×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. septembris, 2017
Drukāt

Politiķi pagaidām neplāno slimību lapu ierobežojumus (1)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Veidojot nākamā gada valsts budžetu, valdošās koalīcijas politiķi jaunus piedāvājumus slimības lapu ierobežošanai neplāno piedāvāt, bet līdzekļu ietaupījumu šajā pozīcijā paredzēts nodrošināt ar e-veselības sistēmas izmantošanu.

Iepriekš valdība pieņēma zināšanai Labklājības ministrijas (LM) informatīvo ziņojumu, kurā kā viena no iespējam bija iecere darbiniekam nemaksāt slimības naudu par pirmajām trim slimošanas dienām, nevis tikai pirmo dienu, kā tas ir patlaban. Tomēr gan valdošās koalīcijas politiķi, gan labklājības ministrs Jānis Reirs (V) negatīvi vērtēja šo ieceri.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA sacīja, ka budžeta veidošanā kā vienīgais pasākums šajā jomā plānota e-veselības ieviešana, kas varot dot ietaupījumu vairāku miljonu eiro apmērā.

Reirs aģentūrai LETA uzsvēra, ka LM nevirzīja priekšlikumu par slimības lapu ierobežošanu, bet gan pildīja valdības uzdevumu izvērtēt šo sistēmu. Līdz ar to tas bijis situācijas izvērtējums, nevis priekšlikums sistēmas izmaiņām, apgalvoja Reirs.

LM un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra padziļinātu izpēti saistībā ar pieaugošo slimības lapu apmēru plāno veikt nākamgad, aģentūrai LETA pavēstīja aģentūras pārstāve Iveta Daine.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt, šī ir pati vājākā un nerīcībspējīgākā valsts varas pārvalde ar M.Kučinski priekšgalā. Valsts vara kā ”politiska m**ka” spēlējas ar tautas apziņu … pagaidām …

Draugiem Facebook Twitter Google+