×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

Politiķi mudina vecākus bērnus pasaulē laist gada sākumā (16)

Foto FotoliaFoto Fotolia

Diskusijā par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā politiķi pamanījušies apzināt risinājumus arī tam, lai mudinātu vecākus bērnus pasaulē laist gada sākumā.

Runājot par to, ka skolā vienā klasē nereti ir bērni, kuriem ir pat vairāk nekā viena gada vecuma starpība, deputāts Varis Krūmiņš (ZZS) aicināja uz šo problēmu paraudzīties caur sporta prizmu.

“Es jums kā profesionāls treneris varu pateikt un apgalvot, ka, ziniet, sporta spēlēs un sportā vispār ir tā, ka pamatā ir dzimšanas gads – 1.janvāris un 31.decembris. Un ziniet, visi bērnu vecāki, kuri grib, lai viņu bērni sportā gūtu panākumus, saka – lūdzu, piedzimsti 1.janvārī vai otrajā,” atklāja Krūmiņš.

Viņš pauda pārliecību, ka, bērnam piedzimstot gada sākumā, viņiem ir priekšrocība pār saviem vienaudžiem. “Tad reāli tu būsi par gadu gandrīz vecāks par visiem tiem, kas dzimuši gada otrajā pusē. Jūs nevarat iedomāties, kādas ir šīs fiziskās sagatavotības atšķirības, kas dzimuši gada sākumā vai beigās,” skaidroja deputāts.

Domājot par to, kā šādu nevienlīdzību varētu risināt, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) tomēr atzina, ka, visticamāk, jautājums par bērnu dzimšanu gada sākuma vai beigās nav atrisināms. “To nevar atrisināt sportā un laikam mēs nevarēsim šo ietekmi izslēgt arī izglītībā, neatkarīgi no tā septiņi, astoņi, seši vai pieci gadi – jebkurā vecumposmā šī atšķirība būs,” teica ministrs.

Šadurskis gan ironizēja, ka Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) gan esot bijušas dažas idejas, kā varētu šo jautājumu risināt.

“Par to es gribētu pakonsultēties ar [Demogrāfisko lietu centra direktoru deputātu Imantu] Parādnieku (VL-TB/LNNK), vai mēs nevaram diferenciēt bērnu pabalstus atkarībā no dzimšanas laika – tiem bērniem, kuri dzimuši pavasarī, dot lielākus bērnu pabalstus, nekā tiem, kas dzimst rudenī, tādā veidā vecākus stimulēt plānotu sava bērna dzimšanu vairāk uz pavasara pusi. Bet te mēs līdz rezultātam vēl neesam nonākuši,” atjokoja politiķis.

Kā ziņots, skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk – 2019./2020.mācību gadā, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja Šadurskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Vecāki mudina politiķus nepieciešamākajiem pārtikas produktiem noteikt samazinātu PVN likmi,kā visā pasaulē!

 2. Marta beigās dzimst padaudz bērnu – iemesls, Jāņi:)

 3. Pirmsskolas pedagogs Atbildēt

  Vai jūs, Krūmiņa kungs, vispār saprotat, ko tagad runājat???

 4. Vēl jau Vari tev nav par vēlu!

 5. Turpiniet tik tādā pašā garā un būs ievestajiem strādniekiem un bēgļiem bērni visos gada mēnešos!

 6. Lai Varis Krūmiņš (ZZS) rāda personisko piemēru! Un vairākkārt,ja domā par Latviju!

 7. SLIMA SUŅA MURGI

 8. Aha, gaidiet ar maisu. Man bērns ir dzimis gada sākumā un man uz bērnudārzu nākas gaidīt gadu ilgāk, nekā tikai mēnesi vecākam bernam. Un jā, es negribu, lai mans bērns ir sportists, ceru, ka viņš izvēlēsies jēdzīgu profesiju.

 9. neliekas smiekliigi Atbildēt

  m….praatin naac maajaas.

 10. Varbūt noteiks datumu kad jātaisa bērni —- valdība un tās ierēdņi viens musars

 11. berna naksanu pasaude ir dieva rokas nevis politiku ieteiktajam

 12. berna naksana pasaule ir dieva rokas nevis politiku ieteiktajam

 13. Jo vairāk laiž latviešus pasaulē, savā zemē, jo labāk.

 14. Kārtējo cirka pekstiņu vietā Atbildēt

  Ieviesiet Briseles nodokļus,algas,pensijas,slimokases un bērnu pabalstus!

 15. Grib politiķi, lai pa vasaru staigātu karstumā ar vēderu, pavasaris ir labākais laiks bērna piedzimšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+