×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. februāris, 2018
Drukāt

Polijas prezidents paraksta strīdīgu likumprojektu (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda

Polijas prezidents Andžejs Duda vakar parakstījis pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas cita starpā paredz cietumsodu par “poļu nāves nometņu” pieminēšanu.

Grozījumi likumā par Polijas Nacionālās piemiņas institūtu ir reakcija uz ārvalstu mediju praksi pēdējos gados dēvēt Aušvicu un citas koncentrācijas nometnes nacistiskās Vācijas okupētajā Polijā par “poļu nāves nometnēm”. Tas paredz līdz trim gadiem ilgu cietumsodu par šādām frāzēm vai par Polijas apsūdzēšanu līdzdalībā nacistiskās Vācijas noziegumos. Lai gan likumprojektā norādīts, ka tas nav attiecināms uz mākslas vai zinātniskiem darbiem, Izraēla un ASV uzskata, kas tas varētu ierobežot runas brīvību par holokaustu. Duda, parakstot likumprojektu, paziņoja, ka nosūtīs to Konstitucionālajam tribunālam, kas pārbaudīs šī dokumenta atbilstību konstitūcijai. Prezidents sacīja, ka viņa lēmums pieņemts, lai aizsargātu Polijas “cieņu un vēsturisko patiesību”. Duda norādīja, ka tai pat laikā likumprojekts ņem vērā to cilvēku jūtas, kuriem jautājums par holokaustu ir īpaši nozīmīgs. Likumprojekts ir izraisījis bezprecedenta diplomātisko konfliktu ar Izraēlu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …. Brasie poli … !!!
    … Vai sada, vai lidziga deklaracija, nebutu ari deriga musu nabaga Bezabrenei, vispasaules zinasanai, un ka nakamais uzdevums musu tik nedrosiem PM, MP un AM … lai atspekotu visus ‘falsos pieprasijumus’ un visas ‘falsas zinas’ par vel joprojam tik neaizsargatiem letiniem !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+