×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Polijas prezidents: NATO jāmainās, reaģējot uz Krievijas militāro doktrīnu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO ir jāmaina sava stratēģijas koncepcija, reaģējot uz Krievijas jauno militāro doktrīnu, pēc Polijas Nacionālās aizsardzības padomes sēdes paziņoja prezidents Broņislavs Komorovskis.

“Tā būtu vislabākā reakcija, kādu Rietumu pasaule varētu īstenot sakarā ar Krievijas politiku, kas ir manāma kopš Ukrainas krīzes,” prezidenta teikto citē Polijas Radio. Krievijas militārajā doktrīnā, par kuru sprieduši padomē, ir daudz neskaidru formulējumu. “Tas Polijā, kā arī visā Eiropā izsauc zināmu satraukumu,” atzina prezidents. Īpaši bīstams ir doktrīnas punkts, kas Krievijai ļauj iejaukties, lai aizsargātu Krievijas pilsoņus, sacīja Komorovskis.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+