×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

“Politologa” Komarovska paskvilas krievu presē

Foto - LETAFoto - LETA

Beidzamajā laikā ir tā: jūs skaidri dzirdat kareivīgu un rafinētu demagogu pakavu klaudzināšanu, taču to uzdod par nevainīgas bērna dvēseles tipināšanu.


Kad lasāt avīzē caurredzami iestudētas klišejas un shēmas, jums saka – tā ir svētruna vai grēksūdze. Neatstāj sajūta, ka situācija pirms referenduma ir nevis tā pēkšņi uzliesmojusi, bet ar sanestu malciņu, posu un kramu uzšķilta, organizēta un uzkarsēta. Ne velti Urbanovičs runā par “baiļu saraksta” sastādīšanu, jo uz fobiju fona ir vieglāk duļķot un dubļot ūdeni, pūst miglu, aizputināt ceļa zīmes, palaist pasaulē mītus, safabricējumus un neatšķaidītus melus – bieži vien tīrā krievu valodā vietējās preses orgānos. Laimīgā kārtā baiļu tirgotājam un viņa aktivitātēm bīstamu procesu organizēšanā pirms referenduma beidzot pievērsusi uzmanību arī kāda drošības iestāde, vilcinoties izsniegt pielaidi slepenai informācijai. Tā atrasts, ka smadzeņu skalošanā uz adresātu visefektīvāk iedarbojas krievu avīžu štata “latvieši”. Viens vērtīgs, ne ar zeltu neatsverams kadrs ir politologs Ainārs Komarovskis (ja viņš vispār ir politologs un “Komarovskis”). Šā kunga paskvilas laikrakstā “Vesti segodņa” aiziet uz urrā un kritiskums pret latvisko – naidīgāks, neslēptāks un melnsimtnieciskāks nekā kuram katram cittautietim! Tavu brīnumu, ka gandrīz vai kā no Ļeņina pārņemtas, arī Komarovska prātulas tiek pārceltas un iekļautas “Saskaņas centra” politiķu vārdnīcā, mācībā, intervijās. Pats par sevi saprotams, ka Latvija viņiem skaitās visatpalikušākā valsts ar visnejēdzīgāko pārvaldi. Viss sliktais priekš viņiem ir labs. Ja arī to atklāti (vēl) nesaka, tad pēc šāda tipa ideologu raksteļiem krieviem it viegli iztēloties, ka latvieši ir zemāka sprīdīšu tautiņa, iedzimtie, kuri nemaz nav pelnījuši neatkarīgu valsti, bet pašlaik kaut kādas kļūdas dēļ Krievlatvijā uzmetušies par politiski dominējošo nāciju, pie tam iekrampējušies nacionālā aprobežotībā. To taču var labot – no visām pusēm skubina latviešu tautas “draugi”! Komarovska tekstā: “Mūsu slāvu kaimiņi mums palīdzēs saprast, kā esam nonākuši līdz tādam stāvoklim, un parādīs, kā tikt ārā no strupceļa.”

 

Ja kāds aizmirsis, “politologs” atgādina, ka nīstajos krievu režīma gados neklājās nemaz slikti. Latviešu valoda un kultūra Latvijā esot bijušas prioritāras visā padomju laikā! – raksta un apgalvo pižikā un kirzovikos tērpies tautietis. Mūsdienās? Komarovskis labsirdīgi mierina: “Daba dāvājusi krieviem mēra sajūtu. Viņi paņems tikai to, kas pēc tiesas un taisnības tiem pieder.”

 

Jūs lasāt šādas “patiesības” un lāgā nesaprotat, kā to uztvert. Oda sīkšana? Čalis greizajos spoguļos par dziļu ielūkojies? Izklausās pēc iepotēšanas, it kā latviešiem šajā zemē būtu privilēģijas pār “otrās šķiras pilsoņiem”. Tā kā nav pikantu pierādījumu, ka latviešiem maksātu lielākas pensijas vai algas, ka valdība labāk izturētos pret pamatnāciju nekā cittautiešiem, tad mājieni ir visai aizplīvuroti – sak, arī krieviem ir pašcieņa, ir tiesības un arī viņiem kaut kas pienākas, bet viņus diskriminē. Kas un kā diskriminē? Kas neizjūt cieņu pret gados veciem ļaudīm, kuriem grūti iemācīties latviešu valodu? Kurš liedz krievu valodas komforta minimumu krievvalodīgo blīvi apdzīvotās vietās? Kam nerūp līdztiesība un saskaņa sabiedrībā, kurš neieklausās, necienī, netiecas pēc taisnīguma un tā daudzkārt tālāk? Paga, – pēc tādas pilināšanas aizdomāsies līdzjūtīgs un bailēs sastindzis ļautiņš, – ASV spiegi tie nevarētu būt, tas taču esmu es pats, latvietis, kurš apspiež līdzpilsoņus! Bet, ja latvieši negrib savā valstī citu valsts valodu kā tikai latviešu – vai līdz ar to viņi nav tuvu fašismam!

Kāda ir t. s. latvisko partiju politvadītāju jauda atbildēt safabricējumiem? Nulle!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+