×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Politologi negaida pārsteigumus no Dombrovska un Medvedeva tikšanās

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalās Baltijas jūras forumā Sanktpēterburgā, kura laikā viņam iecerēta divpusēja tikšanās ar Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu. Ārpolitikas speciālisti gan aicina no šīs tikšanās negaidīt lielus pārsteigumus.

 

Dombrovskis no savas puses plānojis runāt par ekonomisko sadarbību, bet politiskos jautājumus un abu valstu vēstures aspektus neesot plānojis skart. Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke informēja, ka sarunās V. Dombrovskis uzsvērs robežu demarkācijas, robežkontroles punktu caurlaidības jautājumus. Tāpat iecerēts runāt par Latvijai būtisko vienkāršotās robežšķērsošanas jautājumu pierobežas iedzīvotājiem.

“Noteikti Latvija izteiks savu redzējumu par Krievijas dalību Pasaules tirdzniecības organizācijā, jo mums ir svarīgi, lai Krievija ievērotu PTO normas, ar ko tai ir problēmas,” uzskata Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis. “Šādās tikšanās reizēs politiķi var vienoties par lietām, kas jāveicina, un to īstenošana nākotnē var norisināties straujāk.”

Pēc viņa domām, sarunā varētu tikt skarta situācija par gāzes tirgus liberalizācijas atlikšanu, par kuru Saeima plāno lemt jūnijā, kā arī par situāciju ap Kaļiņingradas AES un Visaginas AES projektiem.

Skeptiskāks par tikšanos ir vēstures doktors Kārlis Daukšts, kurš domā, ka uz tikšanos nav jāskatās ar lielām cerībām, turklāt nav zināms, kādus tematus ar Latvijas premjeru iecerējis apspriest D. Medvedevs. K. Daukšts arī pieļauj, ka noteikti tiks pieminēts gāzes tirgus jautājums. “Tomēr Medvedevs nav šīs lietas risinātājs. Viņš par to var runāt, taču tas nav viņa lauciņš,” teica K. Daukšts. Šo paradoksu K. Daukšts skaidroja ar varas elites svārstīšanos Krievijā un D. Medvedeva situāciju tajā – jautājumus par gāzi Krievijā kūrējot koncerna “Rosneftj” prezidents Igors Sečins, kurš ir prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais, bet I. Sečina attiecības ar D. Medvedevu esot saspīlētas. Eksperts pieļāva iespēju, ka abu valstu premjeru saruna var skart arī politiskas lietas, piemēram, nepilsoņu jautājumu.

Baltijas jūras forums notiks šodien un rīt. Forumā plānots apspriest Baltijas jūras vides stāvokļa uzlabošanu un paveicamos darbus reģionālās sadarbības stiprināšanā. V. Dombrovskim iecerēta arī divpusēja tikšanās ar Vācijas vides un kodoldrošības ministru Pēteru Altmaijeru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+