×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Politiķi pieļauj diskusiju par amatpersonu algām (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcijas politiķi pieļauj diskusiju par izmaiņām valsts pārvaldes atalgojumu sistēmas izmaiņām, norādot uz diskusiju arī par pārmaiņām valsts pārvaldē.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka jautājumu par iespējamām izmaiņām atalgojuma sistēmā nevar skatīt kontekstā tikai ar nesen aktualizēto jautājumu par samaksas lielumu Valsts ieņēmuma dienesta (VID) vadītājam, bet tas ir jāvērtē saistībā arī ar citu ļoti svarīgu amatpersonu atalgojumu. Šeit ir paredzama plaša diskusija, un kopā ar ekspertiem ir jāizlemj, kas būs tie amati, uz kuriem izmaiņas attiektos, norādīja Brigmanis. Tāpat profesionāļiem jāvērtē, kas tehniski būtu jāuzlabo.

Vaicāts, vai sabiedrība būs gatava atalgojuma palielināšanai valsts pārvaldē strādājošajiem, Brigmanis atbildēja, ka sabiedrība nekad nebūs gatava piekrist atalgojuma palielinājumam amatpersonām. Ja nākotnē tiktu nolemts veikt atalgojuma palielināšanu vadības līmeņa amatpersonām, šiem cilvēkiem ar savu darbu būtu jāpierāda, ka tā būs bijusi pareiza izšķiršanās, skaidroja politiķis.

“Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs uzskata, ka nevar runāt atsevišķi par atalgojuma sistēmas izmaiņām, bet gan par valsts pārvaldes reformu kopumā. Viņš norādīja, ka par atalgojuma palielinājumu varētu runāt tad, ja tiktu samazināts ierēdņu skaits, jo palielināt kopējo finansējumu šim mērķim nevarētu. Piebalgs teica, ka “Vienotība” diskutēs un varētu strādāt, lai piedāvātu savu risinājumu valsts pārvaldes reformai.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka kopumā sistēma funkcionē, taču ir atsevišķas problēmas, ko varētu pilnveidot. Piemēram, vienotā atalgojuma sistēma paredz minimālo un maksimālo robežu konkrētu cilvēku atalgojumam, tātad institūcijas ar lielāku budžetu var maksāt vairāk, bet iestādēs ar mazākiem līdzekļiem cilvēki saņem zemāku atalgojumu.

Jautājums par atalgojumu ietekmīgām valsts amatpersonām aktualizējās līdz ar VID nākamā vadītāja meklējumiem. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka atbilstošu kandidātu traucē atrast piedāvātais atalgojums, kas nav konkurētspējīgs ar vairākiem amatiem privātajā sektorā.

Koalīcijas partiju politiķi iepriekš vairāk pozitīvi vērtēja izskanējušo ieceri paaugstināt amatalgu VID vadītājam.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Valsts amatpersonas valsts pārvaldē nestrādā pirmo dienu. Un sabiedrība ir jāiesaista (nevis tikai eksperti)
  šajā dialogā, kurām amatpersonām pienākas algas pielikums, bet kurām nē. Ir pilnīgi nepieņemami, kā
  to iesaka Brigmanis, ka “vispirms pieliksim algu un tad skatīsim kā strādā”! Domājiet, ja slikti strādās, tad
  kurš būs tas gudrais, kurš ņems nost? Nevajag te miglu pūst smadzenēs, Brigmaņa kungs! Jau šodien
  ir plašs darbalauks valsts pārvaldē, ko vērtēt. Tā ka vajag tikai darīt, nevis filozofēt.

 2. Domāju,ka tas nu galīgi nav jādara,valstī tik daudz dažādu vajadzību.Vai tad tiem darboņiem tik mazas algas,kad vēl jāpalielina? Domājiet vairāk par tautu,mazāk par sevi- jums jau tā kā pietiktu.Vai ne tā?

 3. Latvijā diskusija ir tukša muldēšana bez lēmuma pieņemšanas un rīcības.

 4. Politiķi tikai nepieļauj slimokases!

 5. re, re – kā amatpersonas sarosījušās…tad jau tiem arī naudiņa tūdaļ atradīsies…
  tikai ne pārējiem – ne un nē, jo nauda taču mums neaugot kokos….

 6. 4.maija Latvija iet uz grunti Atbildēt

  kučinskalēn, kad pacelsi algas augstskolu akadēmiskajam personālam, policistiem, ugunsdzēsējiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+