×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. novembris, 2012
Drukāt

Polijas vēstnieks norāda uz lielajām iespējām Latgalē

Foto-LETAFoto-LETA

Uzņēmējiem, kuri vēlas strādāt Latgalē, paveras plašas iespējas, intervijā aģentūrai LETA sacīja Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis (attēlā). “Latgalē ir lielas iespējas. Šeit būs iespējams atrast labus darbiniekus, izveidot labu uzņēmējdarbību un no investīcijām varēs sagaidīt atdevi,” uzsvēra diplomāts.

Vaicāts, kas Polijas acīs tik pievilcīgs atrodams Latgalē jeb reģionā, kurš mūsu valstī saskaras ar lieliem pārbaudījumiem, Novakovskis atminējās kādu anekdoti, kas balstīta reālos notikumos. “Pirms Otrā pasaules kara apavu uzņēmums “Bata” nosūtīja divus darbiniekus dienesta braucienā uz Āfriku. Pēc kāda laika uzņēmuma vadība saņēma telegrammu, kurā viens no darbiniekiem rakstīja, ka šeit nav ko darīt, jo cilvēki staigā vispār bez apaviem. Otrs darbinieks atsūtījis telegrammu, ka šeit ir fantastisks tirgus, jo nevienam nav apavu. Esmu otrās vīzijas piekritējs.”

Latvijas un Polijas amatpersonu sarunās regulāri tiek skarts jautājums par reģionālās sadarbības paplašināšanu. Nesen nodomu vēstuli par ciešāku sadarbības sākšanu ar Latgali parakstīja Polijas Varmijas vojevodiste, un, visticamāk, tuvākajā laikā šādu dokumentu parakstīs arī Mazpolijas vojevodiste.

Vēstnieks skaidroja, ka Polija ir ieinteresēta sadarbībā ar Latgali arī tāpēc, ka šeit dzīvo lielākā daļa poļu minoritātes, Latgales dabas resursi ir līdzīgi atsevišķiem Polijas reģioniem un cilvēkiem esot īpaša saikne ar Poliju. “Šeit ir svarīgas ne tikai investīcijas, bet arī pieredze,” bilda Novakovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+