×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Polijas valdība atsakās no plāniem, kas izraisījis plašus protestus

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda pirmdien paziņojis, konservatīvā valdība ir piekritusi atteikties no priekšlikumiem, kas paredz ierobežot mediju piekļuvi parlamentam, kas bija
izraisījis opozīcijas sašutumu.

Valdošā partija “Likums un taisnīgums” (PiS) “ir atteikusies no priekšlikuma, kas izraisīja parlamentā pieredzēto traci”, Duda pavēstīja Polijas sabiedriskajai raidorganizācijai TVP.

Polijas parlamenta augšpalātas Senāta spīkers Staņislavs Karčevskis, kurš ir PiS biedrs, pirms tam norādīja žurnālistiem, ka šobrīd spēkā paliks vecie noteikumi, bet līdz 6.janvārim viņš iesniegs jaunus priekšlikumus.

Duda aicināja opozīcijas deputātus, kuri kopš piektdienas nav atstājuši plenārsēžu zāli, “izrādīt labas gribas žestu” un pārtraukt protestu.

“Es aicinu uz nelielām pārdomām un mieru, jo šis ir nozīmīgs iekšpolitisks jautājums. Turklāt pienācis svētku laiks un poļi ir nobažījušies par situāciju. Es vēlos, lai problēma tiktu atrisināta,” paziņoja prezidents.

Politiskā krīze Polijā faktiski valda jau ilgāk nekā gadu, kopš PiS sāk īstenot reformas, ko Eiropas Savienība (ES) un daudzi liberāli noskaņotie poļi uzskata par likuma varas pārkāpšanu, sevišķi, tiesu sistēmā.

Tomēr PiS joprojām ir salīdzinoši populāra tautā. Nesen veiktā sabiedriskās domas aptaujā atbalstu partijai pauda 36% respondentu.

Politiskā krīze pastiprinājās piektdien, kad opozīcijas deputāti nobloķēja Seima darbu valsts budžeta pieņemšanas laikā, jo viens no partijas “Pilsoniskā platforma” (PO) deputātiem tika izslēgts no debatēm pēc tam, kad izteicās par plānotajiem ierobežojumiem žurnālistiem. Opozīcijas politiķi sadrūzmējās ap spīkera tribīni, bloķējot Seima darbu valsts budžeta pieņemšanā.

Valdošās partijas biedri tad balsojumu sarīkoja citā telpā, kas atbilstoši opozīcijas traktējumam neesot bijis likumīgs. Opozīcijas partijas vēlas panākt atkārtotu balsojumu.

Likumdevēji, kas izjauca balsojumu, vēl arvien nav atstājuši plenārsēžu zāli, kur plāno palikt līdz otrdienai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+