×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Politiķu vai profesionāļu valdība? (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabineta veidošanā iniciatīvu cenšas uzņemties “Vienotība”, kurai jau esot vismaz 39 deputātu atbalsts.

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien turpina iesāktās politiskās konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām un pēc tām paziņos savu lēmumu par nākamās valdības veidošanu.

Tradicionāli partijas uz tikšanos pie prezidenta tiek aicinātas pēc Saeimas frakciju lieluma. Tādēļ kā pirmie uz sarunu ieradās “Saskaņas centra” (“SC”) pārstāvji. Pēc saskaņiešu domām, jāveido valdība no pēc iespējas nepolitiskiem profesionāļiem, nevis jāpaļaujas uz parlamenta politiķiem. Nākamais būšot vēlēšanu gads, un “SC” uzskata, ka politiskā valdība savās kampaņās izmantos administratīvos resursus, kas varētu novest pie vēl lielākas varas krīzes. Profesionāļi tā nedarīšot. “SC” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs uzskata, ka politiska valdība pie pašreizējā Saeimas sastāva iespējama tikai ar tādu “amortizatoru” kā Valdis Dombrovskis. “Bez viņa partijas sastrīdēsies un savstarpēji apvainosies jau pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un aizies katra uz savu pusi,” prognozēja pieredzējušais politiķis. Tāpēc, viņaprāt, nepieciešama “profesionāla tehnokrātiska valdība”.

Turpretim “Vienotības” līderi uzskata, ka jābeidz eksperimenti ar “profesionāļu” iesaistīšanu un jāuztic valdība politiķiem. Nākamajam Ministru kabinetam būs jārisina uzdevumi un problēmas, kas atklājās pēc Zolitūdes traģēdijas, jāstrādā pie nevienlīdzības mazināšanas un jārisina izglītības jautājumi. “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa stāstīja, ka prezidents esot skaidri noteicis, ka nākamajai jābūt politiķu valdībai, kurā nevar “ielēkt cilvēki no malas”. Tas esot tikai loģiski, jo jauniem ministriem bez izpildvaras pieredzes esot nepieciešams vismaz pusgads, lai saprastu, kā notiek darbs valdībā. Sarunā piedalījās arī līdzšinējais Ministru prezidents V. Dombrovskis. Viņš uzsvēra, ka būtiskākais ir nodrošināt iesākto darbu turpināšanu, kā arī stabilu un prognozējamu finansiālo un ekonomisko politiku. Tāpat, viņaprāt, būtiski, lai nākamās valdības politiķi spētu pretoties priekšvēlēšanu populisma kārdinājumam un nesāktu graut valsts finansiālos pamatus. “Vienotība” arī esot prezidentam piedāvājusi savus trīs premjera kandidātus – pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pab-riku, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu un premjera padomnieku Intu Dālderi. Pagaidām gan Valsts prezidents atturējies izteikt savu vērtējumu par viņiem, vien norādot, ka par valdības vadītāju jākļūst spēcīgam cilvēkam, kas veidos stipru komandu.

Kā trešie uz Melngalvju namu vakar devās Nacionālās apvienības pārstāvji. “Mēs prezidenta teiktajā saklausījām nepieciešamību pēc valdības, kuru veidotu nozares profesionāļi, bet nebija nekādu mājienu, ka tai noteikti jābūt apolitiskai tehnokrātu valdībai. Vēl jo vairāk tādēļ, ka jaunajai valdībai parlamenta atbalsts būs ļoti nepieciešams,” pēc tikšanās teica NA līderis Raivis Dzintars. Nacionāļi arī informējuši prezidentu, ka vēlas, lai Dace Melbārde paliktu kultūras ministres amatā. Tāpat NA esot gatava turpināt uzņemties atbildību par tieslietu nozari, bet pie šīs ministrijas “neturēsies ar zobiem un nagiem”: “Ja nākamais premjers mūs labāk redzēs kādā citā nozarē, esam gatavi par to runāt un diskutēt.”

Šodien Valsts prezidents tiksies ar Reformu partiju, kā arī ar Zaļo un zemnieku savienību, bet ārpusfrakciju deputāti pagaidām uz Melngalvju namu nav aicināti.

Sarunas pie prezidenta uzskatāmas par starta šāvienu partiju savstarpējo konsultāciju uzsākšanai. Šobrīd iniciatīvu cenšas uzņemties “Vienotība”, kurai jau esot vismaz 39 balsis, jo arī tā sauktais Olšteina sešnieks un Reformu parija piekrīt, ka valdības vadīšana jāturpina “Vienotībai”. Šodien vai rīt partijai iecerētas politiskās konsultācijas ar ZZS, kurai pašlaik pavērušās cerības atgriezties koalīcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ja mūsu prezidents ir tikai politikānis – tad par kādu jaunveidotās valdības labumu mēs vairs varam cerēt?

 2. Politiķu vai proffesionāļu ir pupu mizas – kārtējā demagogija. Valdībai, vispirms jābūt l a t v i s k a i, bez kaut kādām citām piegaršām, stingrai un protošai. Kas var teikt kurš un kāds profesionālis? Tos parasti pieaicina – neder pieaicina citu. Kurie būs tie kas pieaicinās – no dieva nākuši vai saņēms norādījumus kādā vēstniecībā? Es domāju, ka valsts vīri drīzāk nav tie kas prot bet tie kas dod citiem iespēju izpausties nevis liek tos uz pabalstiem iepriekš sašķirojot derīgājos un nē.

 3. Tikaiun vienīgi profesionāļi, nevis politiski ar lielajiem birojiem ministrijās un vēl piedevām parlamentērie sekretāri

 4. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Pietiek Melot!
  Kalnmeiera, Ušakova, Amerika kliķe jāatstādina no amatiem!
  „Atkāpjas V A I N Ī G I E…? ? ? ”
  Uz 2013.gada 21.novembra (Zolitūdes traģēdiju attiecas KL – 198, 275, 289,298, 300, 301, 302, 316-320 un vēl rinda krimināllikuma pantu.)
  1. Ir arī „slepkavība aiz neuzmanības”, tas būtu par Celtniekiem.
  2. Ir „slepkavība aiz ļaunprātīgas nolaidības” tas būtu par Būvvaldi un tās saimniekiem – Ušakovu un Ameriku.
  3. Ir „slepkavība aiz vienaldzības un mantkārības” – tā būtu MAKSIMA un tās Drošībnieki.
  4. Eksistē Kriminālatbildība par apzinātiem meliem un ļaunprātīgu slepkavības izmeklēšanas sabotāžu, tas būtu par Jums Cienījamais Ģenerālprokurora Kalnmeiera Kungs!
  5. Šobrīd jau apcietināta „pabalstu afēriste”, atkāpies Premjerministrs un valdība, atlaists MAXIMA direktors(iespējams), atstādināts (bez algas saglabāšanas) ārsts Šics, kurš informēja sabiedrību par bojāgājušiem. Šics ir VARONIS – noteikti izvirzāms par LATVIJAS GADA CILVĒKU! , „pelnus uz savas galvas kaisa” LTV… , Ušakovs (it kā atstādinājis, kā pats saka nevainīgus 6 būvvaldes darbiniekus uz izmeklēšanas laiku), viens aizgājis pats. Kā redzam – „daži vainīgie jau pieteikušies”.
  6. Ušakovs ar Ameriku paši vada izmeklēšanu, paši zina un jau paziņojuši, ka ir nevainīgi, un Kalnmeiers viņiem tic… ka ir visi NEVAINĪGI. Aizdomās turamo nav (kāpēc tad kratīšanas?), Ušakovs veido MEMORIĀLU, izdala cietušajiem naudu (vēl nedod, bet it kā gribot to darīt), pārbauda tikai MAXIMAS veikalus (viena celtniecību jau apturēja, lai gan tur esot viss kārtībā) (vai tiešām visā Rīgā nekur, nekas citur nebruks?), balso referendumā par Krievu valodu(viņa vēlētāji tā grib), rīko Salūtus 10 reizes gadā, liek 54 mirušo lauku radiņiem pirkt 2xdārgākas biļetes uz trabaju braucienam uz Meža kapiem(kur solīja izveidot „Ušakova aleju traģiski bojā gājušajiem”), mīl kaķus, kabineta vadītāju (internacionālists), dažreiz sievu, vēlētājus – rižaņus, Puķkinu, Krieviju un Kalnmeijeru, jo tas „neredz baļķu kaudzes ne savās, ne Rīgas Kungu Acīs”. Apsveicam!
  7. Nav šaubu, ka SC un ZZP zināja, ko dara Kalnmeieru, Bērziņu ievēlot! Un tiešām BAIGI FORŠI!
  8. Kaut kā Prezidentam A. Bērziņa kungam nevaļa, mirkļos, kad „jāvērtē Fašistisko internacionālistu” veikums un noslīdējušais morālais ģīmis.
  9. Ārlietu ministrs Rinkeviča Kungs „neizdveš par Viļņas samitu, ne pušplēsta vārda”(jāapbalvo ar Trīszvaigžņu ordeni, jo neizpauda Jevrõpas konfidenciālos un citus NOSLĒPUMUS!), vien nopludina Super Slepenas Ziņas – daži (noslēpums kuri) Lietuvas Diplomāti medniekdesiņas un CoCa-Colu turpmāk nepirks MAXIMĀ. Vajadzētu ierosināt Disciplinārlietu par SSZiņu nopludināšanu, it sevišķi, jo nav nosaucis diplomātu personas kodus.
  10. Cik noprotams, neviens „cietušais”, ne dzīvie, ne mirušie neesot saņēmuši ne santīma, bet Glābēji, Ušakovs, Ameriks un Būvvalde saņems Slepkavības Lielisā Menedžmenta Prēmijas trīs algu apmērā! Vajadzētu iztaisīt kārtīgu uguņošanu Komjaunatnes Krastmalā! Bērziņš solās dot starta šāvienu….

  Viss labi, tik vecpilsētas baznīcu torņos Kraukļi BRĒC…

 5. Tā gan.

  Tātad – Vienotība… neparasts „organisms”, pagāja ļoti ilga saskaņošanas fāze, līdz „atomu atgrūšanās”(vienpola) un „pievilkšanās” spēki (pretēji elektriski lādētās daļiņas), atrada „dabisko konfigurāciju”, veidoja dzīvotspējīgu organismu, vai vismaz uzrādīja nākotnes attīstības ceļus un kristalizācijas aizmetņus. Šis process nav noslēdzies, tādēļ tas turpina negatīvi ietekmēt politisko procesu gaitu. Žēl.

  Grūti analizējama S. Āboltiņas nonākšanas Latvijas Valsts amatpersonas Nr. – 2 krēslā. Šī pasākuma īslaicīgie, temporālie ieguvumi un katastrofālie ilglaicīgie zaudējumi, to izvērtēšana un „vēsturiskā cena” vēl jāanalizē nākotnē. Aizdomas, ka tie devuši kapitālus „amatpersonas”, vēl grūti definējamus un izprotamus morāli politiskus zaudējumus. Cietusi arī partija, Valsts, Saeima. Žēl.

  Zaķa afēras rašanās, atsauc atmiņā Botičelli „Venēras dzimšanu”. Ārpus zemes spēku intriga, kas tika instrumentalizēta kā „mini pasaules gals” vai vismaz „pasaules gala sākums”, kam nebija ne mazākā sakņojuma „īstenībā”. Aizdomas, ka toreiz, Vienotības „serdes” un perifērie spēki naski sadarbojās ar „konkurējošām firmām”. Afēras atrisinājums, ļaujot problēmai vienkārši „izžūt”, neradīja noslēgtu kompozīciju…, neskaidra neapmierinātība, aizvien vēl gruzd… un Zaķis arī šodien nav „pilnvērtīgs politiskais spēlētājs”. Žēl.

  Partija, kas sastāvēja no daudzām „raibi krāsainām personībām”, daudzas no kurām bija spilgtas, bet mazāk nosvērtas, pārdomātas, dziļi analītiskas, morāli un cilvēciski „priekšzīmīgas”, dažbrīd izjaucot sabiedrības līdzsvara sajūtu. Tas viss neveicināja konsolidāciju un spēku koncentrāciju nosprausto mērķu sasniegšanai. Žēl.

  Dombrovska ilgus gadus koptais tēls – „arī viens ir karotājs” , bieži izsauca „neticīgu apbrīnu”, bet neradīja prieku, par Tautas mīlēta, bet paša partijas „pieciesta” Tautas tribūna panākumiem. Prieks bieži mijās ar līdzjūtību (Mēs par viņu balsojam, bet… „Viņš taču Viņējais, kāpēc Viņi Viņu neatbalsta, vai vismaz „nepakāpjas” uz Viņa „veiksmes”? Kāpēc mēs Viņu mīlam, bet partija tikai tolerē?). Vienotība (neesam nevainīgi – arī Mēs – Latvija), kas gadiem profitēja no Dombrovska, gadiem grieza pa šķēlei no Viņa panākuma, bet nedeva Viņam nekā pretī… Žēl.

  Strauji „lienoši”, paklusām un nedefinēti tika nomainīti visi (izņemot Pavļutu un Kozlovski) neVienības ministri. Paslepus, „noslēpumainu spēku izMobēti” pa vienam, bet ar atpakaļvērstu skatu redzam, ka plānveidīgi, nežēlīgi, sistemātiski, cits pēc cita Koalīciju pameta Satiksmes, Tieslietu, Izglītības, Vides un Pašvaldību, Kultūras Ministri(daži pat atkārtoti). Sevišķi kurioza bija KM atstādināšanas afēra, kas turpinājās vairākus gadus. Finālā Dombrovski piespieda rīkot „garo nažu Bērtuļu nakti”, bet LNO vadības demisiju pat „nedefinētie spēki” neuzdrošinājās anulēt. Vismaz par to – Paldies. Tāds neparasts, bet permanents „Valsts apvērsums”, kas vainagojās panākumiem 2013.g.27.novembrī. A. Bērziņš uzreiz paziņoja, ka ar gandarījumu pieņem demisiju, grib „neierobežoti plašu koalīciju” (ko gan tas varētu nozīmēt?) un, ka viņa favorīts Ministru Prezidenta amatam ir (prokrieviskais) Rinkevičš. (ĀM – „Slepena – Traģiska – Ziņa pēc Viļņas Eirosanāksmes– Lietuviešu Diplomāti nepirks MAXIMĀ CoCa – Colu. Dižtraģiskas Gaviles?)

  Nedaudz kārtis pamaisīja Āboltiņa ar Kalnieti. Tās piedāvāja Piebalgam nākt uz Rīgu, lai Āboltiņa varētu to aizvietot EK komisāra krēslā un tādējādi jau „iesildīt vietiņu”, mērķējot nokļūt, ienesīgajā amatā.

  Vienotībai jau izdevies sadarbībā ar tandēmu – SC un ZZS praktiski likvidēt Reformu partiju. Plānveidīgi, sistemātiski un ar zināmiem panākumiem, tās diskreditē NA.
  Kas atliek?
  Piebalgs? Pabriks, Kariņš, Dālderis. Divi beidzamie – tāds „niekalbju piedāvājums” lai pateiktu: „A mums Vienotībai vienalga, hāāāā”, ne mums vajag Tiesībsargu, ne Ģenerālprokuroru, ne Prezidentu, ne Premjeru. Solvita jāiekārto un visss. Fsjõ. Točka.” Viss jāsakārto tā lai pēc Saeimas vēlēšanām Latvija būtu laimīga par Rinkeviču Premjera amatā un „lielo koalīciju, SC vadībā”. Lēnām (pagaidām novēršami, bet ne ilgi vairs) uz to iet!

  Mūsu uzdevums izsaukuma zīmi nomainīt pret jautājuma, bet labāk Nolieguma zīmi. Mēs visi esam šodien par to atbildīgi!

 6. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Tā gan…, bet muļķīgi ir prasīt no A. Bērziņa adekvātu reakciju un civilizēta politiķa domu gājienu un izteikumus, bet nemēģini mums iestāstīt absolūtas blēņas un „noburt” mūs.
  Vēl krimināli skandalozāki ir tā saucamā Rīgas Mēra Nila Ušakova un viņa vietnieka vietas izpildītāja Amerika „Nevainības zvēresti, Būvvaldes izslēgšana no aizdomās turamo loka, Memoriālu ierīkošanas afēras vēl pirms bojāgājušo mirstīgās atliekas bija izvāktas, pabalstu solījumi, kas nu pārvērtušies par trīs mēnešalgu prēmijām sev un glābējiem, nezināmā virzienā pazudusī Ziedojumu nauda – ap 500 000 Ls. , solījumi izveidot „meža kapos Ušakova vārdā nosaukto kapu aleju traģēdijas upuriem”, par to vairs neviens nerunā… Traģiska Klaunāde uz Latvijas un Krievijas pilsoņu un Rīgas iedzīvotāju „kauliem”. Ir 54 bojāgājušie un ap simtu fiziski cietušo un miljoniem cilvēku pasaulē, kas ieejot veikalā pēta veikala arhitektūras inženiertehnisko izpildījumu, un griestu izveides konfigurāciju, pirms iepirkuma grozā novieto „maizes kukuli”.
  Ģenerālprokurora Kalnmeiera Kriminālā Mantra – vainīgo nav, aizdomās turamo nav, pētām dokumentus. Celtniekus, menedžerus, inženierus utt. nepratinām, lai tie pārlieku neizpļāpājas, kamēr neesam atraduši veidus kā „varēsim lietu izbeigt, bez vainīgo meklēšanas un atrašanas” …, veicam kratīšanas (kur? kāpēc gan?, ja aizdomās turamo nav?). Meklējot iespēju „lietu neizmeklēt” nomainīti jau trīs atbildīgie Prokurori…
  Vai tas viss ir „O.K.”?

 7. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  ..
  Cik ilgi vēl, L A T V I J A ? ? ? ? ? ?
  Kas notiek? LATVIJA!
  ..
  Kas notiek? LATVIJA!
  Ko saka Baznīcas? (Vanags? Un citi?)
  Ko gaida Prezidents? (A. Bērziņš)
  .. Ko guļ Ģenerālprokurors ?(Kalnmeiers?)
  Vai domā Dombrovskis? („…esmu apmierināts ar izmeklēšanu”)
  Cik ilgi ņirgāsieties par Latvijas Tautu un „…slepkavosiet to?” – A.B. (neatkarīgi no tautībām)
  Kas notiek? LATVIJA!
  Vakar sētnieku atbalsts… , ..?
  Vai Bērziņš piekritīs vien Krievijas ārlietu aģenta Rinkeviča kandidatūrai uz Premjera krēslu? Jeb, varbūt neliksim kopiju, lai premjera kŗēslā uzreiz nāk UŠAKOVS???
  Kas notiek? LATVIJA!

 8. Tad Dālderis būtu tas spēcīgais? Vienotība smejas pati par savējiem

 9. Tas jampadracis kas izvērsts par jaunas valdības veidošanu IR b.Bērziņa mēģinājums radīt valstī haosu ,destabilizēt stāvokli valstī.Maxima šim vīram ir tikpat “nozīmīga”kā Ušakovam- nav vainīgs Saeimā tautsaimn.komisijā nestrādāja!Varēja taču noziedot savu algu cietušajiem.Ar savu rīcību b.Bērziņš nevis nomierināja tautu un nesaliedēja traģēdijā,bet radīja bardaku ,sagāza valdību lai iezūmētu tur savus darba devējus -SC,ZZS.Ir palicis tikai 9 m’\en.līdz vēlēšanām un KO spēs paveikt “jauni”ministri,kurus nez kapēc kā kāršu kavu cenšas samaisīt arī Ābolti’ņa.
  Jūs paši / b,Bērziņš -Āboltiņa ,SC,ZZS/ esat prasti TARGAŠI ,ne amatpersonas – profesionāļi !!!- ko prasat no citiem.SAVA LABUMA kalkulētāji.Jums NAV ne morāles,ne godaprāta !!!
  Tādi līdēji pāri līķiem !!

 10. Protams, ka pie naudas dalīšanas nevar laist cilvēkus no malas, malacis Āboltiņa, beidzot pareizi pateici:DD

 11. PREZIDENT BĒRZIŅ, IZDARĪTA ĻOTI LIELA KĻŪDA, KA DOMBRAUSKIS DEMISIONĒJA. LĪDZ DOMBRAUSKA DARBA SPĒJĀM NAV BIJIS NEVIENS PREMJERS UN ARĪ NEBŪS NEVIENS. Vakar noskatoties raidījumu 1 pret 1 bija tiešas konkrētas atbildes. Ļoti švaks mums prezidents. Kad Ušakovu sauks uz pārrunām. Tik daudz bardaka Rīgas domē, bet GANA LABS.Vai tas neizskatās pēc interesantas aizstāvības no prezidenta. UŠAKOVS NEAIZSKARAMAIS, BET KUR 54 DZĪVĪBAS. KAUNS PREZIDENT.

 12. Profesionalu Valsts Prezidentu… ne sitadu diletantu.

 13. un saskaniesi sadarbojas lai aiz “profesionalu” plivura valdiba dabutu savus cilvekus kuri ari tad pilditu vinu gribu…. so lietu varam novest daudz talak un teikt ka tikai profesionali skoloti veletaji drikst balsot jo visi parejie ir nezinigi un neatbildigi amatieri!

Draugiem Facebook Twitter Google+