×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Politisko partiju reitingā ZZS apsteidz ilgstošo līderi “Saskaņu” (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji - Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs (no kreisās) un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Martā populārākais politiskais spēks bija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas apsteidza ilgstošo reitingu līderi – opozīcijas partiju “Saskaņa”, liecina “Latvijas faktu” veiktā aptauja.

Lielākā daļa respondentu – 20,2% – Saeimas vēlēšanās būtu gatavi atbalstīt ZZS, bet otrā populārākā partija bija “Saskaņa”, par kuru balsotu 17,9% vēlētāju.

Savukārt par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) martā balsotu 9% vēlētāju, bet “Vienotību” atbalstītu 5,5% respondentu.

Latvijas faktu” direktors Aigars Freimanis sacīja, ka šāds ZZS reitinga pieaugums varētu būt skaidrojams ar valdības izmaiņām. Proti, ZZS “vēlētāju gaidās” kļuvusi par premjera partiju, tā arī ir reakcija uz ilgstošāku neskaidrības periodu pēc Laimdotas Straujumas (V) valdības krišanas, norādīja sociologs. Turpmāka situācija gan būšot atkarīga no ZZS un valdības veikuma – vai šis politiskais spēks spēs vēlētājiem sniegt attīstības un stabilitātes garantijas, pauda Freimanis.

Savukārt “Saskaņai” ilgstoši ir ļoti stabils reitings, ļoti lojāls vēlētājs, un izmaiņas reitingos galvenokārt svārstās ap iespējamo statistikas kļūdu. Freimanis arī piebilda – ņemot vērā “visus datumus maijā”, viņš nebrīnītos, ja “Saskaņa” atkal kļūtu par populārāko partiju.

Runājot par nacionālās apvienības un “Vienotības” reitingiem, sociologs teica, ka ir grūti prognozēt kaut ko īpaši stabilu un drošu. “Vienotībai” “jātiek ārā no dubļiem”, un jūnijā gaidāmais kongress var kļūt par pagrieziena punktu šai partijai, uzsvēra Freimainis.

Savukārt VL-TB/LNNK esot zināms politiskais spēks, kuram nekas būtiski nav mainījies kontekstā ar jauno valdību. No otras puses, bēgļu krīze, kas paaugstina satraukuma līmeni sabiedrībā, var ietekmēt vēlētāju izšķiršanos par labu VL-TB/LNNK, sacīja Freimanis.

Tikmēr pārējie parlamentā pārstāvētie politiskie spēki – Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un “No sirds Latvijai” (NSL) – nepārvārētu 5% barjeru, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Par LRA balsotu 4,6% vēlētāju, bet par NSL – 2,3% aptaujāto.

Vēl 22,4% vēlētāju nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu, bet 14,7% respondentu vēlēšanās nepiedalītos.

Kā liecina “Latvijas faktu” dati, ZZS apsteidz “Saskaņu” otro mēnesi pēc kārtas. Februārī par ZZS bija gatavi balsot 21,2% vēlētāju, par “Saskaņu” – 20,1%, par VL-TB/LNNK – 8,7%, par “Vienotību” – 5,9%.

Aptauja veikta no 5. līdz 17.martam, un tajā piedalījās 1006 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Aivar, vispirms tu man, pēc tam es tev. Un Nilsam — mēs abi !

  2. elemen†āri, Nikolsōn! pos†komunis†iskās Brīvvalsts elek†orā†s s†ulbs kā .. un tic nosaukumiem. “zaļo” konformkomunis†u ar Saldus kompar†ijas sekre†āru, ..u par priekšsēdi rei†inga augšana nozīmē to, ka, kad nu par†iju apvienība “Vieno†ība” iziet uz skuju †akas finiša †aisnes, koncep†uāli par “latviskajām” par†ijām balso†āju elek†orā†s pasāk meklē†ies un tie, kuri šādu vai tādu iemēslu dēļ negrib balsot par NAcionālpsihopā†iem / NAcionālās maksā†nespējas adminis†rēšanas par†iju, piebiedrojās “zaļo” konformkomunis†u elek†orā†am!

  3. ”Ko viena tante teica” -pa bezdrāts telefonu !

  4. Edgara Liepiņa dziesmu- “kad vēlēsim Augstāko Padomi, tad…” Brr…..

  5. Āboltiņa liekas savu ir panākusi,vienotība nogremdēta,valsts iegrūsta bijušo komunistu unkriminālnoziegumos apvainoto personu rokās,(Lembergs pats pa televīziju teica ,kad viņam prasīja par sākuma naudu,ka medībās braucis kāds vācu bagātniks un maksājis par katru nōšauto briedi un kopā ar krievijas lauksaimniecibas ministru zadzis un pārpārdevis minerālmēslus-diez vai šie darījumi bija legāli)

  6. Nez kāpēc šī ziņa it nemaz neiepriecina.

  7. Ko tādi vēl dara Latvijas valdībā? Kauns!

Draugiem Facebook Twitter Google+