×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Polijas premjers prezentē 42 miljardu eiro vērtu ekonomikas stimulēšanas programmu

Polijas premjerministrs Donalds Tusks prezentējis 42 miljardu eiro vērtu stimulēšanas programmu, lai stiprinātu ekonomikas izaugsmi un veicinātu darba vietu radīšanu.

“Mūsu prioritāte ir visiem līdzekļiem atbalstīt izaugsmi, pat ja tā ir lēnāka, un aizsargāt darba vietas,” parlamentā norādīja Tusks. Lai arī Polijas ekonomika līdz šim spējusi izvairīties no krīzes, kas skārusi eirozonas kaimiņvalstis, izaugsme šogad varētu palēnināties līdz 2,5 procentiem, salīdzinot ar 4,3 procentu kāpumu pērn. Savukārt nākamgad ekonomikas pieauguma temps varētu palēnināties līdz 2,3 procentiem, bet bezdarbs veidot 12,5 procentus.

Piektdien prezentētajā programmā ietverti 60 miljardu zlotu (10,3 miljardu latu) ieguldījumi, kurus paredzējušas veikt valstij piederošas enerģētikas kompānijas dažādos projektos, tostarp jaunās ar oglēm darbināmās spēkstacijās, sašķidrinātas dabasgāzes termināļos un cauruļvados. Tāpat paredzēts izveidot 40 miljardu zlotu (6,8 miljardu latu) ieguldījumu fondu, kuru atbalstīs akcijas valstij piederošajos uzņēmumos un kura mērķis būs līdz 2015. gadam stimulēt darba vietu radīšanu. Tusks arī solījis trīs gados atvēlēt 40 miljardus zlotu autoceļu atjaunošanai. Savukārt vēl 30 miljardi zlotu (5,2 miljardi latu) līdz 2015. gadam tiks tērēti dzelzceļu modernizācijai.

Polijai piedzīvojot vienu no pasaulē zemākajiem dzimstības līmeņiem, Tusks arī solījis uzlabot dzemdību atvaļinājumus, jaunajām māmiņām piedāvājot gadu bez darba ar 80 procentiem no to atalgojuma, kā arī palielināt dienas aprūpes centru un pirmskolas iestāžu skaitu. Šādu ekonomikas stimulēšanas programmu Tusks prezentējis dienu pēc tam, kad bija pieprasījis uzticības balsojumu, lai atkārtoti apstiprinātu savu mandātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+