×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Politikāņi Valsts prezidenta balsi neliekas dzirdam (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Droši vien arī “Latvijas Avīzes” lasītāji ir pamanījuši, ka Valsts prezidents Bērziņa k-gs nav apmierināts ar muļļāšanos valdošajās aprindās un to licis manīt ne vienu reizi vien. Nupat šķiet, ka pacietības striķītis uz mirkli bija pārtrūcis, un prezidents situāciju valdībā nesaudzīgi apzīmēja kā vājprāta murgu.

Jā, tajās aprindās parasti tik šerpi neizsakās, arī Bērziņa k-gs varēja uzdot savas domas apdarināt prezidenta kancelejas daiļrakstītājiem. Taču no latviešiem nākušam prezidentam tauta piedos par cietāku valodu. Cik var pieciest to pļāpāšanu un bezdarbību kā 16. martā, kad ministri, ministres un ģenerāļi noskatās, kā pazemo tautu.

Kad Valsts prezidents bija izkliedzis savu sāpi, ziņkāri gaidīja, kas nu tālāk notiks. Varbūt kādi atvainosies Valsts prezidentam par bezdarbību? Varbūt kāds pat atzīsies, ka nav īstajā vietā, un iesniegs atkāpšanās rakstu? Varbūt…

Patiesībā ne grēku nožēla, ne paškritika nesekoja.

Bet, tā kā “Latvijas Avīzes” pastāvīgais korespondents Saeimā Ģirts Zvirbulis tomēr nelikās mierā un iztaujāja aprindu pārstāvjus, tad noskaidrojās, ka tie vainu liek uz līderības trūkumu un politiskās kultūras nepietiekamību. Vispār ņemot un principā tās ir gluži pareizas atziņas. Nelaime vienīgi tāda, ka mūsu politikāņi un politologi teikto attiecina uz visiem citiem ļaudīm, bet ne uz sevi.

Jūs jautāsit, ar ko Valsts prezidenta kunga saceltais blīkšķis beidzies – vismaz patlaban, pašreizējā momentā.

Ne ar ko. Varbūt revidēšot Satversmi, varbūt no jauna nodibinās darba grupu. Var arī teikt, ka pie Valsts prezidenta k-ga dusmām vainīgā līdaka ir bargi sodīta, koalīcijas līderi to aiznes uz upi.

Sabiedrībā plaši pazīstamais publicists akadēmiķis Jānis Stradiņš šajās dienās (ne gadījuma dēļ?) izteicās, ka “Latvijas valsts 1918. gadā radās ideālistu – trešo tēva dēlu un Antiņu galvās. 1991. gadā Latvijas valsts vairs neradās ideālistu, bet tādu cilvēku galvās, no kuriem ļoti daudzi bija aprēķinātāji… Vienmēr ir jābūt ideālistu saujiņai, kas iedomāto Latviju pārvērš reālā…” (“Ir”, 26.III – 3.IV)

Interesanti – vai prezidents Bērziņš meklē 
Antiņus?

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KĀPĒC UZKLAUSĪT UN SADZIRDĒT ko saka prezidenta kungs, ja VIŅU var klaji ignorēt? Vai tad “Vienotiba” VISPĀR KĀDU VĒLAS SADZIRDĒT??? Viņi jau visu laiku dzīvo savā pasaulē!? KAD ir labotas pielaistās kļūdas vai kādam šie darboņi atvainojušies!?? NEESMU dzirdējusi! Jebkurā jautājumā vai citā viņus aizskarošā vai aizrādošā momentā šie cilvēki VAINO CITUS NEVIS SEVI un NEIZDARA NEKĀDU ANALĪZI !!!??? Prezidentu viņi lidz šim NAV RESPEKTĒJUŠI un arī NEGRASĀS RESPEKTĒT!? Viņi sapņo par 12.Saeimas vēlēšanām un sevi saredz deputātu statusā!!? Ja tā nebūtu, tad darbibas būtu citādas un mutes katru reizi NEIZSPĻAUTU KĀDU STULBU SAKĀMO VAI FRĀZI ATTIECĪGĀ SITUĀCIJĀ PILNĪGI NEPIEMĒROTU vai NEADEKVĀTU… (25.okt. LTV1 I.Viņķele!?). Domāju, ka viņi grasās iekļūt 12. Saeimā ar Repšes kunga palidzību!? Viņš netiek ne apkarots, ne analizēts kā tas notiek ar citiem deputātu kandidātiem,līdzko tie parādās pie apvāršņa…( piem.I.Sudraba). It īpaši enerģiski piesienas NA!??

Draugiem Facebook Twitter Google+