×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Polijas parlaments noraida visus likumprojektus par privāto partnerību

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien, 25.janvārī, noraidīja trīs likumprojektus par privāto partnerību, ziņo Polijas Radio.

Lēmumprojektu par visu trīs likumprojektu noraidīšanu pēc ceturtdien notikušajām debatēm iesniedza divas opozīcijā esošās konservatīvās partijas – “Likums un taisnīgums” (PiS) un “Solidaritāte Polija” (SP).

Divus likumprojektus bija sagatavojusi Demokrātiskā kreiso alianse (SDL) sadarbībā ar libertāriešu partiju “Palikota kustība” (RP), bet trešo – pie varas esošā centriski labējā “Pilsoniskā platforma” (PO), kuru pārstāv premjerministrs Donalds Tusks.

Visos trijos likumprojektos bija paredzēts, ka tiesības slēgt civilās partnerības pilsoņiem ir neatkarīgi no viņu seksuālās orientācijas.

Pirmais SLD un RP likumprojekts tika noraidīts ar 276 balsīm, 150 deputātiem to atbalstot, bet 23 atturoties. Pret otro balsoja 283 deputāti, 137 to atbalstīja, bet 30 likumdevēji atturējās. Savukārt PO projekts tika noraidīts ar 228 balsīm, kamēr 211 likumdevēji to atbalstīja, bet desmit – balsojumā atturējās.

Balsojums parādīja, ka šajā jautājumā pastāv dziļas domstarpības pašas valdošās PO rindās.

Pirms balsojuma tieslietu ministrs Jaroslavs Govins norādīja, ka likumprojekti ir pretrunā ar Polijas konstitūcijas 18.pantu, kurā laulība definēta kā “savienība starp vīrieti un sievieti”, garantējot tai valsts aizsardzību.

Savukārt Tusks paziņoja, ka Govina sniegtā konstitūcijas interpretācija esot tikai viņa “personīgais viedoklis”. Viņš arī uzsvēra, ka parlamentāriešu pienākums esot atvieglot homoseksuāļu pāru dzīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+