×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. novembris, 2012
Drukāt

Politologi dažādi vērtē Valsts prezidenta svētku uzrunu

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidenta Andra Bērziņa svētku uzruna vērtējama pozitīvi, tomēr tā nav bijusi pietiekami izteiksmīga, uzskata aģentūras LETA aptaujātie politologi.

“Bērziņa kungs nebija grasījies teikt patētisku runu, bet gan svētku reizē, paralēli norādēm, pauda arī dažādas kritiskas lietas. Kopumā tas izdevās salīdzinoši labi, jo rezonanse viņa sacītajām lietām bija pietiekoši liela,” sacīja politologs Ivars Ijabs. Ijabs norādīja, ka Bērziņš palika uzticīgs savām prioritātēm. Proti, savas prezidentūras sakumā Bērziņš uzsvēra, ka ekonomiskā un sociālā attīstība būs viņa prioritātes. “Viņš varbūt neizceļas ar patētiskām runām, bet viņš runā to, ko domā. Neskatoties uz to, ka kādam no vadošās elites tas varētu likties nepieņemami,” norādīja Ijabs.

Līdzīgās domās bija arī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds, kurš salīdzināja Bērziņa pēdējo divu gadu valsts svētku uzrunas. Rozenvalds norādīja, ka salīdzinoši ar pagājušo gadu, kad uzruna bija vairāk emocionāla, šoreiz tā vērsta uz problēmām, kas skar valsti un tās iedzīvotājus. “Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šogad tika sperts būtisks solis uz priekšu,” sacīja Rozenvalds.

Rozenvalds pozitīvi novērtējis to, ka Bērziņš uzsvēra sabiedrības vienotības jautājumu, proti, uzrunāti arī ārvalstīs dzīvojošie latvieši.

Citās domās par Valsts prezidenta uzrunu bija Kažoka. “Runā bija divi svarīgi vēstījumi, bet diemžēl vēstījumi noslīka visai neemocionālā, neizteiksmīgā runas lasījumā,” sacīja Kažoka. Viņa tāpat kā Rozenvalds uzsvēra mēģinājumu uzrunāt visus Latvijas iedzīvotājus, kas līdz šim daudzās valstsvīru uzrunās bija liels trūkums.

Kā otru pozitīvo vēstījumu Kažoka uzsvēra iedvesmojošo vēstījumu – lai Latvija ir stipra un apzinīga. Atšķirībā no saviem kolēģiem Kažoka veltīja kritiskus vārdus Bērziņa uzrunai. “Uzruna saturēja vairākas tukšas frāzes, no kurām nebija jēgas. Turklāt pilnīgi nevajadzīgi bija mājieni koalīcijas partijām,” sacīja Kažoka. Kā norādīja Kažoka, “tauta gaida, ka prezidents būs nācijas līderis un runās no sirds, nevis pieturēsies pie papīra”.

Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš uzrunā pie Brīvības pieminekļa Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienā veltīja kritiskus vārdus nacionālās attīstības plānošanas procesam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+