×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Politiķi strīdas, bēgļi gaida. Gatavi darīt jebkuru darbu (46)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) starptautiskajās sarunās par bēgļu uzņemšanu nepilnīgi ievēro viņam doto parlamenta mandātu, ignorējot sarežģītus jautājumus. Šādus pārmetumus ministram vakar Saeimas Eiropas lietu komisijas izbraukuma sēdē Mucenieku izmitināšanas centrā pauda Nacionālās apvienības (NA) deputāti.

“Ministrs sarunās ar ārvalstu kolēģiem nav pilnvērtīgi pārstāvējis parlamenta definēto pozīciju. Proti, nav ņemti vērā vairāki būtiski apakšpunkti, piemēram, ka dalībvalsts var noteikt uzņemamo bēgļu skaitu, vadoties pēc vēsturiskiem aspektiem, agrāko gadu imigrācijas apjomiem un integrācijas iespējām,” uzskata Rihards Kols (NA). Līdzīgu viedokli komisijas sēdē pauda arī citi nacionāļu pārstāvji. Viņi arī pārmet, ka lēmums uzņemt 250 bēgļus neesot gluži brīvprātīgs. Ministrs centās atspēkot pārmetumus, norādot, ka izvēle bija starp diviem variantiem – uzņemt regulāri 737 bēgļus vai divu gadu laikā 250. “Otrais variants mums ir daudz izdevīgāks,” skaidroja Kozlovskis.

Diskusija starp deputātiem un ministru norisinājās Saeimas Eiropas lietu komisijas izbraukuma sēdē patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Politiķi šeit bija ieradušies, lai klātienē pārliecinātos par centra iespējām uzņemt bēgļus. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka vietniece Maira Roze viņus informēja, ka “Muceniekos” normālos ap­stākļos iespējams izmitināt 100 cilvēkus, bet ārkārtas situācijā, izmantojot saliekamās gultas un matračus, centrs spētu uzņemt līdz 200 patvēruma meklētāju, bet ne vairāk. “Mēs jau šobrīd gatavojamies pārstrukturēt savas telpas, lai varētu izmitināt vairāk cilvēku,” teica M. Roze.

Iekšlietu ministrs gan mierināja, ka “sastrēgumi” neveidošoties, jo Latvijai nav jāuzņem visi 250 bēgļi vienā reizē. Pirmajā reizē varētu uzņemt ap 50 cilvēku, trīs mēnešu laikā plānots nokārtot visas formalitātes, piešķirt bēgļa statusu un palaist viņus patstāvīgā dzīvē, atbrīvojot izmitināšanas centrā vietu nākamajiem. Ministrs arī prognozēja, ka pirmie no 250 bēgļiem Latvijā varētu ierasties, agrākais, ziemā, nevis rudenī, kā prognozēts iepriekš. Vispirms esot jāizveido darba grupa un jāsagatavo imigrantu integrācijas programma.

Šobrīd “Muceniekos” uzturas 55 cilvēki, lielākoties no Ukrainas, Sīrijas, Irākas un Afganistānas. Centra teritorijā sastaptie imigranti nekautrējas pozēt žurnālistu kamerām un bez īpašas mudināšanas stāsta savus bēdu stāstus. Piemēram, 22 gadus vecais kurds Muhameds no Sīrijas piedzīvojis vairāk nekā viens otrs visā mūžā. Tautības dēļ viņam dzimtenē draudot nāves briesmas. “Pirms kara kurdus apspieda tikai oficiālā valdība. Tagad mūs apdraud ne vien valdība, bet arī “Islāma valsts”,” stāsta jaunietis, kurš vairākus gadus studējis datorprogrammēšanu Krievijā. Tādēļ līdzās savai dzimtajai valodai viņš brīvi runā gan krieviski, gan angliski. Kad viņa pasei beidzies derīguma termiņš, Sīrijas konsulāts atteicies to atjaunot, liekot puisim atgriezties dzimtenē. “Taču radinieki mani brīdināja, lai to nedaru, jo tādā gadījumā man būtu beigas. Taču arī palikt Krievijā ar nederīgu dokumentu nedrīkstēju – mani arestētu un deportētu uz Sīriju. Tādēļ kopā ar draugiem un paziņām izvēlējāmies bēgt uz Rietumiem nelegāli. Citas iespējas nebija,” stāsta jaunietis, kura brālis jau saņēmis patvērumu Vācijā. Nelegālo imigrantu kontrabandisti solījuši Muhamedu kopā ar citu bēgļu grupu viegli pārvest pāri Latvijas–Krievijas robežai, bet tas izrādījies 13 stundu garš pārgājiens caur purviem, ko viens no grupas nav izturējis un gājis bojā.

Pārējie iekļuvuši Latvijā un lūguši patvērumu, bet, baidoties saņemt noraidījumu, devušies tālāk uz Igauniju, kur kāds solījis viņus nogādāt Zviedrijā. Tallinas ostā migranti aizturēti un divus mēnešus turēti cietumā. “Tas bija pats briesmīgākais, jo mēs nezinājām, kas notiks tālāk. Baidījāmies, ka deportēs uz Sīriju, kur mūs gaidītu nāve,” atzīst jaunietis. Tomēr saskaņā ar Eiropas Savienības normām šādos gadījumos imigranti tiek deportēti uz to Eiropas valsti, kur pirmoreiz lūguši patvērumu, un tā Muhameds ar saviem bēdu brāļiem atgriezti Latvijā un nokļuvuši “Muceniekos”.

“Grūti iztikt ar dienasnaudu”

Dzīves apstākļus izmitināšanas centrā viņš vērtē kā ļoti labus. Ar citiem iemītniekiem un vietējiem iedzīvotājiem kurdi sadzīvojot saticīgi, vienīgi grūtības sagādājot iztikšana ar niecīgo dienasnaudu. Patvēruma lūdzējiem nodrošināta pajumte, bet pārtika, higiēnas preces un citas nepieciešamas lietas viņiem jāpērk pašiem par dienas naudu – 2,15 eiro dienā. “Grūti iztikt ar to dienasnaudu. Es būtu ar mieru darīt jebkuru darbu, bet to man neļauj,” atzīst imigrants. Pirms oficiālā statusa saņemšanas patvēruma lūdzējiem likums liedz strādāt, bet lēmuma pieņemšana par statusu var ilgt līdz pat gadam. Jautāts, kā rīkosies, ja saņems pozitīvu lēmumu par bēgļa statusa saņemšanu – paliks Latvijā vai dosies pie brāļa uz Vāciju –, Muhameds rausta plecus. Neesot par to domājis, jo šobrīd viņa lielākā rūpe ir – kā dabūt pāri robežai savu Krievijā palikušo sievu. Viņa bēg no kara plosītās Jemenas, bet esot gaidībās, tādēļ nav varējusi pievienoties smagajam pārgājienam pār robežu. Ja Muhameds iegūs bēgļa statusu, tad saskaņā ar Eiropas konvenciju par ģimenes atkalapvienošanos, viņam būs tiesības lūgt Latviju uzņemt arī laulāto draudzeni.

Pilsonība – četriem bēgļiem

Kopš 1998. gada kopumā patvērumu Latvijā lūgusi 1621 persona. No tiem bēgļa statusu saņēmuši 65, bet alternatīvo statusu – 137 cilvēki. Bēgļa statuss tiek piešķirts personām, kurām dzimtenē draud dzīvības briesmas viņu tautības, rases, reliģiskās piederības, seksuālās orientācijas vai tamlīdzīgu iemeslu dēļ. Tas ļauj iegūt pastāvīgo uzturēšanās atļauju un vienu gadu saņemt pabalstu – 256 eiro mēnesī. Savukārt alternatīvo statusu piešķir personām, kuras dzimtenē ir apdraudētas savu uzskatu, profesionālās darbības vai tamlīdzīgu apstākļu dēļ. Šie cilvēki saņem pagaidu uzturēšanās atļauju un 256 eiro pabalstu deviņus mēnešus. Par Latvijā patvērumu ieguvušo cilvēku tālākajiem ceļiem informācija ir pieticīga. Ierēdņi zina teikt, ka četri no bijušajiem bēgļiem ieguvuši Latvijas pilsonību, bet pārējo gaitas ir nezināmas. Neoficiāli tiek pieļauts, ka viņi lielākoties uzturas citās Eiropas Savienības valstīs, bet Latvijā iegriežoties vien tad, kad jānokārto formalitātes saistībā ar uzturēšanās atļaujām.

Saskaņā ar ES tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu ES dalībvalstis uzņems 54 760 bēgļu. Latvija piekritusi uzņemt 250 no viņiem. Par katru bēgli Latvija saņems sešus tūkstošus eiro Patvēruma meklētāju fondā, ko varēs izmantot, lai mācītu bēgļiem latviešu valodu un integrētu viņus sabiedrībā, bet 256 eiro pabalsts gan valstij būšot jāmaksā no sava budžeta.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Tas miits par Krievijas draudu pielipis arii beegljiem un Sibiirijaa naaves drauds nedraud ,tieshi otraadi naakotnes teritoorija kur globaalaa klimata mainjas laikaa paliks ar vien siltaak.
  Lai valdiiba netaisa Histeeriju krievijas deelj tad tiebeeglji par Krieviju taalaak neies pashi .

 2. Neatdod Latviju nēģeriem !!! Atbildēt

  Protests pret imigrantu piespiedu uzņemšanu Latvijā
  Rīt pulksten 18:00
  Rīga, Brīvības iela 36, Pie Ministru kabineta

 3. …….Jautāts, kā rīkosies, ja saņems pozitīvu lēmumu par bēgļa statusa saņemšanu – paliks Latvijā vai dosies pie brāļa uz Vāciju –, Muhameds rausta plecus. Neesot par to domājis, jo šobrīd viņa lielākā rūpe ir – kā dabūt pāri robežai savu Krievijā palikušo sievu. Viņa bēg no kara plosītās Jemenas, bet esot gaidībās, tādēļ nav varējusi pievienoties smagajam pārgājienam pār robežu. Ja Muhameds iegūs bēgļa statusu, tad saskaņā ar Eiropas konvenciju par ģimenes atkalapvienošanos, viņam būs tiesības lūgt Latviju uzņemt arī laulāto draudzeni………Nu re te arī būs rezultāts. Kāds darbs. Pilnīgs sviests.

 4. Neviens te nekad nestrādās. Pilnīgas muļķības.

 5. Uz Papua Jaungvineju!

 6. Paātrināsim Latvijas iedzīvotāju bēgšanu,lai uzņemtu bēgļus no Āfrikas?

 7. Patiesā aina no mums tiek apzināti slēpta Atbildēt

  “Tūkstošiem migrantu ir apmetušies Francijas Kalē ostas tuvumā,lai mēģinātu iekļūt kravas automašīnās un kravas vilcienos,kas caur tuneli dodas uz Angliju”.
  Skat.TVNET::-Ārvalstīs”2000 imigrantu cenšas iekļūt Lamanša tunelī pie Kalē”,
  Un ja jau šiem 2000 imigrantiem nav labi pat Francijā,valstī ar vienām no lielākajām algām Eiropā,tad ko varam gaidīt no Latvijā uzņemamajiem imigrantiem? Tērēsim budžeta naudu,9 mēnešus maksājot katram pa 256 eiro mēnesī,lai arī viņi mēģinātu nokļūt caur Lamanša tuneli Anglijā? Ir taču skaidrs,ka tie nav nekādi bēgļi,bet gan laimes meklētāji,kuri ir uzzinājuši,ka Anglijā sociālie pabalsti ir vēl lielāki! Tajā pat laikā valsts budžetā trūkst naudas gan pensiju indeksācijai,gan (vienīgajā ES valstī!!) veselības apdrošināšanai!

  • Tomēr beidzot arī francūžiem mērs ir pilns,visus tos 2000 atgriezīs atpakaļ uz Afriku,lielākā daļa no viņiem ir no rietumāfrikas. Francūži sākuši kārtīgi apsargāt tuneli,lai vienreiz beigtos tā āfrikāņu ,,ceļošana”.

 8. Kāpēc jābūvē ceļi un jādod subsīdijas? Bet kāpēc,Krista,nav jādod tādas pašas algas un pensijas,ieviešot progresīvo nodokļu sistēmu,kā Itālijā un Grieķijā,valstīs,no kurām mēs uzņemsim bēgļus?

 9. Alberts:
  ES bēgļiem nav tiesību strādāt, ja viņi iegūst bēgļa statusu – viņiem ir jāsēž uz pabalsta – tās naudas ko ES sola Latvijai šīs izmaksas nenosedz. Pēc idejas – beidzoties kaŗam bēgļu dzimtenē, viņiem visiem ir jādodas no Latvijas prom un jāatgriežas savā dzimtenē. Neloģiski ir dot patvērumu tiem, kas nav sabiedrotie un nekad nebūs – dēļ atšķirīgas kultūras, dēļ attāluma utt.
  Ja bēgļi maina savu statusu un izlemj kļūt par Latvijas pilsoņiem, tad viņiem strādājot darbu Latvijā ir jābūt spējīgiem runāt valsts valodā un jāpakļaujas vietējiem likumiem, tāpēc nevienam bēglim nevar likt strādāt – un nevajag kropļot tirgu ar to, ka bēgļus padara par slikti apmaksātiem vergiem… vispār nav saprotamas šīs imbecilās amorālās runas par bēgļu nodarbinātību, kamēr nozīmīga Latvijas iedzīvotāju daļa dēļ augstā bezdarba līmeņa ir emigrējuši no valsts.

  krista:
  Jebkura jauna etniska grupa rada jaunu kriminālu grupu – nē ne visi ienācēji ir krimināli cilvēki, bet Latvija ir kriminālo iespēju zeme… vai tad godīgs cilvēks vispār Latvijā ir spējīgs izdzīvot? Un mums ir gan čečenu mafija, gan vācu Fliks, gan afgāņu nodokļu krāpējs… Liela daļa no šiem bēgļiem izmanto mānīšanos un nelegāli ierodas patvēruma valstīs un pēc tam uzdodas par citu valstu pilsoņiem un vilto vai arī iznīcina savus dokumentus. Tās ir kriminālas darbības.

  Kāpēc Latvijai ir jāpiedalās šajā farsā nav saprotams – ja dažas ES valstis ir ieintersētas bēgļu uzņemšanā, lai tak viņas tā arī dara, bet tādu reāli nav. Ja problēma ir kaŗi Āfrikā vai citur, tad vajag ķerties klāt saknei – gāzt diktatorus, kontrolēt neiecietību no islama puses vispirms – pašā ES teritorijā un ieviest ES protektorātus ārvalstīs, kas tur nodrošinās kārtību lai bēgļiem nav jāpamet savas mājas, ja jau paši nespēj to izdarīt.

  Nevajag uzņemt bēgļus – viņiem visiem tak nāksies doties prom. Ne tikai no Latvijas – no visas Eiropas.

  “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību.Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.Tad- es nevaru pateikt, kā tas iznāks- bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens- krievi un visi svešie dabūs braukt prom”…

  ES uz doto brīdi dominē nodrošināta komunistiski-sociāla ideoloģija, kurai ir izveidota spēcīga birokrātija – tai interesē vienlīdzība, nevis labklājība un plebeji, kas balso par politīķiem. To var salīdzināt ar laiku Romas Republikas laikā neilgi pirms Romas impērijas izveidošanas. Tā jau sen nav demokrātija – tā uzspiež savus likumus suverēnām valstīm, neprasot demokrātijas balsta – tautas domas un tai iztapīgākās ir tās valstis, kur demokrātija ir ļoti vāja. Īpaši mūsdienu Latvijā. Jūs visi esiet tikai sētas kraņči, kuri var gaudot uz Mēnesi, sēžot pie kēdes – jums neviens atļauju bēgļu jautājumā neprasīja un neprasīs. Cui būdā!

 10. Nelegālo imigrantu jeb t.s. bēgļu jautājumā,Latvijai jāseko Ungārijas un Bulgārijas piemēram,kuras šādus “bēgļus” neuzņems!

 11. Kurā gan pasaules valstī,Albert,nelegālajiem bēgļiem,tos pat nepārbaudot,atļauj dzīvot,strādāt un staigāt,kur kājas nes? Pat ASV,kur ir viens vienīgs dažādu tautu kokteilis,ar nelegālajiem bēgļiem rīkojas gluži tāpat! Un ne jau tikai Gazas joslā Izraēla ir uzbūvējusi augstu žogu,un žogu gar Serbijas robežu būvē Ungārijā! Ja skatāmies amerikāņu filmas,tad daudzās no tām (arī dokumentālajās) varam redzēt tādu pat žogu uz ASV robežas ar Meksiku! Un,ja jau brīvi pārvietoties un strādāt ļausim šiem āfrikāņu bēgļiem (un bēgļiem no Sīrijas,Irākas un Afaganistānas,tad kāpēc,tik pat solidāri,neizturēties arī pret nelegālajiem bēgļiem no Vjetnamas,ka uz Latvijas austrumu robežas tiek aizturēti veselām grupām gandrīz katru dienu? Un,kāpēc tad šos nelegālos bēgļus vispār vajag aizturēt? Lai tik staigā uz priekšu un atpakaļ!! Vai ne,Albert?

 12. Trešā nabadzīgākā ES valsts Latvija jau stutē pusi pasaules,sniedzot finansiālo palīdzību tās pašas milzīgās Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK)! Un,ja Latvijai uzbruks Krievija,tad militāru palīdzību tai sniegs NATO,nevis ES ar saviem praidiem,cukura,reņģu un bēgļu kvotām.
  Ja uzbruks Krievija,tad kur ir garantija,ka starp bēgļiem neatradīsies vēl citi integrētie Aijo Benesi? Ka viņi būs latvieš- nevis krievvalodīgie? Un arī NATO sastāvā Latvija piedalās starptautiskajās misijās,gan Kosovā,gan Afganistānā,gan Centrālāfrikas Republikā u.c.! Un nevajag pielīdzināt Latviju citām valstīm,ar nesalīdzināmi augstāku labklājībnas līmeni,kuros krievvalodīgie nesasniedz pat 10% no iedzīvotāju skaita! Latvijā,ņemot vērā gan demogrāfisko situāciju,gan valdošās partijas,Eiropas Savienībai pilnīgi pretējo nodokļu politiku,papildus bēģļu uzņemšana ir vienlaicīgi arī nācijas izdzīvošanas jautājums,gan demogrāfiski,gan finansiāli.Jo 300 000 tādiem pašiem ekonomiskajiem bēgļiem no Latvijas,solidaritātes vārdā,neviens 2,56 eiro uzturnaudu no valsts budžeta nemaksā! No kādiem budžeta līdzekļiem to Latvija maksās 9 mēnešus šiem 250 bēgļiem? Uz pensiju neindeksēšanas vai veselības apdrošināšanas neieviešanas rēķina? Saglabājot pasaulē otru augstāko PVN pārtikas pamatproduktiem,kas vairumā Āfrikas valstu,sākot no Marokas,Lībijas,Ēģiptes un Somālijas un beidzot ar Zambiju,Zimbabvi,Namībiju,Ugandu un Dienvidāfriku ir 0%! Vai 21% nodoklis pārtikai,0% vietā un Latvijas minimālā alga,kas ir divreiz mazāka nekā Grieķijā,šos emocionālos bēgļus apmierinās?
  Tāpat šī uzturnauda-tikai 2,56 eiro dienā? Lai gan vairumam Latvijas pensionāru iztikai,samaksājot rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem paliek vēl mazāk! Un kad sagaidīsim mēs Latvijā bezmaksas augstāko izglītību valsts augstskolās visiem ES valstu pilsoņiem,kā Somijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Dānijā,Vācijā,Austrijā,Francijā,Spānijā,Grieķijā utt? Kad Latvija ieviesīs atraitņu pensijas kā citās ES valstīs,tsk.Igaunijā un Lietuvā?

 13. Sakarā ar bēgļiem atsevišķi politiķi, lai celtu sev popularitāti, sacēluši nejēdzīgu traci.
  Lumpeņiem tiek stāstītas muļķības, ka tad nu Latvijā būšot pilns ar noziedzniekiem utml.
  Vajadzētu padomāt, ka, ja Latvijai uzbruks Krievija, citas valstis arī var pateikt, ka tām nav jāpalīdz kaut kādiem rasistiem un homofobiem.
  Padomājiet- kāpēc citu valstu nodokļu maksātājiem būtu jāstutē Latvija un tās drošība? Kāpēc jāremontē ceļi un jādod subsīdijas?

 14. Kāpēc patvēruma meklētājiem neļauj strādāt? Kāpēc viņus gadu marinē Muceniekos? Un vai es vai jebkurš cilvēks var viņus apciemot, aprunāties, aiznest kādu ciemakukuli? Kas viņi īsti skaitās – brīvi cilvēki vai apcietinātie? Vai viņi var iziet ārpus Muceniekiem iepirkties? Vai arī visu dienu jānīkst nelielā, iežogotā teritorijā un iepirkties drīkst tikai vietējā veikaliņā, kur cenas krietni augstākas?
  Latgalē ir daudz tukšu lauku māju un neapstrādātas zemes. Lai ukraiņi iet un strādā! Viņi ir zemnieki, un čakli. Visā Latvijā ciematos daudzdzīvokļu mājās ir brīvi dzīvokļi, ir pat veselas tukšas, pamestas daudzdzīvokļu mājas. Lai ukraiņi tur dzīvo! Apstrādās zemi, izremontēs ēkas. Savukārt, runājot par sīriešiem, afgāņiem un irākiešiem, viņiem, lai šeit dzīvotu, jāmāca ne tikai latviešu valoda, bet arī izdzīvošana citā klimatā un citos dabas apstākļos, kā arī mums pieņemtās attiecības ģimenē, kur sievietei ir tādas pat tiesības kā vīrietim.
  Es labprāt palīdzētu kādai bēgļu ģimenei.

 15. Dažas valdošās partijas ir gatavas bēgļus uzņemt savās ģimenēs un savos fiktīvos uzņēmumos, kā nodokļu izkrāpējus, kurus nevarēs sodīt. Ja kādas ģomenes grib uzņemt bēgļus, tad vajadzētu viņiem to atļaut.

 16. Nu kam te kāds pūlas kaut ko iestāstīt?! Neko viņi nav gatavi darīt! Tās ir potenciālaš melno bandas, kas te jo aktīvi nodarbosies ar izvarošanām, laupīšanu un zagšanu, un ja vinīem kas nepatiks, tad viņi arī rīkli varēs pargriezt, un par to sdaņemt tikai pirkstiņa pakratīšanu, jo vinš – bēglis te būs pat vairāk kā svētā govs. Svēto govi vismaz var padžit malā, bēgli nedrīkstēs, jo tas būs cilvēktiesību parkāpums. Un vēl ko vinī te darīs – jo naudu vajadzēs – viņi šeit vairosies pilnīgā bezjēgā, jo par katru pečnācēju seit maksās vairāk, nekā mūsu jaunās ģimenes pabalstos jelkad būs sapņos redzējušas. Tīri vai gribas ieteikt Saeimu un citas valdības ēkas pataisīt par geto zonām, kur tusējas tikai valdība, kas viņus šeit ieveda, un bēgļi, kas ēd par brīvu no Saeimas galda.
  Un lai Koz[jo]lovskis, beidz tautai batonus spraust. Par meliem var bez melojamā palikt.

 17. Un Āfrikas Savienība? Atbildēt

  Gatavo mītnes bēgļiem no Eiropas?

 18. Bet lai taču cilvēki strādā, visu laiku sūdzas ka trūkst darba roku.Un nav ko naidu kurināt, nezin ko paši darītu ja saķtos karš, sēdētu un gaidītu kamētr nošauj?!

  • Kaut kā man te no vēstures atmiņā ir palicis tāds fakts, ka mums, latviešiem šeit pāri ir gājuši divi pasaules kari, bet mēs ne no kara bēguši, ne kur citur slēpušies esam.

  • Nu švakas vēstures zināšanas, kā tad ar bēgļiem, kurus laivās veda pāri uz Zviedriju? Aizbrauciet uz Gotlandi un painteresējaties par to kara laiku, tad nebūs jāšaubās.

 19. Viņus uzņems Sibīrijas ķīnieši.

 20. Arī Latvijas iedzīvotāji-Eiropas Savienības pilsoņi,kas nav vēl pametuši Latviju,gaida Latvijā Eiropas Savienības progresīvos nodokļus,algas,pensijas un bērnu pabalstus!

 21. Pilnībā piekrītu Atbildēt

  Ar šādu dienasnaudu (skat.”Grūti iztikt ar dienasnaudu”) taču ir jāiztiek vairumam Latvijas pensionāru,kuriem,atšķirībā no “Vienotības” spices un valsts kapitālsabiedrību valdēs bez konkursa sabīdītajiem partijas superspeciālistiem ar dubultotajām algām un prēmijām,nav pieejama pat veselības apdrošināšana.

 22. Traktors ir no dzelzs lai viņš strādā

 23. Vairāk Aijo Benesu?

 24. Būs vairāk Latvijas pilsoņu !

 25. Vismaz palielināsies demogrāfiskais stāvoklis

 26. Ja gribat iedomāties,kā viņi šeit jutīsies,iedomājieties sevi kopā ar vēl 250 latviešiem iemitinātus un izkaisītus kaut kur Arābijas pussalā.Grūti pat komentēt ,bet valdības vīriem viss ir skaidrs un tieši tas biedē.

 27. Ja tik ļoti vēlās strādāt jeb ko,tad pa taisno viņus uz kādu gateri,kūdras purvu ,bet musulmāņus (praksē ) uz cūku fermu-jo teica ,kad gatavi darīt jeb ko. Kaut esmu bijis Anglijā un Norvēģijā,bet kaut kā nav nācies redzēt melnos čakli strādājot,toties pa ielām klenderēt spaidot mobīlos,vai arī ar sievām un pieciem bērniem vazājoties – to gan vienmēr var redzēt.BAIGIE ČAKLIE STRĀDNIEKI.

  • Vardus no mutes man izravi. Si serga nebrauc stradat, bet gan parazitet uz citu rekina. Pati dzivoju arzemes un redzu, kas diena notiek pilseta, pilnas ielas ar tiem saucamajiem begliem, kuri pec tadiem neizskatas,

  • Arī pilsonis to kaut kā nav ieraudzījis, strādā poļi, slovāki, lietuvieši, bet melnie pie pabalstiem…

 28. Mežā zāģēs kokus un vai tiesāsies ar uzņēmējvalsti pēc iespējas saņemt kā ES uzņemtajam bēglim ES standarta pabalstus – bezmaksas mājoklis + 1000 Eu … un vel un vel…iesaistot tajā arī savus radus… Tad mošejas un aizliegumu sievietēm peldkostīmus kā Francijā, staigāt armijas formās kā Britu salās…un vel un vel…
  Ja uzņem tad tikai kristieši un tiem vismaz ticība kā vienojošais.

 29. Esmu iedzimtais, ar LU diplomu,bet man nav darba. Jābrauc par kalpu nēģeriem uz Angliju. Pasaule sagriezusies ar kājām gaisā. Labi organizēts bizness, Eiropas pārņemšana…

 30. …. jāsūta gudronu smelt …..

 31. SANAACA PAR MUMS NECEL LABKLAAJIIBU Atbildēt

  Agraak partija Latvijas celsh nedomaa par tautu,tagad plus NEPATIIKAMA NODARBE JAAUZNEM BEEGLUS.ATGRIEZENISKAA SAITE KAA TEICA ZILAAKALNA MARTA LATVIJA SAAK PAZUST.

 32. Kāds sakars šiem bēgļiem ar krievu okupantiem? NA atkal, kopā ar saviem ģeniāliem juristiem, brauc auzās. Katrs jautājums jārisina atsevišķi, bet ar tādu poziciju viņi legitimizēs visu to, ko krievs ir te pastrādājis. Neesmu nevienu reizi dzirdējis no NA juristiem, ka tos indīgākos cīnītājus ar fašismu Latvijā (un Ukrainā) būtu jāatgriež mājās. Kaut gan tagad par to var droši runāt, jo krievs ir lauzis visas vienošanas uz kā turējusies pēc PSRS sabrukšanas Eiropas kārtība. Kā redzam Krievija arī nevar uzņemt bēgļus, bet nomierināt diktātoru Sīrijā nevēlās.

  • Kā redzam Krievija arī nevar uzņemt bēgļus, bet nomierināt diktātoru Sīrijā nevēlās. Atbildēt

   ….. tavs prāc galīgi sviestā sagājis …… par kādu diktatoru Sīrija iet runa …. var but visi leģitīmi ievēlētie prezidenti kuri nepatīk pasaules demokratizātoriem ir diktatori ….. !?!!?!?

 33. ko noziimee ” palaist” patstaaviigaa dziivee” beegljus 3 meeneeshus peec ierashanaas Muceniekos??? Kur un kaada tad buus to cilveeku ” patstaaviigaa dziive” ???? Darbs, dziives vieta, valodas prasme, iztikshana, skola un beernudaarzs beerniem? Kur un kaa beeglis tam nopelniis, ja pat liela sheit dzimusii sabiedriibas dalja joprojaam dziivo nabadziibaa, saspiestiibaa, muuzjiigaa naudas truukumaa un daudzi arii bez darba?
  Muusu varas viiri tacju nezina, kaa dziivo ashu tauta, bet kalj populistiskus plaanus, attieciibaa uz tiem nabaga beegljiem, sveshiem cilveekiem bez valodas zinaashanaam, bezpaliidziigiem..

Draugiem Facebook Twitter Google+