Latvijā
Politika

Politologi par “Vienotības” rīcību valdībā – normāla cīņa 16


Foto – Valsts kanceleja
Foto – Valsts kanceleja
Valdībā šodien atbalstu vēl neguva finanšu ministres virzītā kandidāte.

“Vienotības” noraidošā nostāja saistībā ar Ingas Koļegovas iecelšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amatā ir “normāla politiskā cīņa”, aģentūrai LETA sacīja politologs Jānis Ikstens.

Viņš atzina, ka šāds lēmums trāpījis pa Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un vienu no tās kontrolētajām ministrijām – Finanšu ministriju. Neskatoties uz to, politologa ieskatā šāds gājiens nav ārkārtējs, jo nav sekojuši ļoti kareivīgi paziņojumi. Kā teica Ikstens, tā ir normāla politiskā cīņa.

Savukārt Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors, politiskās komunikācijas eksperts Ojārs Skudra aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik neatbildēti vairāki jautājumi. Viņa ieskatā nedēļas laikā, iespējams, varētu norisināties sarunas ar partijām, pārrunājot, kā izteicās Skudra, jautājumus, kuri, iespējams, publiski nav izskanējuši.

Saistītie raksti

Taujāts, vai nākamās nedēļas laikā situācija varētu būtiski mainīties, Skudra sacīja, ka tā būtu zīlēšana kafijas biezumos, atgādinot arī par finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) pieminēto “astoņkāji”.

“Vienotības” iebildumu dēļ valdība šodien uz nedēļu atlika Valsts vides dienesta vadītājas Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā. Balsojumā visi četri klātesošie “Vienotības” ministri balsoja pret Koļegovas apstiprināšanu, un saskaņā ar koalīcijas līgumu šādā gadījumā jautājuma izskatīšana ir jāatliek.

LA.lv