×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Politologs: Ar Krievijas palīdzību Sīrijā tiks izveidots Asada kontrolētais valstiskums (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ojārs Skudra

Līdz ar oficiālu atļauju Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam izmantot armiju Sīrijā, paredzams, ka ar Krievijas palīdzību Sīrijā tiks izveidota Sīrijas prezidenta Bašara al Asada kontrolēta teritorija, uzskata politologs Ojārs Skudra.

Viņš šo situāciju salīdzināja ar Krievijas darbībām Ukrainā, kur arī ir izveidota autonoma teritorija stratēģiski nozīmīgā reģionā. Tāpat arī Sīrijā varētu izveidoties Asada kontrolēts valstiskums. Jau patlaban Asada režīma bruņotie spēki kontrolē aptuveni septīto līdz desmito daļu valsts teritorijas. Lai gan šis apjoms ir diezgan mazs, tomēr tas ir ekonomiski svarīgs.

“Tas nozīmē, ka Krievija enerģiski turpina pastiprināt militāro klātbūtni un sadarbojas šajos jautājumos ar Irānu un “Hizbollah”, ko uzskata par teroristisku organizāciju,” teica Skudra.

Ir skaidrs, ka situācija Sīrijā pārskatāmā nākotnē neuzlabosies un bēgļi turpinās plūst uz Eiropu, prognozēja politologs. Lai notiktu kādas sarunas politiskā vai diplomātiskā līmenī par kāda regulējuma panākšanu, ir jāpanāk vienošanās par sarunu sākšanu. Taču pagaidām ne Eiropas Savienības dalībvalstis, ne ASV, ne arī Sīrijā mītošie Asada opozicionāri nav pauduši gatavību.

Pēc politologa domām, atļauja Krievijai izmantot karaspēku ārpus tās robežām pierāda, ka Krievijas ārpolitika ir koncentrēta uz energoresursiem un militārajām aktivitātēm.

Jau ziņots, ka Krievijas parlamenta augšpalāta trešdien atbalstījusi prezidenta Vladimira Putina lūgumu par Krievijas karaspēka izmantošanu Sīrijā. Augšpalātas locekļi Putina lūgumu dot pilnvarojumu spēka pielietošanai Sīrijā atbalstīja vienbalsīgi.

Maskava pēdējās nedēļās cenšas ieņemt aktīvāku starpnieka lomu attiecībā uz Sīrijas pilsoņkaru un starptautiskajiem centieniem cīnīties pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, kas kontrolē prāvas teritorijas Sīrijā un Irākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Putins kārtējo reizi ir visus apspēlējis un apsteidzis.
  Labi, ka Latvijā tāda putina nav.
  Kā jau nabagu zeme, izvirzījusies vadībā, Latvija nezinātu, ko darīt tālāk.

 2. Jā, un kas tur slikts? Vai varbūt tus jāievieš amerikāņu demokrātija un jāpakar likumīgais prezidents kā I.rakā un jāatstāj valsts izlaupīta zeb zemkāda melīga lozunga? Vai tā, kā jebkāda cita kurā pabijuši nelikumīgi amerikāņu nelieši? Nosauciet vienu valsti pēdējo 30 gadu laikā kur ir pabijuši amerikāņi un tur ir kaut kas mainījies uz labo”demokrātisko” pusi!
  Atveriet acis zombiji! Tādas vietas uz globusa nav!

 3. labi teikts – ko uzskata par teroristisku organizāciju… ISIS netiek uzskatīta par teroristisku organizāciju, jo karo ar amerikāņu ieročiem. Un tas ir labi – nauda nesmird.

 4. vai tad Asads nav likumīgi ievēlētais valsts prezidents. Un vai tad vienīgais pareizais ir amerikāņu valstiskums Sīrijā – islamistu valsts ISIS bandas?
  Lībijā savulaik arī amerikosi, franči un angļi likvidēja Kadafi – likumīgu valsts prezidentu. tagad tur ir bandu režīms.
  vai nākošā valsts – demokrātijas ieviesēju upuri – būtu Indija – tur vispār nav demokrātija, bet kastu sabiedrība.
  bet Indijā naff nafffta

Draugiem Facebook Twitter Google+