×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Politiskās vēsmas liecinot par vēlmi nomainīt LTV vadību (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aija Cālīte-Dulevska

“Pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) jaunā sastāva apstiprināšanas tā varētu nākt klajā ar pārmaiņām sabiedriskās TV valdē,” intervijā “Latvijas Avīze” teic NEPLP vadītāja Aija Cālīte-Dulevska. Tas esot viņas personiskais vērojums un par to liecinot politiskās vēsmas.

Pamatojot savu lēmumu vairs nekandidēt uz darbu NEPLP, A. Cālīte-Dulevska atzīst, ka neizjūt pietiekamu politisku atbalstu savai kandidatūrai. “Neviens jau acīs to tā nepasaka, bet tādas vēsmas ir jūtamas,” teic NEPLP vadītāja, piebilstot: “Zināmā mērā tam visam ir arī sakars ar pašreizējo LTV valdi, pret ko politiskos līmeņos ir diezgan liela neapmierinātība.”

Jāatgādina, ka šopavasar LTV valdes izraudzīšanā neiztika bez peripetijām. NEPLP nolēma pagarināt līgumu ar iepriekšējo LTV vadītāju Ivaru Belti, savukārt pārējos divus LTV valdes locekļus – finanšu vadības un programmu attīstības jautājumos – meklēja konkursā. Lai gan sākotnēji LTV valdes locekļa satura attīstības jautājumos Sergeja Ņesterova pilnvaras netika pagarinātas, tomēr vēlāk NEPLP pārvēlēja viņu šajā amatā. Ņesterovs ieguva trīs NEPLP locekļu balsis – viņa kandidatūru atbalstīja Dace Ķezbere, Ainārs Dimants un Dainis Mjartāns. Savukārt Ivars Zviedris un NEPLP priekšsēdētāja A. Cālīte-Dulevska atbalstīja šovu producenta Kristapa Valdnieka kandidatūru. LTV valdes loceklis finanšu un tehnoloģijas jomā ir Ivars Priede.

Nākamā gada sākumā četriem no pieciem NEPLP locekļiem noslēdzas pilnvaru termiņš. Pilnvaras turpināsies vēlāk ievēlētajai Dacei Ķezberei, bet uz vakantajām četrām vietām padomē pieteikti 11 kandidāti: žurnālists Ivars Āboliņš, filmu un reklāmu producente, kampaņu vadītāja Aija Ansone, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Ieva Beitika, producents Patriks Grīva, žurnāliste Žanna Helmane, SIA “HIC” vadītājs Nikolajs Lācis, NEPLP Monitoringa centra vadītājs Jānis Lielpēteris, Latvijas Raidorganizācijas asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, līdzšinējais NEPLP loceklis Dainis Mjartāns, politikas centru apvienības atvērtai sabiedrībai “Pasos” direktore Vita Anda Tērauda, žurnāliste Sanita Upleja-Jegermane.
NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima. Komisijā līdz 23. decembrim var iesniegt atsauksmes par minētajiem kandidātiem.

INTERVIJU AR A.CĀLĪTI – DULEVSKU “TIK GARAS IR MŪSU ROKAS…” MEKLĒJIET ŠODIENAS “LATVIJAS AVĪZĒ” VAI E-VERSIJĀ.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Saprotu, ka neviens viņu personīgi nepazīst, bet visiem ir viedoklis. Komentārus raksta cilvēki, kuriem nav ne mazākās jēgās par NEPLP, kur nu vēl par Latgales mediju situāciju. Nepadodies provokatoriem !

 2. Mjartāns ir eksperts Latgales mediju telpas jautājumos. Ja viņš nevilktu to vezumu, Latgale būtu daudz krieviskāka.

  • Paskaties uz viņa izglītību un darbiem….nav nekāds eksperts mediju lietās….tas, ka jaunībā strādāja radio un lasīja ziņas, tas nenozīmē, ka ir gudrs mediju telpas politiskajos jautājumos, mediju telpas aizsardzības jautājumos un arī tehniskajos jautājumos, kas saistīti ar apraidi, frekvencēm, jaunu torņu būvēšanu pierobežā…….Tikai senči un brūte no Latgales, un īpašumi Varakļānu pusē – tas, savukārt, viņu nepadara par latgaliskuma ekspertu…..Un par latgaliskuma ekspertu viņu nepadara arī tie daži latgaliski ierakstītie komentāri feisbūkā!
   Mjartāna vietā jāieliek mazāk krievisku cilvēku (krieviskumu Mjartāns nodemonstrēja piešķirot radio frekvences priekš krievu radiostacijām), tad Latgale priekš radio un TV raidījumiem dabūs 5 reizes lielāku summu salīdzinot ar to, ko tagad atmetusi kolektīvi balsojot visa NEPLP…..Domāju, ka NEPLPā sēdošs patriotisks kurzemnieks priekš Latgales izsistu vairāk kā rīdzinieks ar latgaliskajām saknēm Mjartāns.

 3. Pēc Mjartāna, šķiet, ilgojas KNAB. Bet kā Belte no Kremļa mediju impērijas varēja kļūt par LTV vadītāju, tas ir īstais jautājums.

 4. Lietderīgāk būtu šo anštati likvidēt.

 5. 1. Jāpadzen visu NEPL padomi. Galīgi impotenta aizstāvot Latvijas mediju telpu no Krievijas informatīvajiem uzbrukumiem.
  2. Un mani galīgi pārsteidz NA biedrs NEPLP loceklis Mjartāns, kuru redzēju sestdien NA kongresā – iepriekš Mjartāns atbalstīja frekvenču piešķiršanu krieviskajām radiostacijām gan Jēkabpilī, gan Rīgā, gan Valmierā, kā arī atbalstīja Sergeju Nestorovu LTV valdes locekļa amatā. Kā tāds kļuvis par NA biedru? Tas galīgi neiet kopā ar R.Dzintara kongresā pausto par mediju telpas latviskošanu un krieviskuma mazināšanu. Vispār baumo, ka Mjartāna civilsieva ir NA jaunapstiprinātā valdes locekle un Gerharda biroja vadītāja madoniete Zeimule. Nu bet nacionālās stājas nav abiem. R.Dzintar, uzmanies, ka mūsu partiju nesagrauj no iekšpuses.

Draugiem Facebook Twitter Google+