×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Poļiščukas Teātra observatoriju no Kongresu nama izliks piespiedu kārtā

Foto - LETAFoto - LETA

Tā kā režisores Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija (TO) līdz otrdienai, 16.oktobrim, nav atbrīvojusi telpas Kongresu namā, teātri otrdien, 23.oktobrī, izliks piespiedu kārtā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldības SIA “Rīgas nami”.

Teātrim telpas ar šķīrējtiesas spriedumu līdz 16.oktobrim bija jāatstāj nesamaksāto parādu dēļ. Tā kā otrdien neviens no teātra pārstāvjiem neieradās, lai zvērināta tiesu izpildītāja klātbūtnē nodotu telpas labprātīgi, 23.datumā notiks izlikšana – šoreiz jau piespiedu kārtā. Procesā piedalīsies arī policija un telpas pārņems “Rīgas nami”.

Teātra observatorija mēģinājusi atsākt sarunas par iespējamu izlīgumu ar nama apsaimniekotāja SIA “Rīgas nami” (RN) jauno valdi, taču uzņēmuma pārstāve Terēza Luksa-Sigate aģentūrai LETA atzina, ka teātrim uz izlīgumu “izredžu nav”.

Teātrim gan ir iespēja iekļūt Kongresu namā un līdz 23.oktobrim izvākties pašu spēkiem, un tādā gadījumā izpildu lietvedība tiktu apturēta. Ja teātris tomēr būs jāizliek piespiedu kārtā, tam piederošās mantas tiks aprakstītas un atstātas atbildīgā glabāšanā “Rīgas namiem” piederošās telpās.

Materiālu pretenziju, piemēram, par negūtajiem ieņēmumiem laikā, kad teātra dēļ Kongresu nama mazo zāli nebija iespējams iznomāt citiem interesentiem, “Rīgas namiem” neesot.

Jau ziņots, ka vienlaikus SIA, kas organizē teātra darbību, kopš 2010.gada pastāv arī tā atbalsta fonds “Mākslas laiks”, un šim fondam par būtiskiem pārkāpumiem maijā ticis atņemts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas fonda ziedotājiem deva iespēju piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides, ir atņemts tāpēc, ka kontrolējošās institūcijas konstatējušas vairākus būtiskus pārkāpumus. Viens no iemesliem ir nonākšana interešu konfliktā – kādu laiku gan SIA, gan fonda valdes priekšsēdētāja bija Poļiščuka, bet otrs – būtiski pārkāpumi ziedojumu izlietojumā, proti, ievērojama summa no fondam “Mākslas laiks” ziedotajiem līdzekļiem – ap Ls 60 000 – ir pārskaitīta SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija”, kas likuma izpratnē ir saimnieciskās darbības veicējs un nedrīkst saņemt līdzekļus, kas ziedoti sabiedriskā labuma darbību finansēšanai.

Kā ziņots, “Teātra observatorija” Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē iegāja 2010.gada septembrī ar bijušā Rīgas vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) politisko gādību. Poļisčuka kopā ar Šleseru kandidēja apvienības “Par labu Latviju” sarakstā 10.Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēta, savukārt Šlesers kļuva par Saeimas deputātu un zaudēja vicemēra krēslu. 11.Saeimā Šlesers un viņa vadītā partija LPP/LC neiekļuva.

Noslēdzoties 2010./2011.gada teātra sezonai, “Rīgas nami” secināja, ka SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” 2011.gadā nepildīja sadarbības līguma nosacījumus, turklāt teātris neveica maksājumus par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem pilnā apmērā, kā rezultātā Teātra observatorijas parādi pārsniedza 5000 latu.

Pēc teātra administrācijas lūguma “Rīgas nami” deva iespēju parāda summu samaksāt līdz 2011.gada 1.septembrim, bet saskaņā ar sadarbības līguma nosacījumiem teātrim telpas Rīgas Kongresu namā bija jāatbrīvo viena mēneša laikā.

2011.gada septembrī SIA “Rīgas nami” iesniedza šķīrējtiesā prasību pret SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” par parāda piedziņu, līguma izbeigšanu un telpu atbrīvošanu. Šķīrējtiesa 8.jūnijā pilnā mērā apmierinājusi “Rīgas namu” prasību pret Teātra observatoriju. No režisores tiks piedzīta nomas parāda summa 5546,88 latu apmērā un no 15.augusta teātris tiks izlikts no nomas telpām Kongresu namā. Teātra observatorijai uzlikts pienākums samaksāt arī tiesāšanās izdevumus.

SIA “Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija” parādu līdz šim brīdim nav samaksājusi, kā arī nomātās telpas nav atbrīvotas no dekorācijām, rekvizītiem un pārējā inventāra.

Interesi par minēto telpu izmantošanu sabiedriskiem, kultūras un izklaides pasākumiem jau esot izrādījušas vairākas citas organizācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+