×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
26. janvāris, 2018
Drukāt

Politiskās “vēstuļu bumbas”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sociāldemokrātu līderi Livju Dragneu 21. novembrī aizturēja Nacionālais Pretkorupcijas departaments, un viņa aktīvi 27 miljonu eiro vērtībā tika iesaldēti sakarā ar apsūdzību ES fondu izkrāpšanā.

Trešdien Eiropas Komisija vēstulē atkārtoti brīdināja Rumāniju par ieslēgto atpakaļgaitu korupcijas apkarošanā, informē euractiv.com. Kā ziņots, 30 tūkstoši demonstrantu Bukarestē sestdien izgāja protesta demonstrācijās pret parlamenta decembrī pieņemto tieslietu reformas likumu, kas apgrūtinās korumpētu ierēdņu kriminālvajāšanu. Demonstranti iesaistījās sadursmēs ar policiju, sauca “Zagļi!” un “Atkāpieties!”, pūta svilpes un vicināja Rumānijas karogus.

Vēstulē norādīts, ka nekas nav darīts, kopš EK ikgadējā ziņojuma novembrī, lai novērstu bažas par tiesu reformām. Savukārt Sociāldemokrātu partijas (PSD) līderis, Rumānijas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētājs Livju Dragnea, kurš pats apsūdzēts ES fondu izkrāpšanā, atbildēja ar pārmetumiem par nekorekto manieri, kādā Eiropas Komisija informēta par reformu debašu atklātumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+