prēmijām.

LA.lv