×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Politiķiem daudz kas jāpārdomā, pat par velokustību. Saruna ar Andri Ameriku (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pēc vēlēšanām uz sarunu redakcijā aicinājām Rīgas domes vicepriekšsēdētāju, partijas “Gods kalpot Rīgai” līderi ANDRI AMERIKU. Viņš izvērtēja, kā GKR startējusi savienībā ar sociāldemokrātisko “Saskaņu”, prognozēja, kā izvērtīsies situācija pēc nākamās valdības sastādīšanas. Interviju vadīja Voldemārs Krustiņš, Guntars Kļavinskis un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Labi izskatāties, Amerika kungs…

A. Ameriks: – Šķībs, greizs, depresīvs politiķis neizraisa vēlētājos pozitīvas emocijas. Lielāku uzticību viņš iegūst, ja rāda optimistisku vaigu.

– Ķersimies pie lietas. Kā vēlēšanas notikušas pēc jūsu skata? Oponenti priecājas, ka visi latvieši esot izbalsoti no “Saskaņas” listēm, Saeimā tikusi viena pati GLR biedre Jūlija Stepaņenko. No otras puses, ne pārāk sekmīgais rezultāts liek izdarīt secinājumus.

– Kā rīkojas vienmēr aktīvā balsotāju daļa? Kad viņi jūt valsts apdraudējumu, tad aizmirst visu pārējo un akcentē valsts noturēšanu. Tā bija valodas referendumā, kad cilvēki gāja ar atbildību nosargāt vienu valsts valodu. Šoreiz ārējās ģeopolitiskās situācijas dēļ bija līdzīga mobilizācija. Daudzi vēlētāji nobalsoja par latviskajām partijām, tādējādi apliecinot, ka grib noturēt esošo latvisko koalīciju, kaut gan piebalsoja klāt arī divus jaunos spēkus. Tas vēlreiz pierāda latvisko vēlētāju saņemšanās spēju kritiskā brīdī. “Saskaņas” rezultāts vairāk ir saucams par etnisku balsojumu. Pēc ievēlēto 24 deputātu skaita saskaņiešiem tas noteikti ir zaudējums, salīdzinot ar iepriekšējo iznākumu 11. Saeimā. No mūsu municipālpartijas viedokļa – tas sasniegums, ko panācām pirms pusotra gada Rīgas domes vēlēšanās, vairs nenostrādāja Latvijas mērogā. Te vēlēšanās vairāk vinnēja “Saskaņas” vecā gvarde, deputāti, kas jau daudzus sasaukumus atrodas parlamentā un tiek personificēti ar šo partiju. Mūsu kandidāti neieguva daudz strīpojumu un plusus saņēma vairāk, tomēr tas nebija pietiekami. Bet – tā ir statistika, mēs vēl vērtēsim Saeimas vēlēšanu iznākumu. Kaut esam uz pilsētas politiku orientēta partija, mūsu kandidāti brīvprātīgi gribēja izmēģināt spēkus, ejot uz Saeimu “Saskaņas” sarakstā – nu, šajā gadījumā šīs partijas elektorāts neredzēja GKR pārstāvjus Saeimas sastāvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. poli†iķiem jāpārdomā sava rīcība un izteikas.

 2. … Tie ZOMBETIE VAI UZPIRKTIE latviesi kuri piedalijas velesanas no GKR, un atkal tika izbalsoti no SX partijas sarakstiem, velreiz AKLI pakalpoja latviesu autohtonas pamattautas un to nacionalas valsts ienaidniekiem – vai nu naivi noticedami nezin kam un kadiem solijumiem … velreiz sevi pieradija PAR ZOMBETIEM UN NEATGRIEZAMIEM kadas 5. kolonnas lidzskrejejiem … un kuri tika izmantoti no SX partijas tas meitas uznemuma sastadisanai, lai PRIEKSVELESANAS KAMPANA manitu MAZTIESIGO UN PROPAGANDAS APSTRADATO vecas paaudzes letinu veletajus …

  … Agrak, SOS ABEJADOS , KADAS SVESAS VARAS PAKALPINUS, sauca par ‘IZMANTOJAMIEM IDIOTIEM’ … !!!!

  … GRUTI SAPRAST, KA DEMOKRATISKA, MODERNA VALSTI TADI VEL VAR UZDARBOTIES, 20 GADUS PEC BRIVIBAS ATGUSANAS … IZNEMOT JA PIENEM VARBUTIBU, KA VEL PASTAV SPECIGA 5. KOLONNAS DARBIBA UN CILVEKU IESPAIDOSANA SAJA VALSTI ….

 3. Velokustiba,nau politika.Ja taa ir politika,tad latvijaa vispar nau politikas.

 4. Tapēc jau ir tādā .. ar satiksmi Rīgā. Kaut kādi ..-politiķi lien tur, no kā neko nesaprot! Ameriks ar saviem politiķiem būtu ņémušies ar saviem zaglīgajiem iepirkumiem un likuši mierā transporta kustību pilsētā, kretīni!

 5. Ameriks nu itin nekādi nav autoritāte Latvijas sabiedrības acīs. Šeptmanis! Ko viņš nu gan var likt domāt vai nedomāt politiķiem, starp kuriem daudzi nebūt nav tā sašmucējušies kā A.A.

 6. rīgas kungu vēlētājs Atbildēt

  kapēc tautai sejā regulāri tiek bīdīts šis atro kredītu biznesa kundziņš.

  • Man arī nav skaidrs, kāpēc LA par katru cenu intervē visādus apšaubāmus tipus un nevaicā, kāpēc, piemēram, Amerikam tiek piedēvēta iesauka Misters 20%!

Draugiem Facebook Twitter Google+