×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. februāris, 2015
Drukāt

Politiski represēto apvienība aicina veidot fondu valsts aizsardzībai (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar ģeopolitisko situāciju Krievijā un Ukrainā būtu ieteicams nodibināt fondu Latvijas aizsardzībai, kā arī izstrādāt mobilizācijas plānu, 14.februārī norādīts biedrības “Latvijas Politiski represēto apvienība” konferencē.

Kā aģentūrai LETA atzina biedrības valdes sekretāre Dagnija Liepiņa, konferencē tika pieņemta deklarācija, kurā norādīts uz Krievijas režīma agresiju Ukrainā, kas neizslēdz līdzīgu notikumu risku arī Latvijā. Tādēļ gan prezidents, gan valdība, gan arī ikviens Latvijas iedzīvotājs, saglabājot valsts pašcieņu, aicināts veikt preventīvos pasākumus, lai nepieļautu līdzīgu scenāriju attīstību.

“Aicināsim nodibināt tautas atbalsta fondu Latvijas aizsardzībai. Ņemot vērā nepietiekamo finansējumu aizsardzībai, fondā katrs varētu ziedot kaut nelielu summu, kas veicinātu iesaistīšanos aizsardzības stiprināšanā,” teikts konferences biedru aicinājumā.

Tāpat tajā norādīts, ka, iesaistot masu saziņas līdzekļus, pašvaldības un izglītības iestādes, vajadzētu izplatīt zināšanas, kā katram rīkoties iespējamā hibrīdkara apstākļos, kā arī izstrādāt mobilizācijas plānu un sagatavot mobilizācijai un ātrai apmācībai nepieciešamās infrastruktūras.

Savukārt lielākajās pašvaldībās vajadzētu izveidot mobilas, ar modernāko aprīkojumu ekipētas zemessargu vienības desmit cilvēku sastāvā, kuru uzturēšanu finansētu Aizsardzības ministrija kopā ar attiecīgā novada pašvaldību.

Deklarācijā arī norādīts, ka, neraugoties uz panākumiem Latvijas attīstībā, valsts pārvaldē joprojām saskatāmi ievērojami trūkumi.

“Augstos amatos tiek ieceltas partijām pietuvinātas personas, kuras bieži vien pauž sponsoru, nevis iedzīvotāju intereses. Līdzīgas tendences izpaužas arī Valsts prezidenta kandidāta izvirzīšanas procesā. Uzskatām, ka tautas vēlēts prezidents nespēj atrisināt samilzušās problēmas, ja valsts un tautas labklājību nestādīs augstāk par atsevišķu grupu interesēm,” norādīts konferences biedru aicinājumā.

Tajā arī teikts, ka plaisas mazināšanai starp sabiedrību un valsts pārvaldi būtu jāveido publiskās veicināšanas padome septiņu līdz 20 sabiedrības uzticību baudošu cilvēku sastāvā.

“Protams, šāda sadarbība jau notiek, valdībai konsultējoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, pensionāru un citām organizācijām, tomēr tas nav pietiekami, lai veicinātu uz izaugsmi vērstu dialogu,” teikts aicinājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vai jūs to nopietni – ar ziedotiem dārgmetāla zobu kronīšiem un sudraba mildām pret Putlera katjušām?

  • GVIDO to oho

   Nezinaashana neatbriivo no atbildiibas! Shai gadiijumaa ir runa par Juusu zinaashanu truukumu,jo Latvijas Valsts zelta kraajumi (ap 7 tonnaam zelta) latvieshi saziedoja!!! Taa ir pietiekama summa ,ar ko vareetu uztureet gan armiju,gan papildinaat brunjojumu.
   Nezinaashana rada baumas,klachas,sabiedriiba tiek dezinformeeta.Vai tas bija Juusu noluuks?
   Es ESMU PAR shaada fonda izveidoshanu!

 2. Valsti kurā ir graujošs sociālais netaisnīgums,cinisms ,individuālisms un egoisms neviens neaizstāvēs no iebrukuma ,ja nu vienīgi par lielu naudu.

 3. Doma laba, pat nauda ir- palika no Milānas izstādes, kuru grib kaut kur un kā izsijāt. Pārdodas angļu bruņumašinas Latvijai arī derētu policijas vajadzībām ārkārtas situācijā vismaz kādas 20. Tad vēl kādas 20 robežsargiem. Tas labāk kā nekas un gudra spriedelēšana. Tas nav dārgi un nauda arī ir. Tas būtu pirmais reālais ieguldījums valsts drošibai – bet vai gribēs?
  Tas ļautu bruņu aizsegā pārvietoties pie ”pēkšņas” zaļo cilvēciņu parādīšanās un kremļa zvaigžņu milētāju ” neorganizēta” dumpja apspiešanai. Atrunāsies – ”Saxon” -tas vecs modelis vajag jaunāku – tikai tad nāksies skriet kājām un gaidīt kaut ko un varbūt pat ar wasserclozet bruņotu… laikam ģenerālim …pārējie kājiņām. Ukraiņi pērk par simbolisku maksu 50 000. Ko valsts gaida – lielāku un dārgāku lai % iznāktu? Vēlams Rigā negulēt un darboties valsts labā!

 4. ja valsts nespēj tad tautai pašai sevis jāaizstāv, ja fonds būs noteikti ziedošu.

  • Labi teikts! Cik zinu Latvijai truukst prettanku ierochi. Leishiem ir Javelin rakjetes. Taas sniedz liidz 2000 m un pashas sameklee ar infra sarkaniem stariem silto tanku. Der arii pret helikopteriem. Viens racheshu shaaveejs maksaa ap 70 000 dollarus .

 5. Kārtējie slima suņa murgi! Nevis fonds aizsardzībai jāveido, bet jāuzvedās korekti, neskrienot vilcienam pa priekšu un nevaukstēt aizskaroši. Lielie onkas tiks galā bez prezidējošās Latvijas gudrībām. Laimsevi izrāda tādas stulbas politiķes kā Gribauskaite un Psaki!

 6. Melplushkans no "Draugiem" Atbildēt

  Pie mums gan atbalsta Putleru, jo esam taa pakalpinu projekts prieks vieteejo vientiesu pratu cakaresanas un kontroles. Pie mums speciaali tiek uztureeta un lobeeta Kremla propagandas trollu brigaade, kas liek rakstus un skalo smadzenes, aprej oponentus komentaaros. Bet muusu cenzori, admini, savukaart, tiem piespeelee, gan blokeejot citaadi domajoso rakstus, gan uz laiku pasus, kas atlaujas iebilst trolliem, liidziigi kaa pret preterorisma akcijas daliibniekiem prokremliskie polici, atrodam iemeslus..
  Pie mums nedrikst atlauties nekaunibu iebilst labakas valsts pasaule – Krievijas slavinajumiem un tas ienaidnieku pilnigai nozakasanai, jo pie mums tas skaitas sodami, jo neatbilst seit deklaretajam draudzigumam…
  No tadiem censamies atbrivoties, lai netrauce mums veelamo putleristu cinai par pasaules paklausanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+