×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Polijas šoferim, kurš ietriecās riteņbraucējos, piemēro apcietinājumu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Avārijas izraisītā kravas auto šoferis no Polijas Mihals Jablonskis, kura vadītais spēkrats ietriecās riteņbraucēju grupā uz Vidzemes šosejas pie Garkalnes.

Vadītājam no Polijas Mihailam Jablonskim, kurš pirmdien ietriecās bērnos, kuri brauca ar velosipēdiem, Rīgas rajona tiesa trešdien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Jau ziņots, ka policija lūgs tiesai piemērot apcietinājumu kravas automašīnas vadītājam, kurš tika aizturēts.

Precīzus Garkalnes negadījuma iemeslus policija noskaidros izmeklēšanā, jo pilnīgas notikumu gaitas rekonstruēšanai būs nepieciešami ekspertu slēdzieni.

Ar tulka palīdzību Jablonskis skaidroja, ka nožēlo notikušo. Viņš nevēlējās runāt par to, kā negadījums noticis. Jablonskis norādīja, ka ir šoferis ar stāžu.

Autovadītājam Polijā pašam ir divi bērni – dēls un meita.

Autovadītājam izvirzīta apsūdzība par ceļu satiksmes izraisīšanu ar smagām sekām, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Viena no sākotnējām izmeklēšanas versijām liecina, ka negadījums galvenokārt noticis divu faktoru dēļ – nav ievērota droša distance un nav ievērots atļautais braukšanas ātru ms. Abi šie faktori kravas auto vadītājam nav ļāvuši savlaicīgi reaģēt, kad pirms viņa braucošā kravas automašīna pārkārtojusies un aiz tās pamanīti priekšā braucošie velosipēdisti un to pavadošais transportlīdzeklis.

Šobrīd ir arī zināms, ka 1966. gadā dzimušais kravas automašīnas vadītājs ir ievērojis atpūtas un darba grafikus, tādēļ šajā jomā pārkāpumi konstatēti nav. Zināms arī tas, ka vadītājs nav bijis alkoholisko dzērienu ietekmē. Patlaban kravas auto vadītājs ir aizturēts un atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, taču rīt viņš tiks vests uz tiesu, kur tiks lemts par apcietinājuma piemērošanu.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, un tikai pēc ekspertīzēm un izmeklēšanas beigām būs iespējams noteikt pilnīgi precīzus notikušā apstākļus.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzskata, ka būtu pārspīlēti mainīt pašreiz spēkā esošo likumdošanu. “Ir noticis traģisks negadījums, taču likumu pārrakstīšana pēc katra negadījuma nav risinājums. Pēc katra negadījuma nevar aizliegt kādai no satiksmes dalībnieku grupām pārvietoties pa koplietošanas ceļiem. Ir jādomā, kā šīm grupām veicināt drošu pārvietošanos – gan sportistiem, gan viņu pavadošajiem transportlīdzekļiem jābūt viegli pamanāmiem,” pārliecināts ir Krapsis.

Jau ziņots, ka Garkalnes novadā kravas automašīna ietriekusies riteņbraucēju grupā. Negadījumā cietuši 12 bērni.

Policijā izsaukumu uz Vidzemes šoseju Garkalnē saņēmusi plkst.11.19. Policijas ekipāža ieradās plkst.11.30 un šobrīd noskaidrots, ka, braucot virzienā uz Siguldu, kravas automašīna “DAF” iebrauca automašīnā “Volkswagen”, kas pēc sadursmes ietriecās vairākos velosipēdistos.

Sākotnējā informācija liecina, ka “Volkswagen” bijusi pavadošā automašīna velosipēdistu grupai. Negadījuma rezultātā ir vairāki cietušie, šobrīd uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi, zināms, ka kravas auto vadītājs bijis skaidrā, vēsta policija.

Treniņbraucienā piedalījušies bērni vecumā no 11 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nu būs Latvijas tiesa vienu varoņdarbu izdarījusi-nabaga poļu šoferīti uz 10 gadiem ietupinās,bravo!Jā,nelaime ir notikusi,bet kāda jēga no ielikšanas cietumā?Piekrītu,lai strādā ,lai ir nauda ko atlīdzināt,ne jau tīšu prātu brauca virsū,tā sanāca.Un tas treneris arī ir daļēji vainīgs,lai ir atļauts braukt aiz pavadošās mašīnas,BET kādu atbildību var nest,ja neredz ,kas aiz muguras notiek?Pilnīga bezatbildība.

 2. Vislielākais vaininieks ir pavadošās automašīnas šoferis, jo atradās pārāk tuvu kolonnai. Bez tam ,KĀDĒĻ BĒRNS BRAUCA PĒC PAVADOŠĀS AUTOMAŠĪNAS!!!!! ??? Poļu šofera darbībā nav konstatēta nekāda ļaunprātība( no ziņām plašsaziņas līdzekļos). Piekrītu ILZES komentāram!!!

 3. Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi domājamie noziedznieki, kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāl.eksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu gan iespējamajos noziegumos u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju. Par kuras nesankcionētu publiskošanu, savukārt, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.
  .
  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

 4. Būsim visi gudri!!! Atbildēt

  Volksvāgens pats bija pārāk tuvu velisopēdistiem un nespēja izvairīties no sadursmes. Tā noteikti varētu būt VW šofera nolaidība. To pienāktos izmeklēt.

 5. Kuram ta interese vispar kautkas, ja neņem vērā ka tik kautko nozagt vai kādu apčakarēt!
  Lv vispār ir viens liels kolhozs!

 6. Svešos jau viegli iesēdināt.Savējiem visur draugi.

 7. tad jau trenneris sēd uz gadiem 15 vismaz

 8. Latvijas (PSR) tiesa vistaisnīgākā tiesa … 🙁
  Iespējams tai neinteresēs patiesie lietas apstākļi.

 9. Arī man beidzot jāsaka ka Latvija ir muļķu zeme. Poļu šofera rīcībā nav konstatēta ļaunprātībā. Būtu labāk ļāvuši cilvēkam turpināt strādāt, pelnīt un notikušo vērst par labu maksājot ārstēšanas izdevumus un citas izmaksas cietušajiem uz pusēm ar trenneri kurš pieļāva ka puika brauc aiz tā saucamās pavadošās automašīnas.

Draugiem Facebook Twitter Google+