Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Briselē “uzrok” pārkāpumus zemes tirgū. Pašmāju politiķiem – mugurkaula pārbaude (7)

Foto-LETAFoto-LETA

To pašu EK pieprasījusi Lietuvai, Ungārijai, Bulgārijai un Slovākijai, kurās lauksaimniecībā izmantojamās zemes tirgus aizsardzībai pieņemti līdzīgi vai pat vēl stingrāki noteikumi.

Briselē “uzrok”pārkāpumus

Latvijā un pārējās nosauktajās valstīs esot pārkāpts Eiropas Savienības dalībvalstīm noteiktais princips par kapitāla brīvu plūsmu un brīvību veikt uzņēmējdarbību. Kaut arī zināms, ka Latvijā un pārējās nosauktajās valstīs, gatavojot tiesību dokumentus, kas ierobežo zemes iegādi, nepagrāba neko gluži no zila gaisa, bet vispirms izpētīja iegādes noteikumus Vācijā, Austrijā un citās vecajās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, Briseles ierēdņi to izliekas neredzam. Viņi “izrakuši”, ka šo piecu valstu likumos noteiktie ierobežojumi citu ES dalībvalstu pilsoņiem esot “pārāk ierobežojoši un diskriminējoši attiecībā uz lauku attīstībā veiktu ieguldījumu piesaisti”. Citiem vārdiem sakot, tie apgrūtina dāņu, vācu, zviedru un citu bagātāko valstu pilsoņiem nopirkt Latvijā zemi, kas joprojām maksā vairākkārt lētāk nekā viņu mītnes zemēs. Iznākumā, zemi pārpērkot no rokas rokā, tiek mākslīgi “uzskrūvētas” cenas, neļaujot nopirkt zemi pašmāju zemniekiem.

Ka pašmāju zemnieki nespēj maksāt vairāk un konkurēt zemes tirgū un ka savu saimniecību uzturēšanai daudzviet ir spiesti zemi nomāt no ārzemniekiem, kuri nav ne lauksaimnieki, ne pastāvīgie iedzīvotāji, tas, lūk, Briseles ierēdņiem nešķiet diskriminējoši! Tāpat viņiem nemaz neliekas diskriminējoši, ka joprojām samērā zemo cenu dēļ Latvijā lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir ļoti izdevīga spekulācijām, nevis lauksaimnieciskai ražošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kas liedz latviešiem paprasīt samaksu par pārdoto zemi no arzemniekiem tikpat cik tā maksā Dānijā vai Vācijā.Tad redzēsim vai viņi būs gatavi šeit pirkt par tādu cenu.

 2. Sen satversmes tiesā šito murgu vajadzēja iesūdzet , un aplaust spārnus lobistiem.

 3. Līlākais ZZS lobētais idiotisms, šie irobežojumi pilnīgi neietekmē ārzemju kompānijas un spekulantus bet pilnībā liedz iespēju pašmāju normāliem ļautiņiem iegadāties zemi un uzsakt saimniekošanu. Pilnīgs kretīnisms, manuprat speciāli radīts lai Zviedru un Dāņu fondi pa lēto izpirktu zemes.
  Ļautiņi Ieslēdziet savas stulbās smadzenes.

 4. Jautājums TM. Kāpēc nodokļu maksātājiem jāutur TM departaments ,kurā nav datu par platibām ?

 5. Tas ka ārvalstu valdības piemaksā saviem zemniekiem par zemes pirkumiem arī Briseli neinteresē. Tā viņuprāt nav konkurences kropļošana.

 6. Kad beidzot mūsu ministriju darboņi attapsies, ka Briselei neinteresē mūsu labklājība. Viņus interesē tikai un vienīgi lielo dalībvalstu izdevīgums.

 7. oda dzēliens priekam Atbildēt

  Kas ir, Eiropā bez ziepēm līdēji – varbūt šoreiz Briselei aiz vaiga?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+