×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Kur nopirkt polikarbonātu siltumnīcai

Foto - LETAFoto - LETA

“Vai ir vienplāksnes (bez šūnām) polikarbonāts, ko varētu izmantot siltumnīcai mazdārziņā? Ja ir, kādi ir tā izmēri un cenas? Kas ražo, kas – tirgo?” 
I.L. Madonas novadā

Jā, interesentiem ir pieejams arī monolītais monopolikarbonāts, un to var izmantot siltumnīcas ierīkošanai. Tas ir caurspīdīgs plastikāts ar lielu triecienizturību, kuru samērā izde­vīgās cenas dēļ izmanto galvenokārt automašīnu vai jahtu stikliem, kā arī vietās, kur iespējami vandalisma akti. Loksnes izmērs ir 2050 x 3050 mm, iespējamais biezums – no 2 līdz 10 mm. Siltumnīcai piemērots 3 mm variants, cena par kvadrātmetru – 19,50 eiro plus PVN. Materiālu ražo Šveices uzņēmums “Koscon Industrial S.A.”, Latvijā izplata SIA “WMT Baltic” (Rīgā, A. Deglava ielā 166 b).

Uzņēmuma tirdzniecības menedžeris Edgars Sidorovs spriež, ka tā neapšaubāmi ir ļoti laba, taču dārga izvēle. Nelielām siltumnīcām parasti pērkot nevis monolīto, bet gan šūnu polikarbonātu 6–8 mm biezumā, kas maksā vidēji tikai 8 eiro kvadrātmetrā. Protams, mehāniskās īpašības nav tādas, tomēr ir pietiekami augsta triecienizturība, noturība pret ultravioleto starojumu, labas siltuma un skaņas izolācijas īpašības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+