×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Politiskā vide ir vāja, tādēļ Latvijā ekonomikas izrāvienam nav pamata, uzskata Vilks (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Andris Vilks.

Politiskā vide Latvijā ir vāja, tādēļ ekonomikas izrāvienam nav pamata, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja bijušais finanšu ministrs un Eiropas Investīciju bankas vecākais padomnieks stratēģiskos jautājumos Andris Vilks.

Viņš atzīmēja, ka Latvijas ekonomiskā attīstība šobrīd ir zināmā mērā stagnējoša un bez pārsteigumiem. “Tas arī ir sagaidāms, jo mēs redzam, ka Latvijā politiķi un politiskā vide ir ļoti vāja. Kamēr tāda tā paliks, tikmēr nav jēgas domāt, ka Latvijā ir gaidāms kāds izrāviens vai būtiskas reformas,” sacīja Vilks.

Viņš norādīja, ka tas ir skumji, jo Latvija neizmanto to potenciālu, kas varētu būt. “Mums var ekonomika augt nevis par 2% vai 3%, bet par 4% un 5%,” sacīja bijušais finanšu ministrs.

Vilks arī piebilda, ka par reformām daudz tiek runāts, taču neesot neviena, kas ir spējīgs reformas reāli veikt.

Vilks bija finanšu ministrs abās Valda Dombrovska (“Vienotība”) valdībās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jā ,politiskā vide mums ir vāja ,faktiski nav elites. Tomēr bijušajam finanšu ministram ir absolūti precīzi jāzin izaugsmes un tai sekojošās labklājības tautsaimnieciskie nosacījumi. 25 gadu laika ne reizi nav konstatēti darba ražīguma un ražošanas efektivitātes izaugsmes līkņu strauji kāpumi konkretās ekonomikas nozarēs . Parādību nekonstatējot politiķu runas par izaugsmi ir tuvu populistiskai demagoģijai.Viņi vienkārši nezin ko stimulēt jo sektorālā attīstība ir ļoti nevienmērīga. Otrs moments ir ilglaicīgā nespēja uztvert ,ka zemkopība un tās produktu eksports pasaulē sistemātiski nokļūst krītošās efektivitātes spīlēs ,kā šobrīd piensaimniecība. Rezultātā netiek izstrādāti pasākumu kompleksi šīs krīzes pārvarēšanai. Bet atbildes meklējamas nozaru atbalstā kurām tieši šobrīd augoša efektivitāte. Kam jāpāredz šis lauks ,ja ne finanšu ministrijai ,savukārt tās ieteikumi kļūtu par atbalstu politiskās vides izaugsmei.

 2. Tas nav iespējams Atbildēt

  ES dalībvalsts Latvija (ne jau “zināmā mērā stagnējoša”) bet “ar straujāko Eiropas Savienībā ekonomikas attīstību”,tāda,kā apgalvo Vilks, palikt nemaz nevar!

 3. Ekonomiskais izrāviens? Atbildēt

  Samazinot visas pensijas un novirzot citiem mērķiem pat sociālā budžeta miljardu? Un,kur tad palika (kā Tautas partijas,tā Vienotības izreklamētā) pakāpeniskā IIN samazināšana visiem? Nerunājot jau nemaz par 2009.gadā solīto pilnīgu pāreju uz progresīvo ienākuma nodokli no 2010.gada?

 4. “Ministrs uzsvēra: ja arī sociālajā budžetā atrodas nauda,lai atsāktu indeksēt pensijas,tā būtu primāri jānovirza budžeta konsolidēšanai.Vilks atgādināja,ka budžets jāturpina konsolidēt arī 2012.gadā,arī uz sociālā budžeta rēķina.” Skat.”Vilks: nevaram atļauties indeksēt pensijas”,Delfi,06.jūlijs 2011 17:48
  Ekonomiskais izrāviens uz garantētā minimālā ienākuma apcirpšanas,pensiju indeksācijas un samazināta PVN pārtikai rēķina,tiešām nav iespējams,neraugoties pat uz Vilka apgalvojumu Latvijas radio,ka Latvija ir Eiropas Savienības paraugvalsts.Nav iespējams ne jau tik daudz vājās politiskās vides,cik Vienotības ačgārno,regresīvo nodokļu dēļ!

 5. Tā nauda no rietumiem Atbildēt

  Arī nãktu un gaida lai latvieši paši sakårto savu korumptētību un bezjēdzīgos nodokłu likumus. Kurš tad gribēs riskēt savu naudu tādā kā pribaltikas guberńā? Pašiem savu māju jāsaved kārtībā!

 6. Vilks bija viens no tiem, kurš apgalvoja – ieviesīsim eiro – investori bariem gāzies uz Latviju… ka ne atkauties nevarēsim… Nu un kur tad ir? Kādēļ tad stagnējam??? Vai tikai tas vēl nav ieildzis dižais veiksmes stāsts, kura ietvaros atņēma naudu zemākiem ierēdņiem, bet to pašu naudu pielika ierēdņu priekšniekiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+