Sports
Citi sporta veidi

Politiķi gatavi apiet pašu izstrādātos noteikumus, lai Briedim piešķirtu prēmiju 6

Foto – Scanpix

Par Pasaules Boksa padomes (WBC) čempionu pirmā smagā svara kategorijā kļuvušajam Mairim Briedim plānots piešķirt valsts prēmiju, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Brieža sasniegums gan neatbilst Ministru kabineta noteikumiem, jo brīvdienās notikusī cīņa bija profesionālā boksa cīņa, par ko bokseri saņem atlīdzību, nevis pasaules čempionāts. Līdzīgi prēmijas nav paredzētas par sportistu sniegumu, piemēram, profesionālajās komandu sporta līgās.

Ierosinājumu prēmēt Briedi izteikusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Premjers sacīja, ka izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V) tiks nodota visas koalīcijas vēlēšanās, lai jautājums par Brieža panākumiem tiktu virzīts izskatīšanai tuvākajā Nacionālajā sporta padomes sēdē un pēc tam arī prēmijas piešķiršanai.

Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, neparedz prēmiju izmaksas par šāda ranga sacīkstēm. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs aģentūrai LETA apstiprināja, ka Brieža sasniegums formāli neatbilst Ministru kabineta noteikumiem.

Par pirmo vietu pasaules čempionātos var piešķirt prēmiju līdz 28 458 eiro.

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Briedis sestdien Dortmundē uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja WBC čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā.

Līdz šim vēl nevienam Latvijas sportistam profesionālajā boksā nebija izdevies kļūt par pasaules čempionu.

Pēc šīs cīņas Briedis savā īpašumā ieguvis arī Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) čempiona jostu, kas sākotnēji piederēja Hukam.

LA.lv