×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. jūlijs, 2017
Drukāt

Politologi uzskata, ka “Oligarhu sarunas” īpaši negatīvi ietekmēs ZZS (11)

Foto - Māris AntonevičsFoto - Māris Antonevičs

Zemnieku savienības vadošais trio priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no labās), vietnieki Armands Krauze un Jānis Dūklavs.

Publicētās “oligarhu sarunas” negatīvi ietekmēs visus politiskos spēkus, šādu viedokli pauda sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.

Viņš skaidroja, ka sabiedrībā šo sarunu publicēšanas ir radījusi nepatiku pret politiķiem, tomēr būtu jāsaprot, ka politiskās varas un ietekmes dalīšana ir notikusi un notiek vienmēr. “Ir pilnīgi skaidrs, ka “pīrāgu” dala visas politiskās partijas, ne tikai sarunās iesaistītās personas,” sacīja Rajevskis.

Tikmēr politologs Juris Rozenvalds uzsvēra, ka politiskās partijas no oligarhu sarunu publicēšanas mēģina izspiest visu, kas iespējams, līdz ar to tagad vērojama starppartiju cīņa. “Redzams, ka partijas mēģina pateikt: “Mēs neesam tādi”, un tāpēc likumsakarīgi, ka nāk priekšlikumi no Jaunās Konservatīvās partijas (JKP), kura savā priekšvēlēšanu programmā godīgumu un nezagšanu ir izvirzījusi par prioritāti,” sacīja politologs.

Viņaprāt, arī “Vienotības” rosinājums Saeimā veidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju ir loģisks un saprotams, jo partijai nav īpaši iespaidīgs reitings. “”Vienotībai” ir sakrājies pietiekami daudz iekšējā rūgtuma par to, ka viņi ir zaudējuši varu un no partijas, kas bija valdību veidojošā pamata partija, kļuvusi par partneri,” secināja politologs.

Vienlaikus šādu sarunu publicēšana neveicinās ne ZZS, ne “Saskaņas” partiju reitingus. “Ja tomēr būs kāds lielākais cietējs, tad tie būs ZZS, jo “Saskaņas” elektorāts diez vai lasa šīs sarunas un informāciju iegūst tikai pastarpināti,” piebilda eksperts.

Pēc Rozenvalda domām, uzticēšanos politiskajām partijām šo sarunu publicēšana noteikti neveicinās, un kopējais politisko partiju tēls turpinās atrasties ļoti zemā līmenī, kā visus iepriekšējos gadus. Problēma Latvijas politikā, kas radījusi labvēlīgu fonu šādām sarunām, varētu būt izkropļota politisko partiju konkurence, uzsvēra politologs, piebilstot, ka tas veicina pie varas esošo politiķu drošības sajūtu.

Politologs vienlaikus norāda uz citu, viņaprāt, ļoti būtisku, neatbildētu jautājumu, uz kuru atbildi vēlas saņemt arī sabiedrība. “Sabiedrība gaida kādu rīcību pēc šo sarunu publicēšana un skaidrojumu, kādēļ tiesībsargājošās iestādes tomēr nerīkojās. Jautājums arī, cik no likuma viedokļa šī sarunu publicēšana ir attaisnojama un kur ir reāla tiesībsargājošo iestāžu rīcība? Te tomēr ir ne tikai runas, ka kādam sados pa rīkli, bet arī par ietekmi,” uzskata Rozenvalds.

Komentējot publikāciju ietekmi uz oligarhu sarunās minētajām personām, politologs uzskata, ka sabiedrība Aivaru Lembergu vērtē pēc citiem kritērijiem un viņam izdodas noturēt labā saimnieka tēlu, līdz ar to viņa vēlētāji ir daudz ko gatavi Lembergam piedot. Šim viedoklim piekrita arī Rajevskis.

“Andra Šķēles un Aināra Šlesera gadījumā nevarētu būt nekādas runas par atgriešanos aktīvā politikā, šīs runas jau ir pagātnē. No klasiskās oligarhu trijotnes aktīvā apritē ir palicis Lembergs, un, manuprāt, viņa ietekme vairs nav tik liela, kāda tā bija iepriekš,” piebilda Rozenvalds.

Jau ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Cik gadus ZZS drāza Latvijas tautu tēlojot K.Ulmaņa pēctečus!Ja ņem Ulmaņa paveikto no 1939/40.g.tad pareizi vien ir.Ulmanis tad arī pat parakstīja Višinska rakstītās pavēles,lika uzņemt okupantu armiju ar godu utt.Bet kā uzzinājām no “IR “ZZS pa pažobelēm kopā ar SC kala plānus kā kopā pārņemt varu Latvijā Pēc pašvaldību vēlēšanām daļā LV tas jau ir izdarīts!Maitu lijas ar Ventspils krimiķi/žņaudzējčūsku visos caurumos.
  Trakākais ir tas,ka NAV NEVIENA !!godavīra/sievas,kurš spēto astoņkāji pa posmiem vien,pa posmiem piebeigt.Faktiski VISA valsts ir korumpēta,pārpirkta,pārdota,piesmieta,daļēji iznīcināta.Ja nebūtu ES,NATO ,mēs būtu Moldovas līmenī.Par to pie lielas vainas ir ĀBOLTIŅA,kura iznīcināja Vienotību lai atbrīvotu vietu Hūtes ZZS.Lai sniedz mani tiesā un pierāda ,ka tas tā nav bijis!Slēptā,klusā Hūtes padruga,amatu medniece neveksmīgā.

 2. Seno grieķu padoms pret nevēlamiem =”Ostrakisms (sengr. ὀστρᾰκισμός, no “ὄστρᾰκον” – “lauska”) – izraidīšana trimdā.
  Likums Atēnās, Argosā u.c. senās Hellādas polisās, ka jebkuru pilsoni, kurš savu rakstura īpašību un talantu dēļ varēja būt bīstams pastāvošajai iekārtai, varēja bez pierādījumiem, tikai nobalsojot izraidīt no polisas uz 10 gadiem (vēlāk laiku samazināja uz 5 gadiem). Tas netika uzskatīts par sodu, līdz ar to izraidītais pilsonis saglabāja savu īpašumu.”
  To var atjaunot Latvijā un nebūs šādu problēmu…

 3. >12.13 tagad viņi būtu neaktīvā?????????????sētas kranči kretīni visu padara

 4. Vai pašus oligarhus tās vairs neietekmēs?

 5. Vai politologi un citi logi nav spejigi sajegt,ka zali-sarkanie oligarhi ir kriminali elementi ,kuri nekavejoties janodod tiesa( kura nav oligarhu dienesta).Valsts budzeta izlaupisana no siem oligarhiem un no kremla cekistu politiskas apvienibas,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR ir jatiesa ka Valsts nodeviba.Par Valsts nodevibu skaitas ari finansiala darbiba,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu.Ilggadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.Par sadiem noziegumiem atbildigo Valsts instituciju un atsevisku personu bezdarbiba ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.

  • NU PROTAMS, , TU BRĒC , LAI AIZĒNOTU VIENOTĪBAS DZEMDINĀTĀJU PIEĻAUTO \BANKAS BALTIJA , KRAHU, PAREX BANKAS KRAXU, KRAJBAMNKAS KRAXU, KAPITĀLBANKAS KRAXU. Vai tur nebija pie šprices un kontrolētāji- Repše, Dombrovskis, Rimšēvics, Finanšu ministrijas vadība , kopš 2002. g. Vai , cik pūkaini aizgāja miljardi un milzu valsts parāds. Jāraujas atkal pie šprices Vienotībai , lai taisītu, zarazas , jaunus parādus!!!!!

   • “Lauku vecim” no Daugavpils partijas Vienota Launuma Imperija ( “saskana”) :vai Parex un citu banku ipasnieki nav kremla cekistu “investori” ES un NATO Valsti Latvija ?

 6. Gan jau šitie zābaki no jauna uzpirks vēlētājus.

 7. Aivars Lembergs no visiem trim ir VISIESPAIDĪGĀKAIS SPĒLĒTĀJS VIŅA IETEKME JOPROJĀM IR ĻOTI LIELA! ĻOTI! Domāju, ka VISI prezidenti atjaunotās neatkarīgās Latvijas 26 gados NEKAD NEKO LĪDZ GALAM NAV SAPRATUŠI…. Tie NAV tikai pēdējie divi!!! Gan jau ZZS ATKAL IZLOCĪSIES UN BŪS SAMEKLĒJUŠI CITUS VAINĪGOS!? šAUBOS, vai KNAB varēs izvērtēt oligarhu sarunas. Tur palikušas vienas viduvējības, citus Streļķis ar Kučinska (ZZS) svētību patrieca ( jau Vilnītis bija ieliktenis KNAB graušanai un Streļčenoks SEKMĪGI turpināja!). Atlaida taču pāri 100-tam darbinieku, ja ziņas patiesas??! Kučinskis tīši nereaģēja un tas nelietis pat radīja likumus, lai KNAB būtu tukšs un rezultātā TO LIKVIDĒTU!?? VISI MEDIJI DARBOJĀS KNAB IZNĪCĪBAS GALAREZULTĀTAM! Arī Liepnieks VĒL NEVAR RIMTIES vienā KRUSTPUNKTA raidījumā, nenolīdzinot Strīķi līdz ar zemi… SMĒJOS PILNĀ KAKLĀ PAR NELIETI LIEPNIEKU! Diemžēl PATS TIEŠĀM LABU NEDARA UN NEKAD NAV DARĪJIS! TIKAI dumiķis nesaprot, KAS NOTIKA KNAB – ZZS lEMBERGS IR jānosargā VISIEM SPĒKIEM, citādi nezin……ŠAUBOS, VAI STRAUME AR ŠOBRĪDĒJIEM DARBINIEKIEM VARĒS TIKT GALĀ AR UZDOTO UZDEVUMU????????

 8. Hozaistveņiks Lembergs ar bandīta izdarībām un leksiku

 9. =“Andra Šķēles un Aināra Šlesera gadījumā nevarētu būt nekādas runas par atgriešanos aktīvā politikā, šīs runas jau ir pagātnē. No klasiskās oligarhu trijotnes aktīvā apritē ir palicis Lembergs, un, manuprāt, viņa ietekme vairs nav tik liela, kāda tā bija iepriekš,” piebilda Rozenvalds.=
  Un diemžēl kļūdās. Nav jau jātgriežas aktīvajā politikā, bet tā ir jāregulē pēc savas ( 3 A ) patikas. Tas lozungs par amatos liekamo ” lielākais kretīns” ir spēkā – skaties pēdējo 3 prezidentu ievēlēšanu. No tiem tikai Zatlers beigās saprata ar ko ir darīšana un Saeimu atlaida – pārējie divi tā arī neko neizprata un vel šodien neizprot …
  Vajag vel spilgtu piemēru – Bērziņš un valodu referendums, kurā pats publiski izteicās , ka nepiedalīsies un ar savu nostāju aicināja latviešus neņemt dalību – tā rezultātā krievu valoda gūtu % pārsvaru no balsotājiem un tālāk kā jau paredzets bija – divvalodība. Tiaki stingrā latviešu nostāja spieda Bērziņu ņemt dalību ( kā balsoja – neizteicās…).
  Vajag vel piemēru – NATO – Latvijas okupanti no Ventas pilsētas…un to izsaka faktiskais ZZS īpašnieks …

Draugiem Facebook Twitter Google+