×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Politiķi saskata Sprūdžā vēlmi pievērst sev uzmanību

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP, attēlā) lēmums atstādināt no amata Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) ir Sprūdža mēģinājums politiski pievērst sev izmanību, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

“Es līdz pat šim brīdim neesmu saņēmis plašāku skaidrojumu, kā ir iespējams atstādināt no amata cilvēku, kas ar tiesas lēmumu šo amatu vairs neieņem. Man ir tieši tāda pati neizpratne, kāda iepriekš bija Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), – vienreiz jau atstādināts, tagad atstādināt otrreiz? Nesaprotami,” secināja Zaķis.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Uldis Augulis norādīja, ka Sprūdžs acīm redzami “darbojas” un ministram gribas sabiedrībai parādīt, cik viņš ir spējīgs un spēcīgs, kas lielā mērā nebūt nav slikti.

Tomēr Augulis secināja, ka šāda Sprūdža rīcība, iespējams, ir izskaidrojama ar to, lai potenciālas valdības šķelšanās gadījumā neviens pēc tam neņemtu valdībā ZZS. “Bet man to ir grūti komentēt, jo neesmu redzējis tos argumentus, kas tika no Lemberga puses sūtīti, kā arī nezinu, kas viņam ir atbildēts,” rezumēja deputāts.

“Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns norādīja, ka tas ir Sprūdža kompetences jautājums. “Ja viņš saskata, ka šāds mērķis atstādināt Lembergu no amata ir pietiekami pamatots, tad šāds lēmums ir jāakceptē,” skaidroja Smiltēns.

Jautāts, vai, pēc viņa domām, tā nav pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu kampaņa, Smiltēns norādīja, ka var izdarīt daudz un dažādus secinājumus, tomēr tas būtu vairāk vērsts uz nākotni un ar to nevarētu secināt par partijas kritumiem vai kāpumiem reitingos.

Tomēr viņš skaidroja, ka nevēlas plašāk komentēt šo situāciju, jo par to vēlāk būs jālemj tiesai un prokuratūrai, un šis gadījums – kā visi citi – tiks izskatīts pēc iespējas kvalitatīvāk, savukārt tiesa, viņaprāt, pieņems pareizu lēmumu. “Ja Lembergs ir pārkāpis kādus noteikumus, kā to norādīja Sprūdžs, tad viņš par to saņems sodu,” secināja Smiltēns.

Savukārt ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pastāstīja, ka Sprūdžs šī lēmuma pieņemšanā “zināmā mērā ir viens”, jo arī citas amatpersonas pauda šaubas par šādu rīcību jau iepriekš. “Šodien no amata tiek atstādināts Lembergs, bet rīt jau pats Sprūdžs,” skeptiski norādīja Brigmanis.

“Sprūdžs uzskata, ka viņš ir mūžīgs. Pagaidām viņš izmēģina varas iespēju, tā kā ir ministrs. Varu tikai noteikt – lai viņš dzīvo ar savu gandarījuma sajūtu,” rezumēja Brigmanis.

Jau ziņots, ka Sprūdžs 19.oktobrī nolēma no amata atstādināt Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu. Sprūdžs žurnālistiem norādīja, ka par šādu rīcību izšķīries pēc Lemberga atbilžu saņemšanas uz pagājušajā nedēļā nosūtīto pieprasījumu.

Ministrs ir sagatavojis rīkojumu par Lemberga atstādināšanu un tuvākajā laikā to parakstīšot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+