×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Politiķi lielākoties atbalsta sejas aizsegšanas ierobežošanu (6)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs foto

Valdošās koalīcijas politiķi norāda, ka vēl diskutēs par Tieslietu ministrijas (TM) piedāvāto likumprojektu seju aizsedzoša apģērba ierobežošanai, tomēr partiju pārstāvji ir noskaņoti vairāk atbalstoši par iespējamām regulējuma izmaiņām.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sacīja, ka šis politiskais spēks atbalsta TM piedāvāto likumprojektu. Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji ir drīzāk atbalstoši.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa sacīja, ka par šo konkrēto likumprojektu diskusija vēl nav notikusi. Tas ir jautājums par personiskās brīvības ierobežošanu un drošības riskiem, piebilda politiķe. Paužot personīgo viedokli, Āboltiņa ir drīzāk atbalstoša par šādu likumprojektu, ņemot vērā drošības argumentus.

Kā ziņots, TM pēc ilgākas saskaņošanas ir sagatavojusi likumprojektu, lai ierobežotu seju aizsedzoša apģērba valkāšanu publiskās vietās, vienlaikus paredzot vairākus izņēmumus, kad attiecīgais ierobežojums netiktu piemērots.

Kā pamato ministrija, likums tapis, lai nodrošinātu “vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu”.

Likumprojektā piedāvāts noteikt, ka publiskā vietā būs aizliegts aizsegt seju, izņemot izņēmuma gadījumus. Par publisku vietu likuma izpratnē tiks uzskatīta jebkura vieta, kas neatkarīgi no tās faktiskās izmantošanas vai īpašuma formas kalpo sabiedrības kopīgo vajadzību un interešu nodrošināšanai un kas par maksu vai bez maksas ir pieejama ikvienai fiziskai personai, kas nav attiecīgās vietas īpašnieks, valdītājs, turētājs, algots darbinieks vai cita persona, kuras atrašanās attiecīgajā vietā ir saistīta ar darba pienākumu izpildi.

Par publisku vietu likuma izpratnē nebūs uzskatāmi dievnami, lūgšanu telpas, kā arī telpas, kur notiek reliģiskā darbība.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tās 100 šaurās pierītes laikam nespēj saprast vienu :
  Nav jau runa par paranžām, bet par islama šariata prasībām Latvijā – atļaut vai neatļaut – ar visu šariata tiesu un galvu griešanām. Runa ir par islama prasību Latviju padarīt par islama prasībām atbilstošu valsti nu jau bez Ziemassvētkiem un vel un vel . Jā un tās sievas Saeimā ir apvainojums islamam.Un vel un vel.Tikai kā ar to Saeimas pierīšu saprašanu ?
  Jā un paranžas laikam atškiras no ziemas šalītēm bērnudārzā – nu vajadzētu saprast…

 2. Tiešām darīt nav ko…ja vien jūs zinātu ko musulmaņu sievietes saka par kristiešiem un tad vēl mēs kristieši naidu ceļam…viņu ticība tak ir “pareizā ” un viņu”Allahs”ir īstais…to nesaku es…bet musulmanes…liek parandžas un tai pašā laikā pieaudzēšana nagus un krāso… tādēļ ka sievietei ir vairāk bērnu viņai ir tiesības teikt viņa ir mašīna….un apzākāt vissādi pareizās…Bet nav jau arī visi vienā maisā bāžami…var jau būt man tādi neizglītots ceļā gadījušies..?

 3. Ja jau aizliedzam šādas lietas.. Tad sākt vajag ar to , ka aizliegt Latvijā dzīvojošajiem cilvēkiem runāt svešā valodā …lai runā visi tikai latviski .. savādāk mēs pārkrievojamies un pārangļojamies līdz riebumam.. un kad tas būs padarīts , tad sākt koriģēt apģērbu… 😀 sievietes tikai svārkos un vīrieši tikai biksēs .. un svārki, lai līdz potītēm un bikses ar buktītēm.. Uz priekšu.. Tas noderēs daudz vairāk kā sejas aizsegu aizliegšana, kas ir pilnīgas muļķības …

 4. Tas tik vēl trūka! Atbildēt

  Necentīsimies taču būt vēl ticīgāki muslimi par pašiem arābiem! Jo islāma valstīs šāda pilnīga sejas aizklāšana sievietēm,atrodoties publiskās vietās,netiek obligāti prasīta!

  • Ziemā pusi Latvijas varēs sodīt par aizklātām sejām ar šalli 😀 sevišķi bērnudārzniekus … Vai tiešām ir jārisina tādas lietas ? Darīt Jums Saiemā nav ko ? Vai šāda diskriminācija ir pieņemama ? Uztraukušies būtu ka Latvijā ir vairāk ķīniešu kā latviešu ..nevis par aizsegtu vai neaizsegtu seju… Nav ko blenzt uz svešas tautas sieviešu seju .. Arī mums ir tautas tērpi ar iespēju aizsegt seju … Domājiet ko darāt , tas viss kas notiek , vairs nav smieklīgi . Man ir kauns …

   • kaunēties varēsi tad,kad uz tevi kāds vai kāda no to paltraku apakšas sāks šaut vai paurbinās ar nazi.Vai arī ar skaisti ar sprāgstvielām izrotātu jostiņu uzspridzināsies kādā neticīgo pilnā autobusā vai vagonā.Tad ar varēsi kaunēties.Tas nav nekāds reliģijas jautājums,jo tik tālu aizidiotiskoties nav iespējams līdz šim normāliem cilvēkiem,tas ir jaunu teritoriju sagrābšanas veids,izmantojot pārprastu toleranci un mistiskās cilvēktiesības,kuras esot iekarotājiem,bet absolūti nedrīkstot būt vietējām tautām .

Draugiem Facebook Twitter Google+