×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Politikas galvenais mērķis ir miers! Saruna ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu (24)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš gan vēl nav teicis jāvārdu vai vēlreiz kandidēs uz šo amatu. Tomēr “Latvijas Avīze” prognozē, ka pašreizējam prezidentam ir spēcīgas izredzes savu posteni saglabāt. Tādēļ aicinājām viņu uz sarunu redakcijā. Vai prezidenta maiņa nozīmē arī premjera maiņu? Kā prezidents, būdams Latvijas bruņoto spēku augstākais vadonis, vērtē noskaņojumu Latvijas armijā? Kāds ir prezidenta viedoklis par uzturēšanās atļauju izsniegšanu pret nekustamo īpašumu iegādi? Vai nav pienācis laiks definēt skaidru valstisku attieksmi pret 16. martu? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēja augstākā valsts amatpersona.

Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš gan vēl nav teicis jāvārdu, vai vēlreiz kandidēs uz šo amatu. Tomēr “Latvijas Avīze” prognozē, ka pašreizējam prezidentam ir spēcīgas izredzes savu posteni saglabāt. Tādēļ aicinājām viņu uz sarunu par paveikto un nākamajā termiņā paveicamo. Sarunā ar Valsts prezidentu piedalījās “Latvijas Avīzes” valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis, žurnālisti Voldemārs Krustiņš, Māris Antonevičs un Ģirts Zvirbulis, kā arī Valsts prezidenta padomniece Līga Krapāne.

V. Krustiņš: – Zinām, ka esat atgriezies no vizītes Somijā…

A. Bērziņš: – Šis bija ļoti izdevies brauciens, jo sakrita gan mūsu intereses, gan viņu. Somi daudz labāk sapratuši, ka mazām valstīm jārīkojas pašām, nevis jācer uz lielvaru atbalstu. Tādēļ viņi cenšas darīt visu, lai Somija un trīs Baltijas valstis visās sfērās būtu pēc iespējas tuvāk. Viņi ir izdarījuši vairākas lietas, kas mums vēl šķiet utopiskas. Piemēram, apvienojuši valsts trīs lielākās augstskolas, izveidojot vienu universitāti, lai sniegtu saviem jauniešiem pasaules līmeņa izglītību. Ēkas varbūt neizceļas ar ultramodernu arhitektūru, bet tāds ir somu princips – ieguldīt cilvēkos, nevis būvēs. Latvijā diemžēl rīcība bieži vien ir pretēja – mums ir ļoti daudz neizmantotu tukšu māju, bet mēs tik sapņojam par jauniem un dārgiem projektiem. Arī visās citās sfērās Somijai ir ļoti pārdomāta un pragmatiska rīcība.

Kopā ar oficiālo delegāciju vizītē brauca apmēram 90 Latvijas uzņēmēju. Būtu bijis vēl vairāk, bet visiem lidmašīnā nepietika vietas. Arī no somu uzņēmēju puses interese bija liela.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Nāktos LA biedrkungiem tomēr dot skaidru virzību saviem lasītājiem. Sabiedrības lielākai daļai ir kauns par pašreizējā prezidenta nemākulīgo komunicēšanu, par neizlēmību, būtībā par tukšu rosīšanos. LA biedrkungiem nevajadzētu dzīt lasītāju galvās domu, ka vecam vīram ar tik švaku reputāciju vajadzētu vēlreiz kandidēt Saeimas vēlēšanās. Protams, viss jau tiek darīts, lai viņš atkal varētu pa tukšo šķiest nodokļu maksātāju naudu. Proti, ZZS (resp. lembja)uztieptais balsojums Saeimā par slepenu balsojumu!

 2. Maza piezīme – Nāves salā latvie;su str;elnieki krita nevis par savu valsti, bet par Krievijas impēriju.
  Ne jau ar savu spēku, bet gan ar Dieva palīgu mēs divreiz izkarojām neatkarību, bet paši mēs šajās cīņās piedalāmies ļoti negribīgi. Kāpēc sarkanie mūsu karavīrus aiztrieca līdz pat Liepājai? Nebija jau kas karo, bet kad čekisti sāka maukt nagus, tad mēs pēkšņi atdzīvojāmies. Vai šodien ir daudz labāk? Visādi Bērziņi, šīni, Rinkēviči savos sapņos redz jaunkrievu ieņemtās pludmales un labākos dzīvokļus. Tante Vilma un onkols Bērtulis tik vien redz kā padomju labumus, ko varēja nozagt. Iāpēc mums vajadzīgs tāds prezidents kā Ušakovs. Bet Pēterim un Miķelim vispār tā Latvija ir pie vienas vietas. Un kā ar tiem 100000 kas labāk lasa moluskus Anglijas pludmalēs vai dara tos pašus darbus, kurus varētu darīt savā labā te pat Latvijā? Un man patiešām žēl to latviešu puišu kas cerēja uz brīvu un neatkarīgu Latviju mūžu mūžos par ko atdeva savas dzīvības lai mazbērni ar vieglu roku to visu izputinātu. Atliek vienīgi cerēt uz Dieva lingu un cerība mirst pēdējā. Tāpēc jau narī K.Ulmanis palika savā vietā.

 3. OJĀR, TAD JAU MŪSU SENČI PAR VELTI LĒJUŠI SAVAS ASINIS UN SVIEDRUS[ARĪ MANS VECTĒVS NĀVES SALĀ],LĒJUŠI SAVUS SVIEDRUS,DIBINĀJUŠI SAVU VALSTI,LAI SAGLABĀTU LATVIEŠU TAUTU ZEMĒ, KURĀ MŪSU SENČI DZĪVOJUŠI JAU PIRMS DAUDZIEM TŪKSTOŠIEM GADU. TAD JAU NEBIJA VĒRTS MUMS SALT UZ BARIKĀDĒM,ATJAUNOT LR NEATKARĪBU, BET PALIKT ZEM KRIEVIJAS.MAZĀS VALSTIS VIENAS NEVAR PASTĀVĒT,TO TAK VĒSTURE PIERĀDA NESKAITĀMAS REIZES,TIKAI SAVIENĪBĀ AR DEMOKRATISKĀM VALSTĪM, KURAS NEAPSPIEŽ,BET TĀM PALĪDZ.

 4. OJĀR,IZLASI KĀRTĪGI MANU KOMENTĀRU,IZLASI 2REIZES.

  • Es zinu šo bībeles citātu no galvas un tāpēc mums nav citas izejas kā censties jautājumu atrisināt diplomātiski. Miers par katru cenu ir tas pats vecais labais Jūs palieciet savā … Mums nevajaga okupantu armijas atkal, bet nav jau mūsu spēkos pat ar tiem 2 % neko pasākt. Var jau kratīt kulakus un lamāties kamēr okupantu bari vēl sēž Krievijā, bet gaisa desantam vairāk par 1 stundu nevajaga un zaļie cilvēciņi jau te nesnauž, kamēr ātrie reaģēšanas spēki gatavojas šeit ierasties divu dienu laikā. Ja nu vienīgi kļūstam par Dāvidiem. Lai Dievs dod mums to lingu lai tā notiktu.

 5. Tā arī nesagaidīju kārtīgu vīra atbildi par leģionāriem. Visai nepārliecinošas atbildes.Tāda sajūta, ka viņam ir uzdots laipot. Mani māc kauns un bailes.

 6. Gan Bonds, gan Daugins jau nu būs tie kas sitīs saviem ienaidniekiem un kā? Un kuriem tad sitīs? Tiem ārējiem vai tiem iekšējiem? Vai zvetēs ar abi roki pa labi un pa kreisi? Jūs jau pat uz referendumu par krievu skolu pāreju uz apmācībām latviešu valodā nevarējāt aiziet, tad nu tagad sitīsiet tā ka blīkš. Vai stāvējāt pie krievu vēstniecības kad notika pikets pret karu Ukrainā? Nepaceļot pakaļu no krēsla jau var murmulēt visādas blēņas un sevišķi vēl ja anonīmi..

 7. PROTAMS,MIERS PAR KATRU CENU,NEVAJAG PRETOTIES IEBRUCĒJIEM,NEVAJAG PRETOTIES ĻAUNUMAM,TO JAU SLUDINA ARĪ BĪBELE, ,,JA TEV SIT PA VIENU VAIGU,PAGRIEZ OTRU,, ,,PIEDOSIM SAVIEM IENAIDNIEKIEM,JO VIŅI NEZINA KO DARA,,

 8. Kārtējo reizi nākas vilties prezidenta atbildēs.Es domāju,ka patreizējā starptautuskā situācija ir tik saspīlēta,kad prezidenta uzruna tautai būtu ļoti vajadzīga,nevis jautājumu un atbilžu vakars,vai tā ir bruņoto speku vispavēlnieka runa!Kamēr mums būs šādi vadītāji,mums nav ko cerēt uz valsts attīstību.Kur ir latviešu nacionālais pašlepnums?Turpinām locīties agresora Krievijas priekšā,pretstatā Lietuvai un Igaunijai,nepbruņojam latvijas armiju,bet gaidām,ka mūs kāds sargās!Vai nav interesanti,ka par Latvijas prezidenta vēlēšanām intensīvi interesējas Krievijas vētnieks?Bēziņa kungs ļoti pieņemams Saskaņai.Vai nav vērts par to padomāt.Gribu tikai atgādināt,ko savā laikā teica Kremļa augstas amatpersonas:Krievijai nav vajadzības ar ieročiem rokās karot ar Latviju,viņi paši ar savām rokām to atdos.Pamazām jau uz to iet.Ārstu ārodbiedrība,Latvijas brīvo ārodbiedrību savienība,dažas nozaru ārodbiedrības slēdz savienību ar Sskaņas centru.Tas ir bruģēts ceļš uz Ušakova uzvzru nākotnē!

 9. Bērziņš 2015 – Ulmanis 1940. Vai vēstures atkārtosies?
  “Miers nav miegam!”
  Ja smagais, izšķirošais brīdis pienāktu, tad, caurmērā ņemot, no katras lauku mājas 1 vīra cilvēkam būs jāuzvelk uniforma.(..) Un tad ziniet, ka jārūpējās vismaz par 2 krekliem un attiecīgi citiem veļas piederumiem – 2 dvieļiem un arī pāris labiem zābakiem, zeķēm un autiem.
  Dr. Kārlis Ulmanis, Valsts un ministru prezidents,
  Aizsargu organizācijas augstākais vadītājs. Šķilbes Ezerkleišos, 10.02.1940.
  (Jaunākās Ziņas, 12.02.1940.)

 10. “Neredzu arī, ka šie 
uzturēšanās atļauju ieguvēji kaut kādā veidā apdraudētu Latvijā pastāvošo varu un kārtību. Drošības iestāžu pārbaudes process par viņiem ir ļoti nopietns….”
  Kā var tā muldēt laikā, kad pašas drošības iestādes saka, ka tām trūkst kapacitātes veikt nopietnus pārbaudes procesus šai sfērā!

 11. …ķīselis… un viss. Paej malā un ļauj valsti vadīt kādam varbūt jēdzīgākam.

 12. KLausies prezident, tev ir laiks iet pelnīta atpūtā. Vai tiešām tev nepietiek 3000 eiro pensijas. Tu vairs nespēj koncentrēties domai, un adekvāti rikoties un dot attiecīgos noradījumus un paveles ka prezidents. Vai tiešām tavai sievai kā ārstei nav sava viedokļa šajā jautajumā? Audzini savu bērniņu, un priecājies par to, savās Kājiņas.

  • Piekrītu, tautai nevajadzētu kaunēties par savu prezidentu. Vecums nenāk viens!
   Tautai vajag prezidentu, kas spēj tautu iedvesmot nevis prezidentu, kas neprot izteikt savu viedokli un neatšķir Turciju no Turkmenistānas, kas neprot runāt pietiekami labā angļu valodā, kas sāk un nevar pabeigt domu.
   Vecums ir neizbēgams, taču jāprot savlaicīgi aiziet no politikas, ja vairs nevar pavilkt šo nastu.
   Ja pats to nesaprot, tad citiem jāpalīdz.

 13. Es to pašu saku: miers un bērziņš! un Vidusāzijas zelta pods zem dibena! 🙂

 14. “Tādēļ būtu jādomā par specializāciju konkrētās nozarēs” – mācību programmas tak ir pa nozarēm. Ja sašaurināsim līdz dažām konkrētām, tad būsim ļooooti ievainojumi (pie. ja orientēsimies tikai uz tūrismu)!

 15. Diezgan tukša intervija. Laikam domāta vidusmēra vientiesīgam zemniekam.
  Satversmes tēviem par atklātu balsošanu bija dažādi viedokļi – ZZS, kas atbalstīja Ulmaņa apvērsumu, bija “pret”, taču, piemēram, Dišlers bija “par” atklātu balsošanu.
  Bērziņa kungam noteikti izdevīga ir aizklātā balsošana, jo par viņu balsos ne tikai ZZS, bet arī Saskaņas centrs, tāpat kā pirms četriem gadiem.

 16. ” No savas puses varu teikt, ka galvenais politikas mērķis ir miers.” Ja – par katru cenu – tad Latvijas kā nacionālas valsts un latviešu tautas ilgstošas eksistences jautājums jau ir izlemts agresīvās kaimiņvalsts labā. Tas skaidri jāsaprot katram latvietim. Vai ar to jāsamierinās?

 17. Riktīgs klauns mums tas prezidents. Kauns

 18. Miers, un Bērziņš…

 19. Īsumā. Vēsture jāaizmirst, kā jaunatnei kaitīga, jo Putins šodien jau raksta jaunu “vēsturi”.
  Par uzturēšanās atļauju tirgošanu: Vakardienas televīzijas raidijums parādija – pirmais piemērs, vienā Rīgas pusē – ģimene mācīsies latviešu valodu ,liekas, būs pret Latviju lojāla. Otrais (Ulbroka) meklēs ceļu pie Putina partijas rezidenta Ušakova, iespējams ne tikai Rīgā un Latvijā, un mēģinās iekārtoties darbā kādā augstākajā mācību ietādē.

 20. Prezidenta kungs jauki un pareizi runā vispārējās frāzēs līdz brīdim, kamēr tiek uzdoti konkrēti jautājumi un kuriem vajadzētu dot konkrētas atbildes. Tad sākas visai mazsakarīga vāvuļošana un novirzīšanās no tēmas. Smieklīgi, ja nebūtu tik skumji. Bet par to mieru, kā politikas galveno mērķi runājot, nāk prātā Brežņevs, kurš toreiz “visstiprāk cīnījās” par mieru. Bija tad tāda anekdote par to, ka čigānam jautājuši : “Vai tiešām būs karš?” Čigāns atbildējis: “Nē, cienīts kungs, kara noteikti nebūs. Bet būs tāda cīņa par mieru, ka akmens uz akmens nepaliks!”
  Starp citu, var teikt, ka karš Latvijā jau notiek. Palasiet statistiku! Cik simti tūkstošu jau ir devušies bēgļu gaitās uz Angliju, Īriju, Vāciju…, cik simti ražotņu ir izputinātas, cik ģimeņu bez pajumtes palikušas, cik daudz mirušo skaits pārsniedz jaundzimušo skaitu, kā izplatās slimības, jo “karš” ir iznīcinājis normālas veselības aprūpes iespējas ….

 21. Ja agresors jūt ,ka viņa oponenta vai nīsta pretinieka galvenais mērķis ir miers ,tad būs karš un agresoram viegla uzvara.

 22. mieru, mieru kaps man dos
  un pēc nāves aplaimos!

Draugiem Facebook Twitter Google+