×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Raivis Dzintars: Politika ir komandas darbs (28)

Foto - LETAFoto - LETA

Ideoloģija un vērtības piešķir jēgu politikai. Bet uzticama komanda ir līdzeklis, lai šīs vērtības varētu aizstāvēt nežēlīgā, ciniskā, viltības un nodevības pilnā vidē. Stipra komanda, uzticība un saliedētība ir bijuši tie trumpji, kas “Visu Latvijai!” un vēlāk Nacionālai apvienībai palīdzējuši izturēt ļoti spēcīgus uzbrukumus un vēlēšanās sasniegt rezultātu, ieguldot pat desmit reižu mazāk līdzekļus nekā citas partijas.

Mēģinājumi šķelt komandu, pīt intrigas, organizēt iekšējos “strāvojumus” pieredzēti kopš organizācijas pirmajām dienām. Ir robeža, līdz kurai var mēģināt to nogludināt, izprast cēloņus, atrisināt. Aiz šīs robežas ir jārīkojas vai arī jāriskē, ka komanda var pārvērsties par iekšējo cīņu lauku.

Nacionālā apvienība ir ieguldījusi daudz spēka, lai nacionāli patriotiskas partijas un organizācijas mobilizētos vienā lielā apvienībā. Tas ir izdevies, un jau līdz gada beigām Nacionālā apvienība būs viena, vienota un ideoloģiski saliedēta partija. Šajā brīdī publiski paziņot, ka top jauna partija, ir solis pretējā virzienā. Neredzu citus ieguvējus kā “Saskaņas centru” un tā satelītpartijas.

Kāpēc biedrība nevar palikt biedrības statusā, bet pārtop par partiju? Kāpēc Jānis Bordāns ir šīs biedrības redzamākā reklāmas seja? Kāpēc ministrs, pēc mūsu lūgumiem, nenorobežojas no šā procesa? Vai varam būt droši, ka ministrs vēlēšanās negrasās stiprināt citu, nezināmu iemeslu dēļ izveidotu, partiju? Kāpēc ministrs tik gausi apmeklē partijas sanāksmes, bet sev par padomniekiem nesaskaņoti pieņem topošās partijas “sejas”? Tie ir jautājumi, kas nav radušies pēkšņi, bet uzdoti Bordāna kungam jau ilgi. Un pozitīvas atbildes ne uz vienu no tiem neesam saņēmuši.

Pirms laika Ainars Šlesers paziņoja, ka “nacionāļi norausies”, ka viņš darīs visu, lai “nacionāļi paliktu ārpus valdības”, jo NA cīņa pret uzturēšanās atļauju tirgošanu “skar viņa personīgās intereses”. Tieši Šlesers savas kampaņas ietvaros atdzīvināja absurdo mītu par NA kā maksātnespējas administratoru partiju. NA rindās ir viens administrators, un tas pats jau nolicis sertifikātu. Citām partijām administratori ziedojuši lielākas summas, taču tas netiek pamanīts. Ar laiku šis mīts reālā satura trūkuma dēļ izgaisīs tāpat kā kādreiz nelabvēļu kultivētais čečenu mafijas mīts. Vai izmantot Šlesera antiadministratoru kampaņu, lai nodrošinātu imunitāti pret izslēgšanu, ir komandas biedra cienīga rīcība?

Dažreiz vienīgā iespēja izveidot stipru ģimeni ir šķirties no neuzticīgas sievas vai vīra. Nevienam tas nav patīkami: skan pārmetumi, plīst trauki, tiek pītas sazvērestības teorijas, bet ilgtermiņā tas ir vienīgais risinājums. NA uzdevums ir latviskas Latvijas mērķa pārstāvniecība politikā. Nodrošināt stipru komandu, kas šo uzdevumu veiks, lūdzam uzticēt apvienībai pašai.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. tajā komandā????????????????????????????

 2. Latviešu lielākā nelaime ir n-tās partijas, kuras visas bez izņēmuma ir bijušas vērstas uz savu biedru un atbalstītāju bagātību vairošanu uz tautas rēķina.Kad nu beidzot ideālisti NA vēlas būt ”pareizi”, tad politiskā virtuve to nespēj pieļaut, jo sagrauta vat tikt visa ”siles sistēma”.Nespēja noticēt – lūk, kas traucē vēlētājam.Bet NA nepadodas un pareizi ir, jo neviens cits jau šo grūto darbiņu viņu vietā nedarīs, ja nu vienīgi tauta ar sūdainiem mietiem, bet tad tā vairs nebūs demokrātija.Mūsu pēcnācēji izšķirs, kam vieta Meža kapos un mūžīga piemiņa, bet kam mēslainē.

 3. Vai esi tas “brālis Teodors “no V.Lāča “Zvejnieka dēla”? Ja tā,tad ilgdzīvotājs,bet…

 4. Diemžēl šī komanda vispirms dara, pēc tam domā un vērtē. Nu, tagad labi – ‘izsmērējāt’ Bordānu un zaudējāt daudzu vēlētāju balsis – labi palika?

 5. J.Bordāns neko nedibina. Ļaujiet viņam pildīt ministra pienākumus.Viņš ir distancējies no aktīvas darbības biedrībā un mēs to respektējam.Nekas nav mainījies arī pašlaik.

 6. Kāda komanda Raivi?Ja atceramies Straumi,Požarnovu,V.Balodi,Ārgali,Birku utt.Vai tad jūs domājat ,ka tagadējie VL/TB balodīši ir labāki?Vai esat lasījis K.Krēsliņa murgus?Jums pat nav ko likt amatos,vispirms kaut ko atrodat,pēc tam spiežat stāties partija!Jums tapat kā citiem interesē materialās, ne MORĀLĀS vērtības!

 7. Piekrītu Raivim 100 procenti!

 8. Nekad vairs nebalsošu par NA, šie pirmsvēlēšanu triki un kašķi nenāk valstij par labu,šim kašķīgajam puišeļu baram interesē tikai saglabāt vietu nākošajā saeimā. Nākošo saeimu bez NA!

 9. Skaisti vārdi un nesmuka rīcība – partijas intereses augstāk par valsts interesēm,citādi to nevar izskaidrot ja tiek atsaukts labi strādājošs ministrs,ir vienalga ar ko viņš draudzējas ja vien darbojas valsts interesēs.Esmu vīlies NA.

 10. Kad NA pieprasa samazināt uzturēšanās atļauju izdāļāšanu, palielināt pabalstus bērniem un ģimenēm, tas ir ultimāts, vēlēšanu triks reitingu celšanai. Kad to dara citas partijas / RP nodoklis ostām/, viss kārtībā. Ja, piemēram, Pabriks paklusām aizmuguriski dibinātu citu partiju, Vienotība to kā korķi izlidinātu no savām rindām. Ja to dara Bordāns – visu cieņu tautas varonim. Tas nekas, ka premjers vēl nesen viņam izteica neapmierinātību par lēno reformu gaitu ministrijā. Nekustamo īpašumu aģentūrā Lūsis aizlicis priekšā kāju kādam, kam izjaukts pamatīgs biznesa projekts. Vai tas nebija kāds, kurš nosolījās darīt visu, lai NA nenokļūtu nākamajā valdībā – atļauts trīs reizes minēt…Kampaņa – „Ne dienu bez NA lamāšanas!” arī mēdijos jau iet pilnā sparā.

 11. Raivi, tu raksti, ka NA bija tikai viens MNA. Starpība jau nav tajā apstāklī, cik MNA ir NA rindās ,bet gan kādas intereses apkalpo NA vadība. Tu taču pats ļoti labi zini ,kas deva naudu NA laikrakstam 2012. gada nogales izdevumam. Tu pats dabūji noklausīties naudas devēja lamās, kad laikraksta eksemplāri vēl 2013.gada sākumā mētājās NA birojā uz grīdas( lielā skaitā). Cik reizes neesi sēdējis mašīnas aizmugurējā sēdeklī, kad tevi “”mīļi” ir ieskāvuši abi lielākie MNA mafijas bosi. Tu skaisti raksti uzsaukumus vēlētājiem un cilvēki ,kuri nezina NA iekšējo virtuvi, tam visam arī noticēs. Tāpat kā noticēs nozombētie NA biedri,kuri izliekas neredzam un nedzirdam realitāti. Bet ir pietiekami daudz cilvēku, kuri nevar klusēt un kuri zina patieso lietu kārtību NA iekšienē. Viņu acīs tava taisnošanās izskatās smieklīga.

  • Varētu domāt , ka tu pārstāvi kādu citu “kantori” ,nevis NA . Liela drosme nav vajadzīga anonīmu muļķību cepšanai . Tavs uzdevums ir īstenot Šlesera draudus , tāpēc labāk paklusē .

 12. Jūs ievēlēja nevis, lai jūs taisītu politiku, bet rūpētos pat savas valsts un tautas interesēm. Lēmums par Bordānu Latvijas interesēm neatbilst, labāka tieslietu misnistra nav bijis. No tieslietu ministrijas ir atkarīgs ārkārtīgi daudz. Valsts interesēs bija šai amatā Bordāns un svarīgāk par visu nebija, vai viņš draudzējās ar Staltu vai vēl kādu. Neuzticīgs ! Bērnu spēlītes vai pederastu greizsirdība?

  • Pēdējais teikums tavā komentārā liecina , ka tu neesi neko sapratis no R.Dzintara raksta , vai arī izliecies , ka neesi sapratis

 13. NA ar šādiem gājieniem diskreditē nacionāli – konservatīvas idejas!
  Pie tam ar sprūdu naudu pērk žurnālistus, kas nolej ar mēsliem citus politiķus.

 14. Latvijā ir manāms zināms polītiska brieduma trūkums. Jau kopš 1918. gada. Diemžēl, garie okupācijas gadi traucēja šī brieduma izveidošanos. Tas nav normāli, ka 6 jefiņi (t.s. “Olšteina sešinieks”) ieķeras Zatlera sterbelēs un tadā veidā, uz vispārējas eiforijas viļņa, iekļūst Saeimā, bet pēc tam no Zatlera partijas izstājas. Tas pats notika ar Dāvi Staltu un NA. Bordāns gan neizstājās – priekš tam viņam nebija diezgan mugurkaula – bet viņš rīkojās tā, lai tiktu izstumts. Godīgāk būtu bijis nogaidīt līdz pašreizējās Saeimas beigām un tad partijas mainīt. Vēlētāji tad būtu to arī varbūt pozitīvāk novērtējuši.

 15. Diemžēl, ja komandā uzrodas nodevējs, tad tas ir vissāpīgāk, jo tika uzskatīts par savējo. Un tāds ir Bordāns.

 16. Ir cilvēks, ir problēma, nav cilvēks, nav problēmas. Skaisti!

  • Staļina teiciens: “Ir cilvēks – ir problēma, nav cilvēks – nav problēma” mūdienās ir novecojis. Tā vietā tiek skandināts jauns banķieru iemīļots teiciens: “Ir nacionāla valsts – ir problēma, nav nacionālas valsts – nav problēma”.

 17. Trakumam. Vai kultūras ministre Grende “gāja turp, kur nebija jāiet” redzēsim pēc dažām nedēļām. Tad arī redzēsim vai viņai vajadzēja iet uz operas teātri vai nē.

 18. nacionāļi ir īsti patrioti, ar nepacietību gaidu, kad viņi piespraudīs piederības zīmes-lentītes. Spicums būs uz augšu vai leju – tas arī izteiks visu. Lai veicas un nenolaižas rokas.

 19. Tur jau ir tā sāls, ka POLITIKA IR KOMANDAS DARBS!!! KO JŪS DZINTARA KUNGS PATRAIZ DARĀT!??Tas nav PRĀTA DARBS – izslēgt no partijas vienu no GODĪGĀKAJIEM CILVĒKIEM JĀNI BORDĀNU!??JŪS paverat ceļu savas partijas pilnigai iznīcībai ??!! Šlesera darudi – NORAKST NA – SĀK ĪSTENOTIES AR JŪSU PAŠU ROKĀM!? Vai JŪS NESAPROTAT, KA ESAT visiem KĀ DADŽI ACĪS, jo neļaujat šiem neliešiem ĪSTENOT VIŅU LATVIJAS IZNĪCĪBAS POLIKU – iztirgot un pārdot šo zemi ar uzturēšanās atļauju palīdzību?! JUMS bija jābūt gataviem visneģēlīgākajiem, negodīgākajiem un vispretīgākajiem gājieniem no savu ienaidnieku puses, jo jūsu reitingi cēlās ar katru dienu, kamēr pārējo partiju reitingi krita. BET JŪS NEESAT GATAVI INTRIGU, APMELOJUMU, SAVU BIEDRU GODĪGUMA AIZSTĀVĪBAI, BET tiešo OTRĀDI – jūs viņus par prieku naidniekiem slēdzat ārā no savam rindām un tīšām graujat savu prestižu… Gribu izteikt savu viedokli vēl vienā aspektā:1) VAI ESAT PILNĪGI PĀRLIECINĀTI PAR TB/LNNK TAGADĒJO BIEDRU PATRIOTISKUMU (kuri pievienojās jums pirms vēlēšanām?)? 2) KĀPĒC ar putām uz lūpām aizstāvējāt bijušo kulturas ministri, kura gāja ne tur, kur viņai bija jāiet, bet Bordāna kungu dažu stundu laikā pārmetāt par bortu BEZ JEBKĀDAS AIZSTĀVĪBAS???!!!! KAS esat JŪS PATS, DZINTARA KUNGS???

  • Dābīgi, ka tiks lietoti visi iespējamie paņiemieni, lai vājinātu šo apvienību, un ne tikai no Latvijas nedraugu puses. Atšķirt – kurš ir kurš un kādas intereses to vada – būs ļoti sarežģīti. Tāpēc atstāsim Bordāna lietu pašas partijas ziņā. Man arī liekās, ka nevajadzēja veidot konkurējošu spēku. Bordāna autoritāti viegli var izmantot īstie nedraugi un nav garantiju ka viņš noturēs tā spēka vadību vajadzīgā brīdi. Ja viņam rūp Latgale, tad kāpēc to nevarēja realizēt NA ietvaros? Mums visiem rūp Latgale, – viena no skaistākajām Latvijas daļām. Politikā latgaļi nekad nav bijuši apieti vai apvainoti un vienmēr spēlējuši ievērojamu lomu. Jāuzmanās no tā ko teicis viens izcils vīrs: patriotisms ir neliešu pēdējā mītne.

   • Neaizmirsiisim nekad, ka nacionaalji ir dariijushi daudz laba: tie ciinijaas pret abortiem, panaaca truuciigo maaminju algu paaugstinaashanu, tagad censhaas ierobezhot Latvijas izpaardoshanu un veershaas pret Latvijas paarkrievoshanu. Un neviena jauna partija Latvijaa nav vajadziiga. Taa shkjeltu tikai latvieshu speekus, stiprinaatu SC VeeluNA veiksmi!

   • Te nevajag nekādus paņēmienus – viņi paši sev rok bedri. Ar savu nekompetenci, ar savu bļaustīšanos, jo neko citu neprot.
    Paskatieties uz viņu vecbiedriem- vienmēr ir veģējuši uz nacionālajām idejām, bet vienlaikus pieļāvuši smagas kūdas, piem., Gerharda rīkošanās Sat.ministrijā, Bērziņa ņemšanās pa Centrāltirgū, jaunie no NA šos teikumus atbalsta

  • zirnekliene Šeloba Atbildēt

   TRAKUMS, pilnībā pievienojos. Vai NA nav nedaudz nojūgušies ar “ģimenes vērtībām”, ja sāk tās attiecināt uz politisko partiju darbību? Tā jau līdz cosa nostra var nonākt…
   Valstij pirmām kārtām ir vajadzīgs normāli strādājošs tieslietu ministrs. Ir pretenzijas pret Bordāna darbu? Nav? Tad lieciet viņu mierā un nerīkojat publiskas “greizsirdības scēnas”, kā arī “laulības šķiršanu” atliekat līdz nākamajai Saeimai.

  • Nomierinies . Izskaiti līdz 100 , tad varbūt Tavs trakums rimsies .Tavu aizstāvamo ministru izslēdza no NA pēc tam , kad viņš kopā ar demokrātiskajiem patriotiem nolēmis dibināt jaunu partiju . Vai Tevi nemaz neuztrauc , ka ar šo gājienu tiek šķelta un vājināta Latvijas patriotisko spēku vienotība . Mums jāatbalsta VIENA nacionālā partija . Un tā ir VISU LATVIJAI !

Draugiem Facebook Twitter Google+