×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Politisko smagsvaru atceļ no amata

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna tēvocis Džans Sonthēks, kurš tika uzskatīts par ietekmīgāko cilvēku valstī, atcelts no amata, un vairākiem viņa sabiedrotajiem ir izpildīts nāvessods.

Džans Sonthēks atbrīvots no ietekmīgās Nacionālās aizsardzības komisijas vicepriekšsēdētāja amata. Par Džana atcelšanu Dienvidkorejas izlūkdienests slēgtā sēdē esot informējis Dienvidkorejas parlamenta deputātus. Džans Kimu dinastijas pārvaldītajā Ziemeļkorejā esot bijis viens no troņa balstiem. Džanam, kurš ir precējies ar Kima Čenira māsu, bija ievērojama ietekme uz jauno Ziemeļkorejas vadītāju.

Ja šī ziņa apstiprināsies, tas būs nozīmīgākais politiskais notikums Ziemeļkorejas vadībā, kopš Kims Čenuns 2011. gada decembrī kļuva par valsts vadītāju mirušā tēva Kima Čenira vietā.

Dienvidkorejas Nacionālais izlūkdienests ārkārtas brīfingā parlamenta komitejai arī paziņojis, ka divas Džana Sonthēka uzticības personas Ri Jongha un Džans Sūkils novembra vidū tika publiski sodītas ar nāvi. “Par šo nāvessodu izpildi tika paziņots visam militārajam personālam. Kopš tā laika Džans [Sonthēks] ir pazudis,” žurnālistiem teica Dienvidkorejas parlamenta deputāts Džuns Čeonre.

Jonbjonas kodolobjektā vērojamās aktivitātes liecina par centieniem no jauna iedarbināt reaktoru, kas Ziemeļkorejai varētu nodrošināt atomieroču ražošanā izmantojamu plutoniju, paziņojis ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras vadītājs Jukija Amano.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+