×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Poliju satrauc ārvalstu ietekme uz medijiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijas amatpersonas paudušas satraukumu par ārvalstu ietekmi uz valsts medijiem, piesaucot koncerna “Ringier Axel Springer Media AG” vadītāja Marka Dekāna vēstuli tam piederošo izdevumu žurnālistiem ar norādījumiem, kā vajadzētu atspoguļot Varšavas attiecības ar Eiropas Savienību.

Vēstulē, kuru citē poļu mediji, vācu-šveiciešu mediju koncerna vadītājs Dekāns kritizējis Polijas nostāju nesenās Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska pārvēlēšanas jautājumā, norādot, ka tā iedragājusi valsts reputāciju un bijusi valdošās konservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” līdera Leha Kačiņska sakāve. “Primitīvas ideoloģijas zaudēja vērtībām un veselajam saprātam,” teikts vēstulē. Dekāns paudis atbalstu tā dēvētajai vairāku ātrumu Eiropai, pret ko, tāpat kā citas Austrumeiropas valstis, iebildusi Polijas valdība. Viņš aicinājis žurnālistus atcerēties, ka “mūsu lasītāji un lietotāji sastāv no nospiedošā vairākuma, kas atbalsta Polijas dalību ES,” un mudinājis sniegt tiem padomus, ko darīt, lai Polija pievienotos Eiropas “ātrajai plūsmai”, nevis nonāktu “autostāvvietā”. Cita starpā “Ringier Axel Springer Media AG” ir poļu tabloīda “Fakt”, ziņu žurnāla “Newsweek Polska” un ziņu vietnes “Onet.pl” īpašnieks.

Polijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka šādi vēstījumi rada draudus poļu mediju neatkarībai, piebilstot, ka šis jautājums tiks pārrunāts starpvalstu sarunās. Vicepremjers Pjotrs Glinskis pavētījis, ka tiek gatavots jauns likums, kas ierobežos ārvalstu uzņēmumu īpašumtiesības uz poļu medijiem. Saskaņā ar Polijas valdības datiem līdz pat 90% reģionālo un vietējo laikrakstu pieder vācu uzņēmumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “Primitīvas ideoloģijas zaudēja vērtībām un veselajam saprātam,” teikts vēstulē.
    ——————————————————————————————-
    Tātad – tautu nacionālā neatkarība ir “primitīva ideoloģija”, bet nacionālas aizstāvības zaudēša visu tautu “lētajam darbaspēkam”, – tā ir “vērtība”…
    Nu bet “tas nummurs neies cauri”! Eiropieši (un jau arī amerikāņi) ir sākuši apzināties kosmopolītisma un multikulturālisma anarhisko būtību, un – pārvērst pasauli par globālu impēriju vairs neļaus !

Draugiem Facebook Twitter Google+