×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Politisko peripetiju dēļ izpalika Latvijas kredītreitinga paaugstināšana, pieļauj Strazds (1)

Foto: LETAFoto: LETA

"Nordea" bankas vecākais ekonomists Andris Strazds piedalās Latvijas biznesa vitalitātes mērījuma jeb "Nordea vitametra" prezentācijā un uzņēmēju un ekspertu diskusijā par eksporta iespējām.

Varētu būt, ka pēdējo nedēļu politisko peripetiju dēļ izpalika Latvijas kredītreitinga paaugstinājums, un tā vietā “Standard&Poor’s” paaugstināja Latvijas reitinga nākotnes prognozi, šodien videokonferencē sacīja “Nordea” bankas Latvijā galvenais ekonomists Andris Strazds.

No vienas puses tika gaidīts paša reitinga paaugstinājums un varētu būt, ka tas izpalika politisko peripetiju dēļ, vērtēja ekonomists.

Tomēr Strazds arī atzīmēja, ka kopumā reitingu aģentūras pēc ekonomiskās krīzes pasaulē ir piesardzīgas, tās iet nopakaļ finanšu tirgum un tikai apzīmogo to viedokli, kas jau izteikts finanšu tirgos.

Finanšu tirgus izpratnē Latvija pelnījusi par pakāpi augstāku reitingu – nevis “BBB+”, bet gan “A-“, tomēr reitingu aģentūras vilcinās šo faktu atzīt, skaidroja Strazds. Viņš pieļāva, ka, no vienas puses, tas pat ir labi, jo Latvijai nevajag pārāk daudz uzslavu, lai neieslīgtu pašapmierinātībā.

Šodien starptautiskā reitingu aģentūra “Standard&Poor’s” paaugstināja Latvijas kredītreitinga nākotnes prognozi no stabila uz pozitīvu, saglabājot pašreizējo reitingu “BBB+” līmenī. “Standard&Poor’s” norāda, ka ir augsta varbūtība tuvāko 24 mēnešu laikā paaugstināt reitingu, ja tiks turpināta spēcīga, stabila un sabalansēta Latvijas ekonomikas izaugsmes politika un izaugsme valstī būs augstāka nekā citās līdzīga ienākumu līmeņa valstīs, vienlaicīgi samazinot neto ārējā parāda saistības un neto valdības parādu.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kur, sabrūkot veikalam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Lēmumu par atkāpšanos premjers pieņēma sarunas ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu laikā. Jauna premjera meklējumi pagaidām bijuši nesekmīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tieši pateicoties prezidenta Bērziņa “aktivitātēm” Latvija palika bez valdības un arī bez mazākas % likmes aizņemoties ārzemju finanšu tirgos. Toties politiskais tirgus gan tika aktivizēts un tam galu vēl neredz.

Draugiem Facebook Twitter Google+