Praktiski
Dārzs

Polikarbonāta siltumnīcā augi jūtas labāk. Kur var iegādāties polikarbonāta plāksnes? 16

Foto-Shutterstock

Kur var iegādāties polikarbonāta plāksnes siltumnīcām? ANDRIS MĀRUPES NOVADĀ

SIA “Weis A” pārdod 2,1 x 6 m izmēra polikarbonāta loksnes, kam cena atšķiras atkarībā no to biezuma un blīvuma. Vieglākas, 4 mm biezas plāksnes maksā 30 eiro, standarta svara, 4 mm biezas – 40 eiro, bet 6 mm biezuma plāksnes – 70 eiro. Ja nepieciešams, loksnes sagriež nepieciešamajā izmērā. Izmaksas atkarīgas no apjoma un sarežģītības. Ja paliek nelietderīgi atgriezumi, tirgotāji piedāvā iegādāties visu loksni, neatrēķinot atgriezumus, vai piemēro piegriešanas koeficientu – tad cena par kvadrātmetru ir nedaudz lielāka.

Pēc SIA “Weis A” pārstāvja Andra Nazarova teiktā, neapkurināmajām siltumnīcām var izmantot jebkura biezuma – 4 mm, 6 mm vai pat 16 mm – plāksnes. Apsildāmajām siltumnīcām gan vajadzētu pirkt biezākas. Ja salīdzina 4 mm un 8 mm biezu polikarbonāta plāksni, plānākajai siltumvadītspējas koeficients ir 4,1 vats uz kvadrātmetru, bet 8 mm – 3,5. Tas nozīmē, ka, kurinot siltumnīcu, kas pārklāta ar 8 mm biezu polikarbonātu, siltuma zudumi būs mazāki. Arī neapkurināmā siltumnīcā, kas pārklāta ar biezāku polikarbonāta segumu, gaiss atdzisīs lēnāk.

Polikarbonāts atšķirībā no stikla seguma daudz intensīvāk laiž cauri saules ultravioleto starojumu, tādējādi nodrošina paaugstinātu fotosintēzi, augi saņem pietiekami daudz gaismas, neizstīdz, nav novājināti.

Standarta siltumnīcai karkasa izmērs ir 3 x 4 m. Tādai vajadzīgas trīs polikarbonāta loksnes. Cenas starpība starp 4 mm un 8 mm polikarbonāta plāksnēm var būt no 100 līdz 130 eiro, kas ir diezgan vērā ņemama summa. Ja dārzkopis savu mazdārziņu apmeklē tikai vasaras mēnešos un siltumnīcu neapkurina, nav vērts iegādāties dārgas polikarbonāta plāksnes.

2,4 mm biezai polikarbonāta loksnei siltumvadītspējas koeficients ir 4,1 vats uz kvadrātmetru. Salīdzinājumam: 4 mm biezam stiklam šis koeficients ir 5,8. Viens kvadrātmetrs 4 mm bieza stikla sver 9,4 kg, bet polikarbonāta – 0,6 kg.

LA.lv