×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Politiķi respektē Rinkēviča atzīšanos, bet nesola atbalstu partnerattiecību regulējumam (28)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji pauda, ka respektē ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (“Vienotība”) atzīšanos par savu homoseksuālo orientāciju, tomēr nesolīja atbalstu visa veida partnerattiecību tiesiskajam regulējumam.

“Vienotības” līdere un Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa Rinkēviča soli dēvēja par ļoti drosmīgu. Viņa arī norādīja, ka Rinkēviču augsti vērtē kā ārlietu ministru, kurš ir “profesionāls un Latvijas interesēs domājošs, kā arī guvis milzīgu sabiedrības atbalstu”.

Tomēr Āboltiņa bija skeptiski noskaņota pret atbalstu likumdošanas iniciatīvai no “Vienotības”, kā arī pārējo Saeimā pārstāvēto partiju puses. Partijas līdere akcentēja, ka “Vienotība” ir par tradicionālās ģimenes un demogrāfijas jautājumu veicināšanu. “Grūti iedomāties, ka jaunajā Saeimā kas tāds būtu iespējams,” pauda politiķe.

Viņa pieļāva, ka kā risinājums varētu būt grozījumi Civillikumā un Ārstniecības likumā, lai sakārtotu mantojumu un slimības jautājumus starp vīrieti un sievieti, kuri dzīvo kopā, nereģistrējot attiecības.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Rinkēviča paziņojumu komentēja izvairīgi, sakot, ka viņa personiskā nostāja šajā jautājumā ir pilnīgi neitrāla. Tomēr, lai arī frakcija kopumā nav lēmusi par šo jautājumu, noskaņojums par iespējām mainīt partnerattiecību regulējumu vērtējams no neitrāla līdz noraidošam.

“Mūsu frakcija vēl nav lēmusi par šo jautājumu, bet, runājot ar dažiem partijas biedriem, varu teikt, ka noskaņojums frakcijā ir sākot no neitrāla līdz pilnīgi noraidošam,” viņš paskaidroja, atzīstot, ka šis jautājums ir ļoti sarežģīts un nepieciešams būtu redzēt izstrādātu likumprojektu, lai varētu spriest pilnvērtīgi.

Brigmanis arī uzsvēra, ka Rinkēviča paziņojums ir ļoti drosmīgs, jo ne katrs to varētu. “Protams, motīvi šādai rīcībai nav skaidri, un vai šis paziņojums bija spontāns. Rietumvalstīs nav retums, ka homoseksuāli cilvēki ieņem augstus ierēdniecības amatus. Tas mums varbūt ir kaut kas īpašs,” viņš piebilda.

Savukārt ZZS līderis labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) uz jautājumu, vai partija varētu iesaistīties diskusijā par partnerattiecību regulējuma izmaiņām, atbildēja noraidoši. Viņš uzskata, ka šobrīd likumdošana paredz pietiekamas iespējas, lai cilvēki varētu reģistrēt savas attiecības – laulības institūtu.

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas vadītājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka NA stingri iestājās par to, ka izmaiņas likumā saistībā ar partnerattiecību regulāciju nav nepieciešamas. Tāpat jautājumā, vai izmaiņas būtu palīdzējušas gadījumā ar “Maximas” traģēdijā bojāgājušā glābēja civillaulību, Bērziņš atbildēja, ka jau šobrīd civillaulībā dzīvojoši cilvēki var juridiski reģistrēt mantiskās attiecības.

Opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs pauda, ka “diskusija par partnerattiecībām ir laba lieta, tomēr tā būtu bijusi auglīgāka pirms vēlēšanām”. Viņš arī pauda neizpratni, kādēļ Rinkēvičs par savu orientāciju paziņojis pēc vēlēšanām. “Mēs esam ļoti toleranti. Bet ir sajūta, ka Edgars Rinkēvičs mazliet kautrējas no savas orientācijas,” viņš sacīja.

Savukārt “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins norādīja, ka tā ir katra cilvēka brīva izvēle, ko viņš dara ārpus darba. “Man ir pilnīgi vienalga, ar ko cilvēks nodarbojas brīvajā laikā, arī kāda ir viņa orientācija, ja tas nekādā veidā neietekmē viņa darbu,” teica Agešins. Partija par šo jautājumu vēl neesot lēmusi, tomēr līdz šim esot bijis brīvais balsojums, jo viedokļi deputātu starpā atšķiroties.

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš uzsvēra, ka LRA ir toleranta pret seksuālajām orientācijām, tomēr iestājas par kristīgajām un tradicionālajām vērtībām, ģimeni un laulībām starp vīrieti un sievieti. “Ja būs šādas diskusijas, par to lemsim frakcijā. Bet pagaidām nav vēlmes šādu tiesisko regulējumu atbalstīt,” viņš teica.

LRA līderis Mārtiņš Bondars Rinkēviča paziņojumu dēvēja par drosmīgu. “Es uzskatu, ka tas skar Edgaru Rinkēviču kā personu. Protams, tas, ka viņš ir politiķis, uzliek zināmu slogu, bet vispirms tomēr tas ir personīgs jautājums. Bet es to vērtēju kā drosmīgu soli,” viņš sacīja. Politiķis arī uzskata, ka būtu jābūt diskusijā sabiedrībā un Saeimā par visa veida partnerattiecībām un to regulējumu.

“No sirds Latvijai” līdere un partijas Saeimas frakcijas vadītāja Inguna Sudraba uzsvēra, ka viņas partijas programmā ir attiecīga norāde, kas pauž, ka partija iestājas par tradicionālām ģimenes vērtībām, un šajā jautājumā nebūtu atbalstāmas izmaiņas likumā. “Cilvēki privātajā dzīvē var darīt, ko vēlas,” viņa piebilda.

Sudrabas partijas biedrs un vietnieks Saeimas frakcijā Gunārs Kūtris arī izteica šaubas vai būtu nepieciešams jauns regulējums. Uz jautājumu, vai šāds regulējums nebūtu palīdzējis situācijā ar “Maximas” traģēdijā cietušā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta virsleitnantu un viņa civilsievu, Kūtris atbildēja, ka tas ir sāpīgs jautājums. “Likumā, iespējams, ir novilkta pārāk stingra līnija šādos gadījumos, bet ar šo situāciju vajadzēja tikt galā attiecīgajām ministrijām,” viņš norādīja, piebilstot, ka šis ir atsevišķs gadījums, un nav pietiekams pamats likuma izmaiņām.

Jau ziņots, ka ceturtdien vēlā vakarā ārlietu ministrs Rinkēvičs savā “Twitter” kontā rakstīja: “Ar lepnumu pavēstu, ka esmu gejs.” Viņš arī uzsvēra, ka Latvijai ir jārada tiesisks regulējums visu veida partnerattiecībām, “cīnīšos par to, zinu, ka tūliņ būs megahistērija”.

12.Saeimas deputāte, bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”), kas iepriekš iniciējusi partnerattiecību regulējuma nepieciešamību, jo Latvijā ir arī daudz heteroseksuālu pāru, kas nav precējušies, rakstīja: “No skapja nākamā diena. Apņēmos un domas neesmu mainījusi, šajā Saeimas sasaukumā uzrakstīt dzimumneitrālu kopdzīves regulējuma likumu.”

Tikmēr Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks no Nacionālās apvienības steidza atbildēt Viņķelei: “Rakstīt jūs varat visu ko, bet likumus pieņem Saeimas vairākums. Jums tāda nav un nebūs.” Viņš arī pauda: “Nesaprotu ņemšanos ap zināmo pseidonotikumu. Tagad visi ministri paziņos par savu seksuālo dzīvi?”

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. lavijas politiskā elite ir bistama

 2. rinkevičs ir drosmīgs ,atzīstoties ,ka ir pederasts varbūt sagaidīsim ,ka kāda deputāte atzīsies ,ka iirprostitūta.

 3. Tautai riebjas zils ministrs! Par ko mums tāds apkaunojums?

 4. Viens ir skaidrs, zilais ministrs nenoturēsies četrus gadus. Viņam, vai visai valdībai viņa pēc nāksies atkāpties. Tā ka par agri priecāties zilajiem, jo nekas kav iekalts akmenī. Valdībā var būt tikai morālskaidri cilvēki, nevis tādi ,kas ar savu slimību lepojas un to propogandē. PAt Lielās Romas impērijā, kur arī izvirtība bija augsta, taisni elitārajā galā, bet nebija pieļauts tai reklamēties un lepoties sabiedrībā, bet ar to visu šī lielā imperija ar savu izvirtību nogremdēja paši sevi. Tas piemeklēs arī eiropas savienību un citas valstis, kuras jūsmo par zilajiem un izvirtību kā tādu. Straujumas kundze, jums kā katolietei tas neriebjas. Viņam nav vietas valdībā!

  • Rinkēvičs taču neiet 16.martā ar ziediem pie Brīvības pieminekļa.Tātad “katolietesprāt”ar viņu viss ir kārtībā.

  • Ja runā par Romas inpēriju, tad taisnību sakot tā nogrina jau būdama kristīga, kad nekāda homoseksualitāte pieļauta vairs netika.

 5. Nevarēju saprast, kāpēc Rinkēvičs no visiem Krievijas radošajiem cilvēkiem bija izvēlējies tikai četrus grēkāžus, kurus ierakstīt melnajā saraksta. Tagad viss ir saprotams. Šie četri mākslinieki ir konsekventi pauduši atbalstu ģimeniskajām vērtībām.

 6. Tas ir tikai sākums! Mūsējie ir pie varas visā civilizētajā pasaulē,tāpēc drīz būs nekulturāli būt par normālu cilvēku,nemaz nerunājot par iekļūšanu “valdošajā elitē”.Tur tas ir viens no filtriem,kas atsijā nevēlamos.

 7. Ja šitie ies vairumā, tad būs jāpieņem likums,kas atļauj daudzsievību.

 8. Saeimai vajag ierosinaat izveidot jaunu partiju ar nosaukumu Rinkevica .. partija!Es loti ceru,ka taja iestaasies visas spilgtaakaas “personibas” un “labakie specialisti” no visas Latvijas.Nebuus jaaslepjas,toties tauta zinaas par ko balsot pec 4 gadiem…

 9. Man ir vienalga ar ko kurš guļ un kā TO dara.Bet ar savu nepilnvērtības kompleksu nav jālepojas.Un INTELIĢENTS cilvēks ar intīmām lietām nelielās pat tuvākajam draugam,kur nu vēl visai sabiedrībai.Padibene.

 10. Būs atbalsts, ja tāpat kā pirms vēlēšanām baidīs tautu ar Putinu vai NATO mūs nesapratīs!

 11. .. priekšniece respektē , tātad atzīst par iespējamu, publisku savas gultas un intīmo sīkumu paušanu publiski valstiskā līmenī (viens no svarīgākajiem ministru posteņiem tčau!), padarot šādus “zilos” teju par “Latvijas lepnumiem”/ Šis taču lepojas!

 12. Malacis R., tagad pēc mandata nolikšanas vieta Briselē ir nodrošināta. Kuršs būs nākamais, kuršs sāks plivināt savu gultas veļu?

 13. Saeimai butu jalabo Satversme, lai garantetu valsts atbalstu un aizsardzibu viendzimuma laulibai.

 14. Rinkeviča paziņojums ir vērtīgs ar to, ka tagad redzam, cik Latvijā neticami daudz tumsonīgu un psihiski slimu latviešu – homohobu, kas kā dzīvnieki metas virsū līdzcilvēkam.
  Varam redzēt, ka dzīvojam joprojām postpadomju Latvijā, kur valda neiecietība pret citādiem cilvēkiem.
  VAI TAD SVARĪGĀKAIS NAV TAS, KA VIŅŠ IR LABS ĀRLIETU MINISTRS NEVIS TAS, AR KO UN KĀ VIŅŠ GUĻ SAVĀ GUĻAMISTABĀ.
  Līdzpilsoņi, kur palikusi jūsu neiecietība pret hetereseksuāliem smirdīgiem alkoholiķiem, parazītiem, kas nestrādā un neuztur savus bērnus (130 milj. valsts ir samaksājusi par viņu bērnu uzturēšanu), zagļiem un krāpniekiem, ministriem, kas krāpj savas reģistrētās sievas un politiķēm, kas krāpj savus vīrus?
  Vai tā nav liekulība un tumsonība, kungi?

  • … Realitate ir tada kada vina ir … tas japienem katram, ja ta neaizskar tevi un tavejos … lidz pat valdibas vadibas limenim .. !

   … Tapat 2% no iedzivotajiem ir japienem realitate, ka ta nevar uzspiest parejai tradicionalai sabiedribai savas personigas seksualas izveles iedomato vertibu un izdaribu dominansi, nekada veida, kas butu arpus cilvektiesibu loka – un kas paslaik tiek sakartota

  • Tāpēc jau demogrāfijas jautājumos klusē…

  • Ja Rinkēvičs būtu labs ārlietu ministrs, viņš savas apakšbikses neceltu augstāk par Latvijas valsts Karogu. Viņš nelielītos ar to ka piešmaucis tautu vēlēšanās, jo zināja, ka savlaicīgi atdzīstoties savā slimībā, tauta viņu neievēlētu Jā, mūsu valstij ir ļoooti nepieciešams neķītrs ministrs.

  • … bet Vienotiba, ar sadu, acumirkli pec velesanam palaistu sava ‘drosmiga politika’ … viltigi noildzinata …paslavesanas, zaudes vel vairak no sava bijusa elektorata … jo motivacija sadam ministra pazinojumam, bez atklata un specifiska pazinojuma par meginajumu vinu kompromitet valsts darba, ir tikai personiga izvele, kas nosaka vina personibu, lai gan atsaucas ari uz piederoso partiju, jo tai ir jaatbild par tas attiecibu pret sadu personigi izveletu, bet politiski saistitu un iespaidojosu mahinaciju, jo noteikti, sads pazinojums pirms velesanam, demografisko un tradicionalo sabiedribas eksistences jautajumu del butu noteikti atsaucies velesanas rezultata …’

   … Cerams, ka sis politikis, neskatoties uz so politisko kludu, spes normalizet savu personigo sadzivi un turpinas lidz sim panakto valsts un izmirstosas autohtonas latviesu pamattautas interesu aizstavibai…

 15. Tagad ,kad jēdziens – grēks kļuvis par tumsonība un atpalicības apliecinājumu ,gaidīsim ka kāds ,,cilvēktiesību ,, vārdā atzīsies nedaudz smagākās novirzēs kā zoofīlijā,nekrofīlijā vai pedofīlijā,kas laikam tikai pagaidām ir nosodāmas.

 16. BET ĻOTI ŽĒL, KA MINISTRA K-GS SAVU ”lepno” ATZĪŠANOS IZDARĪJA PĒC VĒLĒŠANĀM! 100% NEBŪTU KĻUVIS PAR MINISTRU, KURU ES VAIRS NECIENU (esmu sīks gariņš, bet tomēr)

 17. Es nenosodu cilvēkus gejus, bet nu piedodiet man – nevar par to būt ”LEPNS” kā paziņoja ministrs!? Tā tomēr ir anomālija un ar to nelepojas, kur nu vēl Streipa k-gs piesauc Dieva vārdu!Kādā komentā lasīju, ka neviena ģimene nav pasargāta no šīs nelaimes (nebaidos to tā nosaukt), un es arī zinu, ka nedod Dievs šī sērga agri vai vēlu var piemeklēt arī manu radu loku, BET AR TO NAV JĀLEPOJAS, jāmēģina mierīgi, klusi sadzīvot!
  Tikpat labi drīz sāksim atbalstīt nūdistus (labākajā gadījumā) kuriem ļausim staigāt pa ielām un vēl nez ko???

 18. Tātad atzīšanās pederastijā ir respektējama rīcība. Nu tad uz priekšu! Lai visi deputāti un ministri nodod atklātībai savas seksuālās orientācijas. Mēs respektēsim. Un vienlaikus zināsim ar ko mums ir darīšana.

 19. Tas nav nekas pārstedzošs neopagāniskā sabiedrībā, kur cilvēks ir dievs. Bet vai tā ir drosme paziņot ka esi gatavs doties uz elli, drīzāk muļķība visaugstākajā pakāpē.

 20. Iesalniekam taisnība Atbildēt

  Iesalnieks pateica īsi un precīzi. Vai anv vienalga ar ko guļ ministrs?

  • tikai nesaprotu kāpēc katrā ziņā MAN par to ir jāzin un kāpēc viņš ar to īpaši lepojas.Es nemaz negribētu visai pasaulei stāstīt ko un ar ko es katru nakti daru.Kāda visiem pārējiem par to daļa?

Draugiem Facebook Twitter Google+