×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Polijas valdība atvainojas par konsultāciju trūkumu pirms ACTA parakstīšanas

acta2

Polijas premjerministrs Donalds Tusks atvainojies, ka pirms pretrunīgi vērtētā Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (“Anti-Counterfeiting Trade Agreement”, ACTA) parakstīšanas valdība nav pietiekami konsultējusies ar sabiedrību, vēsta Polijas Radio.

Septiņas stundas ilgajās debatēs, kas tika rīkotas premjerministra birojā un kurās piedalījās nevalstisko organizāciju pārstāvji, juristi, blogeri, žurnālisti un citi interesenti, Tusks paziņoja, ka Eiropas Parlaments grasās rīkot debates par daudz pelto nolīgumu pēc jūnijā gaidāmo Eiropas Komisijas ierosinājumu saņemšanas. “Mēs nesteigsimies ar ACTA ratifikāciju, iekams nebūs rastas atbildes uz jautājumiem par nacionālajiem likumiem un spriedzi starp autortiesību turētājiem un interneta lietotājiem,” solīja Tusks.

Polija ir apturējusi ACTA ratifikāciju. Tuska kritiķi uzskata, ka Polijas valdība novēloti cenšas sākt konsultācijas ar sabiedrību, reaģējot uz plašajiem protestiem pret pagājušā mēneša beigās Japānā parakstīto ACTA. Gan pirms, gan pēc ACTA parakstīšanas valdības tīmekļa vietnes tika pakļautas hakeru uzbrukumiem. Vairākas nevalstiskās organizācijas norādīja, ka valdība nav bijusi pilnīgi atklāta šajā sakarā un no sabiedrības slēpusi dokumentus. Reaģējot uz šiem pārmetumiem, Tusks gan uzsvēra, ka atsevišķu dokumentu turēšana slepenībā nav valdības “kaprīze”, jo ne vienmēr ir jāpublisko starptautisku sarunu saturs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+