×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

“Politiķim jāuzvedas atbilstoši pārliecībai” (18)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Viktors Bebris, 
ārsts Jēkabpilī:
 “Ļoti pozitīvi. Politiķa uzvedībai jābūt atbilstošai viņa pārliecībai. Tas nozīmē, ka leģionāru gājienā ministram jābūt. Igauņi muguru loka tikai tad, kad rok kartupeļus, latvieši lokās uz Austrumiem un Rietumiem, turklāt jau pie mazākās vēja pūsmas. Nav jājautā, kas dzīvo labāk. Ir ļoti slikti, ja politiķi izliekas, tēlo. Tad līdz meliem viens solis.”

Gundars Kalve, 
Krustpils novada domes priekšsēdētājs:
 “Uzskatu, ka ministram Eināram Cilinskim, kas pārstāv Nacionālo apvienību, 16. martā pie Brīvības pieminekļa ir jāiet. Latvijas valstī, kas ir demokrātiska valsts, turklāt Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, runāt par to, kuram nebūtu vēlams piedalīties latviešu karavīru piemiņas pasākumos – piedodiet, tas taču ir absurds! Ir jāiet parādīt cieņu latviešu karavīriem, ir jāiet demonstrēt attieksmi pret vēsturisko patiesību. Tāpat kā to katru gadu 16. martā darām mēs, Krustpils novada iedzīvotāji. Šogad vispirms noliksim ziedus kritušajiem par Tēviju pie Krustpils pils, tad Sūnu pamatskolas zālē pulcēsimies leģionāru godināšanas sarīkojumā, visbeidzot visi kopā kavēsimies pie atmiņu ugunskura.”

Rita Ramane, 
pensionēta skolotāja Ventspils novadā:
 “Vai tā vairs ir demokrātija, kad jāuzdod šāda rakstura jautājumi! Kārļa Streipa vadītajā televīzijas raidījumā izskanēja, ka ministram pie Brīvības pieminekļa 16. marta piemiņas pasākumā nevajadzētu piedalīties. Tagad dzirdu, ka krievi aicina Latviju pievienot Krievijai. Uzreiz saprotams, ka tiek lieta eļļa ugunī tiešā kontekstā ar 16. martu. Kad beidzot mēs savā zemē varēsim dzīvot mierīgi?”

Laimonis Zandmanis, 
lauksaimnieks Saldus novadā: 
”Diemžēl Latvijā ir spēki, kam kauna nav nemaz. Nu jau ir tiktāl, ka prasa garantijas krievu valodai no Ukrainas līdz Rīgai. Vissliktākais šajā situācijā ir tas, ka vēl vairāk tiek šķelta Latvijas sabiedrība. Un ļoti skumji, ka uz mākslīgi sakarsētā fona, Latvijas valsts ministriem jāizvēlas – piedalīties leģionāru piemiņas pasākumos vai ne. Un ka abos gadījumos – gan tad, kad pie Brīvības pieminekļa ies, gan tad, kad neies, – nebūs labi. Ja Einārs Cilinskis piedalīsies, valdībai un Saeimai būs satraukums arī par to, kā uz to skatīsies Eiropas sabiedrotie. Ja nepiedalīsies, cilvēks zaudēs cieņu.”

Edgars Kramfts, 
elektriķis Madonas novadā:
 “Valdības loceklim 16. martā iet pie Brīvības pieminekļa vai neiet – diemžēl tas ir sarežģīts jautājums. Lai gan patiesībā tam vajadzētu būt jautājumam, uz kuru atbilde ir pati par sevi saprotama. Tagad cilvēkiem visā Latvijā liek noprast, ka ministriem nevajag būt klāt leģionāru pasākumos. Ministru prezidente Laimdota Straujuma vienā brīdī teic, ka var saprast Eināra Cilin­ska motivāciju, jo viņš iepriekš, nebūdams ministrs, leģionāru pasākumos piedalījies daudzus gadus. Bet nākamajā brīdī runā par dažādu provokāciju draudiem un to, ka izvērtēs visus faktorus, konsultējoties ar drošību sargājošām iestādēm.”

Biruta Šeldere, 
pensionāre Limbažos:
 “Kāpēc ierobežot savas zemes patriotus? Ļoti sāpīgi, ka šajās pavasarīgajās dienās gandrīz visu laiku jādomā par to, ka mēs savā zemē diemžēl daudz ko nevaram darīt. Spīd saulīte, zeme mostas, vajadzētu iet pie dabas un priecāties, bet visu laiku ir ļoti grūti. Vienā laikā visa kā pārāk daudz. Ļoti gribas cerēt un ticēt, ka reiz pienāks arī vieglāki laiki.”

Fakti


* Valdība vakar nolēmusi, ka ministri 16.marta pasākumos nepiedalīsies.

* No ministriem vienīgais, kas bija plānojis piedalīties publiskajos pasākumos, bija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība). Viņš valdības balsojumā par nepiedalīšanos 16. marta gājienā balsoja pret.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kārtīgs LATVIETIS ar savu pārliecību, nevis biksēs mīzējs kāda ir mūsu valdība.

 2. Arvīds Sauleskalns Atbildēt

  Mans viedoklis ir,ka Straujumas kundze darīja pareizi. Ministrs ir valsts seja,un ja lēmumu ir pieņēmusi valsts,tad viņam nav tiesību piedalīties naida kurināšanā.

 3. Mums uzmācīgi uzspiež okupantu viedokli. 16.martu nevar pārnest uz 11. novembri. Jo 16.marts ir piemiņas diena. Latvieši 2.pasaules karu nesāka un 1939.g. Latvija bija demokrātiska valsts, kur pat komunistus nešāva nost. Lai arī vajadzēja. 2.pasaules karš skāra gandrīz visus. Iespējams, ka leģionāri nekaroja pareizajā uniformā, bet pret pareizo ienaidnieku noteikti. Latviešiem nav ko svinēt ne 8., ne 9.maijā. Varbūt aizbēgušais gļēvulis Lejiņa kungs, kurš atrada ebzrūpīgu apjumti svešās zemēs var ko svinēt. Tiem 400,000 kuri tika aizvesti katorgā, to mājas tika izlaupītas (un laupītāji okupanti un viņu bērni te dzīvo līdzās) un tās peisavinājās citi. Ko tie lai svin. Tie, kuru valoda un kultūra 50 gadus tika piesmieta. 16.martā pieminam tos, kuri nesalūza visā šajā vājprātā un kuriem bija iespēja cīnīties, lai tas nenotiktu. Tagad lēnām paceļamies no izpostītas un piesmietas zemes un 11.novembrī varam ‘to svinēt. Un tad ir atcere tiem, kuri lika šīs valsts pamatus, tātad pirmkārt Latvijas armijai.

 4. Tas ir vienīgais veids Cilinskim tikt vaļā no nemīlamā ministra amata, kur viņš neno nejēdz.
  Nevajag jaukt patriotismu ar muļķību, ko nemitīgi dara izmisusī NA. Mūsu nacionālisti gūtu daudz lielāku cieņu un piekritēju pulku, ja viņiem būtu sajēga par taktiku, stratēģiju , taču nē , viņiem patīk lekt uz ecāšām un staigāt pa grābekļiem. Šogad uz Lesteni aunapieres, lai Rīgā 30. min. auro tas lopu bars!

  • Uldis to vērotājs Atbildēt

   Vienotība nemākulīgi rīkojoties ar labierīcībām ir nolaidusi pati sevi kanalizācijā. Nez cik daudzām kremļa mauķelēm no V atradīsies vieta SC vēlēšanu listē nākamās Saeimas vēlēšanās, un kam pietiks dūšam tām dot patvērumu, kad sabruks kremļa torņi.

 5. Brīvā valstī katram tiesības rīkoties pēc sirdsapziņas, lai kas viņš arī nebūtu.

 6. Es sekošu līdz notikumiem 9.maijā. Mani interesē vai valdība,ministri un Prezidents aizliegs 9.maija ālēšanos, liekot pie sirds latviešiem paklusēt un izturēties ar dziļu, ļoti dziļu izpratni pret vēsturi.

 7. Musu valdiba ir gleva bet Cilinskis malacisprot pastavet uz savu ESnepaklaujoties citu gevulibai ka ari divkosibai tapec jau laikam glevajiem vins nepatik, gan jau pienaks ari straujumas karta kad izmetis no ta prestiza kresla.

 8. Beidziet iztapt huligāniem un ļaujiet pieminēt Latvijas sargus

 9. Diemžēl latvieši, kā jau tipiska vergu nācija, laiza tupeles visiem kam nav slinkums iespert pa to kumpaino muguru. Kāda tauta, tādi kungi.

  • mx!Varbūt tu arī esi kādas tupeļu bučotāju nācijas pārstāvis,bet latvieši lielum lielā vairumā nav bijuši nekad,nav un ceru,ka tādi nekad nebūs. Ja kuri bija,tad tie bija baroni,kuri vispirms bučoja tupeles krievu cariem ( iegaumē- saviem tautiešiem vāciešiem) bet pēc tam bija visos galvenajos valsts posteņos un amatos un krievu lapotņikus nepielaida pat savas tupeles bučot un atļāva tiem tikai sliktus sartīrus mazgāt.

 10. Runa ir par cilvēka pārliecību, viņa politisko pārliecību. Cilinskis ir savas zemes patriots, tāpēc viņš
  godina tos, kas atdeva savas dzīvības par šo zemi. Ir smieklīgi ar valdības lēmumiem mainīt kāda pārliecību, jo tā katram cilvēkam ir tikai viena un pret to iet var tikai aprēķina cilvēki, kam nekas nav svēts.
  Ja ar politikānismu mēģina salauzt cilvēka pārliecību, tad efekts parasti ir pretējs.

 11. POzitīvui

 12. Latvieši ne vienā, ne otrā pusē bija laimīgi! Abās pusēs tie bija lielgabalu gaļa!!! Kur bija grūtāk un kur bija gaidāmas smagākas kaujas, tur tika sūtītas latviešu daļas abās pusēs!? Iesaku vairāk iet uz biblotekām un lasit par šiem notikumiem, lai pēckara laikā un tagad dzimušiem neviens nesarunātu muļķības!!?

 13. acīmredzot ,mums jādzīvo tā ,lai nekaitinātu pie mums iekūlušos latvijai naidīgos salašņas.

 14. Hitlera Latviesu Legiona vadibai Atbildēt

  Nemuzam nenaca prata cinities par Latviju. Legiona pavelnieki nebija latviesi un viniem Latvijas neatkariba neintereseja Viniem, pasi legionarii, Ostlandes bauru deli nebija kas cits ka navei lemta lielgabalgala lielvacijas merkiem. Ja kads tur fantazeja par kautkadu tur vairs neeksistejosas Latvijas brivibu, tad lai fantaze, jo tas tad fronte vieglak mirs bez. pretosanas. Legions latviesiem bija ka sagatavots naves slazds. Un mums par to ir jaslave 16. martu???

  • …komentētājs , šķiet – kā tas mūsdienās nereti notiek- skolā nav apguvis Latvijas vēsturi. 16. marts nav nevienam slavināšanas diena,- tā ir piemiņas diena tiem, kuri par Latvijas brīvību atdeva dārgāko…

Draugiem Facebook Twitter Google+